בדרך החוצה. גיא לוי (צילום: ספורט 5)
בדרך החוצה. גיא לוי | צילום: ספורט 5
בקרוב באדום, אנטאל (דני מרון) (צילום: ספורט 5)
בקרוב באדום, אנטאל (דני מרון) | צילום: ספורט 5

7 שנים מחכה בית"ר ירושלים להזדמנות לשחק באירופה, אבל דווקא עכשיו המועדון נראה לא מוכן ולא מאורגן. במקביל לכל הבעיות, גם גיא לוי עשוי לעזוב, אחרי שבינו לבין אלי טביב התגלו פערים כספיים משמעותיים. המאמן, שזוכה ליחס חם מהקהל אחרי שהצליח להביא את בית"ר לאירופה, מעוניין להישאר - אבל לא בתנאים שהציע לו הבעלים. במקרה שהמאמן לא ימשיך, אלישע לוי הוזכר כמועמד להחליפו.

במקביל, השחקנים ממורמרים וכועסים על כך שהם טרם קיבלו את המשכורת האחרונה, שאמורה הייתה להיכנס לחשבונם לפני שבוע. גורם בבית"ר הסביר כי לחשבון הקבוצה אמורים להיכנס בימים הקרובים כספים מההתאחדות לכדורגל וממספר גורמים נוספים ובתוך מספר ימים הם יועברו לשחקנים. "כולם נמצאים בחופשות והסתמכו על הכסף הזה", אמר אחד השחקנים. גם השחקנים הזרים סזאר ארסו וקלאודימיר פריירה הופתעו מהמצב, כאשר פנו לחברים ושאלו אם מישהו קיבל את שכרו. התשובה, כאמור, שלילית.

בעוד חמישה ימים בלבד בית"ר תחל את ההכנות לקראת המשחק הראשון במוקדמות הליגה האירופית ב-2.7. נכון להיום, יש רק שמונה שחקנים בסגל, כאשר שניים מהם - עומר אצילי ובוריס קליימן - קיבלו אישור שלא להגיע בחמישי לאימון הפתיחה. בימים הקרובים צפוי הבעלים אלי טביב על המשך דרכו, כאשר ההערכה היא שהוא ידרוש מראש העיר ניר ברקת לסייע לו במציאת ספונסרים ותרומות. בבית"ר סיפרו שלא מן הנמנע שייעשה ניסיון להבאת שותף לטביב, שהשקיע בעונה האחרונה 14 מיליון שקלים מכיסו.

"הזמן לא עוצר, עכשיו אין לנו קבוצה", אמר גורם במועדון. יש לציין כי על בית"ר להגיש לאופ"א עד ה-22 ביוני את רשימת השחקנים לסיבוב המוקדמות הראשון. בבית"ר נזכרו לאחרונה כי גם בתחילת השנה שעברה היא נאלצה לבנות את הסגל בצורה מהירה ועדיין הצליחה, אך השנה מדובר לא רק בבנייה מהירה - אלא מוקדמת מאוד.

החלוץ דובב גבאי קיבל הצעה כספית מהמועדון וביקש מספר ימים כדי לשקול אותה. במועדון לא יכולים כמובן לחכות יותר מדי ולכן פנו לשמעון אבוחצירה, שלא נמצא בתוכניות של מכבי חיפה. אחד מהשניים יחתום בוודאות בבירה. סתיו שושן יהיה השוער השני אחרי עזיבתו של בן רהב, המחוזר על ידי הפועל כפר סבא וקבוצות מהליגה הלאומית. בבית"ר גם נערכים לאפשרות שאלי דסה יעזוב למכבי ת"א. אחד המועמדים להחליפו במקרה כזה הוא ליאור לוי, שסיים חוזה בהפועל ת"א.

ליביו אנטאל, ששיחק בבית"ר בחצי העונה האחרונה, עדכן את חבריו כי הוא בדרך להפועל תל אביב. הקשר הרומני ביקש מחבריו להסביר (במידה שהחוזה ייחתם) לאוהדי בית"ר כי רצה להישאר, אך לא הגיע איתם להסדר כספי.