עדיין לא מסופק. גולדהאר (אלן שיבר) (צילום: ספורט 5)
עדיין לא מסופק. גולדהאר (אלן שיבר) | צילום: ספורט 5

הרבה שנים ייחלו במכבי ת"א לבעלים בסדר גודל של מיץ' גולדהאר. המיליארדר הקנדי ניצל את ממונו הרב כדי להפוך את הצהובים לאימפריה בקנה מידה מקומי עם שלוש אליפויות רצופות, אבל באירופה הם עדיין לא הצליחו להטביע חותם.

 

גולדהאר ניצל את השהות הקצרה שלו בארץ, לרגל הזכייה באליפות וגמר הגביע על מנת לעשות משהו שהוא לא מרבה לעשות במשך השנה - להתייחס בקולו לכל הסוגיות הבוערות סביב הקבוצה. "חשבתי שכדאי שאהיה זמין כאן לשאלות", סיפר הבעלים של מכבי ת"א על הסיבות שהביאו אותו לערוך שיחה על התקשורת, "לא ראיתי אתכם הרבה זמן לכן חשבתי שיהיה נחמד לכנס את מסיבת העיתונאים הזו לפני שאני עוזב".

גולדהאר התחיל בניתוח העונה האחרונה של מכבי: "זו לא הייתה עונה מושלמת, היו לנו מאבקים, התוצאות בסוף אומרות הכל כי מצאנו את הדרך לנצח. אנחנו מועדון עם שאיפות, נמשיך לשפר את מה שצריך. הרווחנו לא מעט מהמאבקים הללו. יש פה תרבות של שינוי, נמשיך לחפש כל הזדמנות לשפר, יהיו כאן שינויים".

עבור הקנדי ברור היכן מכבי ת"א צריכה להשתפר: "הצלחנו בזירה המקומית, אבל לא נמצאים היכן שרוצים להיות בזירה האירופאית. נעשה מה שצריך כדי להיות תחרותיים ברמה האירופאית. נעשה מה שצריך לעשות, צעד אחר צעד, בתהליך מסודר וריאלי. הליגה הישראלית היא הבסיס אבל אני רוצה שנהיה יותר תחרותיים באירופה. ליגת האלופות היא מטרה עבורנו העונה, ואם לא אז נשמח להיות בשלב הבתים בליגה האירופית. שלב הבתים של האלופות עבורי זו המטרה המרכזית".

"לא מוכן לקבל גזענות"
הנושא הכי חם בקבוצה הוא המשך דרכו של המאמן, פאקו אייסטרן. גולדהאר: "פאקו עשה עבודה מצוינת. הוא הצליח בסיטואציה לא פשוטה, עשה עבודה נהדרת. אני לא כאן כדי לדבר על המאמנים או הצוות. אנחנו נודיע על כל דבר בזמן שיתאים לנו".

בכל פעם שגולדהאר מתראיין, עולה השאלה עד מתי הוא ימשיך להיות הבעלים של מכבי ת"א. לקנדי תשובה ברורה: "אני נהנה, זו חוויה מיוחדת להיות בעלים של קבוצת ספורט, בטח מכבי, מרגש עבורי להיות כאן. זו אחריות גדולה עבור כולנו ואנחנו לוקחים אותה ברצינות. חלק מההנאה זה השיפור והיכולת שלנו ליצור מומנטום ונמשיך בדרך הזו, וכך אמשיך ליהנות ואשאר. נמשיך לשתף פעולה עם יוניצף ועם עוד ארגונים. החלטנו לערוך מחנה אימונים בארה"ב, זה מאוד חשוב למועדון. יהיו כמה שינויים מבחינת המיתוג של מכבי, שיפור חיובי".

במשחק האחרון של הצהובים נשמעו מחלק מסויים של היציע קריאות גזעניות אל עבר שחקן הקבוצה מהראן ראדי. גולדהאר לא יסבול קריאות שכאלו: "מהיום הראשון שלי כאן הפעולות עקביות: לא מוכן לקבל גזענות. נמשיך לאתר כל אחד שפועל ומעודד גזענות. זו מחלה עיקשת, אבל נגן על עמדותינו, לא רק להגן על שחקנים שלנו אלא כל שחקן בכל קבוצה. נמשיך את המאבק שלנו ואף נחריף אותו. שמעתי גם אוהדים שמגנים את זה ואני מרוצה מכך שרוב הקהל משתיק את הגזענים".

"בלומפילד לא למימדים שלנו"
אחד הנושאים בו גולדהאר רואה צורך לשיפור הוא האצטדיון: "אנחנו צריכים איצטדיון חדש ומתקן טוב יותר. בלומפילד נהדר ויש אווירה, אבל הוא לא למימדים שלנו. כשאני כאן (בחיפה), אני מבין עוד יותר כמה מכבי ת"א צריכה מתקן ראוי יותר. מקווה שנמצא ונעשה את ההחלטות הנכונות ונמצא בית חדש למכבי ת"א. יש כמה אופציות, אבל זה לא משהו שקל להקים, זה לא בית פרטי. האידיאל למצוא מתקן גם למחלקת הנוער. מקווה שיהיה משהו לספר על כך בקרוב".

גם בנושא קבוצת הבת הקנדי לא איש של חדשות: "יש פער גדול בין הבוגרים למחלקת הנוער, אנחנו לא רוצים את הפער הזה. רוצים למצוא קבוצת בת. אם נמצא פתרון, ניידע אתכם. יש לנו כוונות להשתפר ולמלא את השאיפות שלנו".

לסיום דיבר גולדהאר על האפשרות שיעבוד צוות אימון ישראלי במכבי ת"א: "כל עוד צוות זר יביא את התוצאות וייקח אותנו קדימה, אני בעד צוות זר, אבל לא פוסל צוות מקומי. יש כאן את הצוות המקצועי ביותר כדי לקחת אותנו קדימה, לא משנה לי מאיפה הם באים. אחפש בכל העולם אם צריך, כולל בישראל, ורק הטובים ביותר יהיו כאן".