(צילום: האתר הרשמי של מכבי ת"א) (צילום: ספורט 5)
(צילום: האתר הרשמי של מכבי ת"א) | צילום: ספורט 5

הקאמבק שאליו חיכו אוהדי מכבי תל אביב - סוף סוף הגיע: אנדרה ג'ראלדש חתם היום (שלישי) רשמית על חוזה לעונה וחצי במדי אלופת ישראל, ושב אליה אחרי חצי שנת היעדרות - מאחר ושוחרר בקיץ האחרון. על מועמדותו פורסם לראשונה בערוץ הספורט.

"רק אחרי שחזרתי לתל אביב הבנתי כמה באמת התגעגעתי למקום הזה ולמועדון הזה", הודה ג'ראלדש במעמד החתימה. "אני מאושר לחזור ולהשתייך שוב למשפחה הצהובה ואני מתרגש לקראת האיחוד עם כולם שוב".

גם פטריק ואן לוון נרגש מהחתמתו של המגן: "אנחנו שמחים על הסיכום שהביא לחזרתו של אנדרה ג'ראלדש למכבי. לאנדרה יש איכויות מגוונות והוא מוסיף לסגל שלנו מימד אחר שיחזק אותנו. אנו בטוחים שהוא יהיה גורם משמעותי בדרך להגשמת המטרות שלנו".

המגן הימני בן ה-29 היה אחת המטרות המרכזיות של מכבי ת"א בחלון ההעברות הנוכחי, על מנת לייצב את משחק ההגנה - אחרי שתחת ולדימיר איביץ', היה אחד הבולטים בקו האחורי (שכלל יחד איתו את הבלמים איתן טיבי וז'איר אמאדור, והמגן השמאלי אנריק סאבוריט - שניים מהשלושה עדיין במכבי).

ג'ראלדש חוזר למכבי אחרי חצי עונה לא מוצלחת באפואל ניקוסיה, במדיה חתם בקיץ לאחר ששוחרר. הוא רשם בסה"כ 11 הופעות במדי הקבוצה, כשבשלושת המשחקים האחרונים כלל לא היה בסגל של הקבוצה הקפריסאית - בה שיחקו לצידו הישראלים עומר אצילי (ששוחרר ונמצא בדרכו למכבי חיפה) ובן שהר (שנשאר). לאור חוסר ההתאמה, והבעיות בהגנה הצהובה, מכבי שיוועה לחיזוק בעמדת המגן (שם לא מצאה מחליף ראוי) - והצליחה להשיג אותו בעזרת החתמה חשובה במיוחד.

ג'ראלדש שגדל בעיר מאיה שבפורטוגל, שיחק בקבוצה המקומית בגילאי הנוער, ואף עונה אחת בקבוצה האחרת - עד שהחל לנדוד: הוא עבר 13 מועדוני כדורגל שונים בקריירה בת בסך הכל 12 שנה. בקיץ 2014, הוא חתם בשורותיה של ספורטינג ליסבון - אבל במדיה לא שיחק, אלא הושאל כל עונה (כולל בעונה שעברה למכבי ת"א).

בקיץ האחרון הוא שוחרר, אחרי שש שנים ארוכות, מספורטינג ועבר רשמית לאפואל, אותה עזב אחרי חצי שנה בלבד. ג'ראלדש זכה לאורך הקריירה רק בתואר אליפות אחד, וזה היה כאן - במדיה של מכבי תל אביב. כעת, הוא ינסה להחזיר אותה למירוץ, כדי לסיים עם עוד צלחת בארון.