יאמן בבירה. דראפיץ' (דני מרון) (צילום: ספורט 5)
יאמן בבירה. דראפיץ' (דני מרון) | צילום: ספורט 5

ארבעה ימים בלבד לפני החזרה לאימונים, אלי טביב החליט לזעזע את בית"ר ירושלים. בעקבות הפערים הכספיים במשא ומתן מול גיא לוי, המאמן שהוביל את הצהובים למוקדמות הליגה האירופית, בעלי בית"ר ירושלים נפגש הבוקר (ראשון) עם סלובדן דראפיץ' ומינה אותו למאמן בית"ר החדש. אגב, לוי עצמו שמע על הסיכום של טביב עם דראפיץ', מאמן בית"ר ת"א/רמלה לשעבר, רק דרך התקשורת.

בימים האחרונים טביב וגיא לוי היו בנתק מוחלט, זאת בשל הדרישה הכספית של המאמן, שזוכה להערכה גדולה בקרב האוהדים של בית"ר. עם זאת, טביב ניסה להחיות הבוקר את המשא ומתן מול לוי באמצעות מגשר המקורב לשניים, אך המאמן סירב להצעה הכספית שהונחה בפניו.

"גיא לוי הביא את בית"ר לאירופה אחרי שבע שנים וטביב תקע לו סכין בגב", אמר גורם במועדון והוסיף: "אלי הציע לגיא הצעה כספית מזלזלת, הוא רצה שגיא יהיה המאמן עם השכר כמעט הכי נמוך בליגה". גם השחקנים, שחלקם נמצאים בחופשות בחו"ל, לא מצליחים להבין את ההתנהלות של בעל הבית. "זו פשוט שערוריה", אמר אחד מהם.

אוהדי בית
אוהדי בית"ר. תהיה להם קבוצה ראויה בעונה הבאה? (אלן שיבר) | צילום: ספורט 5

ניר ברקת מסייע במציאת רוכש
לאתר ערוץ הספורט נודע שראש עיריית ירושלים ניר ברקת מסייע במציאת רוכש. גורמים בעירייה סיפרו כי יש מי שמוכן להיכנס למשא ומתן מול טביב, אך זה יסכים לעזוב רק תמורת הסכום שהשקיע בקבוצה - למעלה מ-15 מיליון ש"ח וסגירת הגירעון של בית"ר, שעומד סביב אותו הסכום. ברקת וטביב נפגשו בשבוע שעבר לשיחה בארבע עיניים ועניין הרוכש עלה. "טביב צריך להודיע היום או מחר מה קורה".

בתוך כך, בעיריית ירושלים לא מצליחים להבין את המהלך של טביב מאחר שישנו משקיע פוטנציאלי, לטענת אנשי העירייה, שמוכן להיכנס כבעלי המועדון במקום טביב, אך בינתיים האחרון כבר סוגר עם מאמן חדש. "כך אי אפשר לנהל משא ומתן. הוא יורה לעצמו ברגל", אמר גורם בעירייה. 

בינתיים, משכורות השחקנים בקבוצה מתעכבות. אחד מהשחקנים, שביקש לדעת את סיבת העיכוב, הבין מאנשי המועדון שטביב אמור לקבל כספים שחייבים לבית"ר והשבוע המשכורת תועבר לכל העובדים. נוסף על כך, הבעלים במו"מ להעברת אלי דסה למכבי ת"א ועושה רושם שבית"ר תתקשה להשאירו.