טביב יוכל לומר לא להצעה כזאת? (צילום: ספורט 5)
טביב יוכל לומר לא להצעה כזאת? | צילום: ספורט 5
טביב. מריח כמו סוף עידן? (אלן שיבר) (צילום: ספורט 5)
טביב. מריח כמו סוף עידן? (אלן שיבר) | צילום: ספורט 5

אלי טביב קיבל הצעה שקשה לסרב לה. לבעלים של בית"ר ירושלים הוגשה הצעה רשמית מהרוכשים הפוטנציאליים, האחרים מאיר ושאול לוי, לפיה יועברו אליו לא פחות מ-22 מיליון שקלים בתמורה לעזיבתו המיידית. את הקבוצה.

הסכום שהוצע מורכב משני חלקים - 12 מיליון שקלים יופנו לכיסוי כל הגירעון של בית"ר ירושלים, כאשר את יתר 10 מיליון השקלים מציעים האחים לוי כמזומן לטביב. במילים אחרות, לבעלים הנוכחי נאמר: קח את הכסף, הרבה כסף, ותעזוב עכשיו.

המגעים עם האחים לוי החלו להבשיל זמן קצר אחרי שטביב החליט במפתיע להחליף את המאמן גיא לוי בסלובודן דראפיץ', 4 ימים לפני פתיחת האימונים. מאיר ושאול לוי כבר עבדו בעבר בבית"ר, בתקופת בעלותו של מאיר פניג'ל. האם הם אלה שיצעידו את בית"ר לעונה הקרובה, כולל בהופעה המחודשת באירופה?

כמה עדכונים בנושא בית"ר ירושלים:---לאחר שתי פגישות שקיימתי עם טביב בחודש האחרון, סיכמנו לבחון אופציה של הכנסת בעלים חד...

Posted by ‎Nir Barkat - ניר ברקת‎ on Sunday, June 7, 2015
האוהדים כועסים (דני מרון) (צילום: ספורט 5)
האוהדים כועסים (דני מרון) | צילום: ספורט 5

עמותת האוהדים: בעל הבית פועל שלא לטובת הקבוצה 

הלם. זו התחושה הכללית בבית"ר ירושלים בשעות האחרונות נוכח ההחלטה של אלי טביב לוותר לאלתר על גיא לוי ולמנות במקומו את סלובודן דראפיץ'. וזאת על אף העובדה שגיא לוי הוביל את בית"ר להשתתפות בגביע אירופה, לראשונה אחרי 7 שנים.

בעקבות המהלכים האחרונים, עמותת אוהדי בית"ר הוציאה הודעה קשה לכלי התקשורת: "עמותת אוהדי בית"ר עוקבת בדאגה אחרי הצעדים האחרונים שמבצע מר טביב. נראה כי בעל הבית פועל בימים האחרונים שלא לטובת הקבוצה וכמי שאינו מעוניין להישאר בעליה".

"מחובתו המוסרית והאתית של מר טביב להודיע על רצונותיו בקשר לעתידו כבעלים ואופן השקעתו במועדון אם בכלל ולפזר את הערפל הרב סביב עניין זה. מר טביב מתבקש להבהיר לגבי רצונותיו ובמידה ומעוניין הוא להמשיך ולהחזיק בקבוצה על הדברים להתבטא במעשים ובחיזוק הקבוצה לקראת העונה הבאה. במידה ומר טביב אינו מעניין בבעלות על הקבוצה יתכבד להודיע על כך לאלתר וינקוב בתג המחיר אותו הוא דורש על הקבוצה, אך נזכיר כי את הקבוצה קיבל מר טביב ללא תמורה".

"ידע מר טביב כי אנחנו לא נראה את היקרה לליבנו נגמרת לנו מול העניים ונשב בחיבוק ידיים, בתוך כך שוקלת עמותת האוהדים את צעדיה וכל האפשרויות החוקיות העומדות לרשותה נלקחות בחשבון".

דסה, נחוש לעזוב למכבי (אלן שיבר) (צילום: ספורט 5)
דסה, נחוש לעזוב למכבי (אלן שיבר) | צילום: ספורט 5

דסה: "כמו שאני מכיר את טביב, המו"מ נפל על סכום מזערי"

אלי טביב תחת מתקפה, והפעם היא מגיעה ממש מהבית. אלי דסה, מגן בית"ר ירושלים ונבחרת ישראל, קיבל בהלם את הידיעה על עזיבתו של גיא לוי ומינויו של סלובדן דראפיץ' - ויצא נגד בעל הבית של המועדון בצורה חריפה במיוחד.

"הייתה לנו תחושה שזה יקרה כבר אתמול בלילה, אבל כולם עדיין בהלם מזה. כמו שהספקנו להכיר את אלי טביב, המשא ומתן עם גיא לוי בטח נפל בגלל סכום מזערי", אמר דסה לחבריו והוסיף: "חבל שגיא הולך כי הוא קודם כל אחלה בן אדם וגם ברמה המקצועית היה לו חיבור מדהים לבית"ר ירושלים".

חבריו של דסה לנבחרת ישראל סיפרו שהמגן הימני בטוח שעזיבת גיא לוי תעכב עוד יותר את מכירתו למכבי תל אביב, בעיקר מכיוון שהקהל לא יעבור בשתיקה על מכירת החיסול שמתכנן טביב. הבעלים של בית"ר דורש כרגע מיליון דולר עבור דסה, וגם שלושה שחקנים שיעברו ממכבי בהשאלה לבית"ר. דסה עצמו נחוש לעזוב למכבי, שם התחיל את דרכו במחלקת הנוער.

כאמור, ארבעה ימים בלבד לפני החזרה לאימונים, אלי טביב החליט לזעזע את בית"ר ירושלים. בעקבות הפערים הכספיים במו"מ מול גיא לוי, המאמן שהוביל את הצהובים למוקדמות הליגה האירופית, בעלי בית"ר ירושלים נפגש הבוקר (ראשון) עם סלובדן דראפיץ' ומינה אותו למאמן בית"ר החדש. אגב, לוי עצמו שמע על הסיכום של טביב עם דראפיץ', מאמן בית"ר ת"א/רמלה לשעבר, רק דרך התקשורת.

לאחר מכן, בהודעה לכלי התקשורת, ניסה דסה להכחיש את הדברים: "כל הדברים שיוחסו לי בכלי תקשורת מסוים לא היו ולא נבראו. אני שחקן בית"ר ירושלים ואוהב את המקום. לא היו ואין לי שום ביקורות כלפי בעלי הבית אלי טביב, אותו אני מכבד ומעריך מאוד".