(אלן שיבר) (צילום: ספורט 5)
(אלן שיבר) | צילום: ספורט 5
ואן לוון, ימשיך במומנטום? (אודי ציטיאט) (צילום: ספורט 5)
ואן לוון, ימשיך במומנטום? (אודי ציטיאט) | צילום: ספורט 5

פתיחת החלון מתקרבת, ומכבי תל אביב כבר חושבת על חיזוק לקראת המשך המאבקים בליגה ובאירופה. אחד השמות שעלו הוא של בלם הפועל תל אביב רז שלמה. הצהובים התעניינו בו בעבר, אבל בעקבות המצב אליו נקלעו האדומים, ייתכן והמעבר יתאפשר בינואר הנוכחי.

מכבי ת"א כבר הודיעה לסוכנו של השחקן כי היא מעוניינת בו, ואף הגישה הצעה, אך התנאים עדיין לא נסגרו. אם יגיע, ייתכן ששלמה יוחתם על חוזה ארוך טווח ויושאל העונה. "שלמה אחד מתוך 8 השחקנים שיש לנו הצעה קונקרטית תמורתו", ציין אחד מבעלי הפועל ת"א, זאב גרינברג ב-"5 באוויר", "על רז שלמה הייתה לנו הצעה בשווי מיליוני יורו". גרינברג בהמשך נשאל האם מלבד שלמה, הפועל בשיחות עם מכבי ת"א על מכירת שחקנים נוספים והוא בחר שלא להכחיש שיש שיחות עם שלמה, אך טען שאין שיחות על שחקנים אחרים.

בינתיים מכבי ת"א רוצה להמשיך במומנטום החיובי שלה אחרי הדרבי החד צדדי, ומחר (שני, 20:45, ישיר ב-5SPORT) היא תתארח אצל מכבי פתח תקווה, הקבוצה שניצחה אותה במחזור הראשון של העונה. הצהובים יחסרו את שרן ייני, בעקבות מות אביו של הקפטן. במקומו, שחר פיבן עשוי לפתוח כבלם או כמגן ימני. אם הוא יפתח כבלם, אז לואיס הרננדס יתפקד בתור מגן ימני.

"ראשית אני רוצה לשלוח את תנחומיי לשרן ולמשפחה, בשמי ובשם הקבוצה והמועדון", אמר היום פטריק ואן לוון. "זו גם מכה לקבוצה, אנחנו עובדים לאחרונה על ההופעה הקבוצתית וכאשר הקפטן לא איתנו אז כמובן שאנחנו במינוס שחקן במקרה הזה. אני חושב שהקבוצה יכולה להתחזק ולקחת דברים שיחזקו אותה בעקבות הסיטואציה הזו".

על העבודה עם השחקנים בשבוע האחרון הוסיף המאמן: "היה טוב. המשכנו להתאמן, עבדנו עם השחקנים, הם הגיבו, שאלו שאלות, יכולנו להראות להם קטעי וידאו וכו'. היה לנו זמן לעבוד על מה שאנחנו רוצים להשיג. עכשיו אנחנו חוזרים לקצב של משחק בכל כמה ימים, אז היה טוב לקבל תקופה של אימונים רצופים".

על היריבה הוא אמר: "זה משחק נוסף שאנחנו כקבוצה ננסה לתת את הטוב ביותר שלנו וזו המטרה שלנו למחר. אנחנו מתחילים לעשות הכל ביחד ואנחנו רוצים להשיג את התוצאה הטובה ביותר. זו קבוצה אגרסיבית, אני מניח שאנחנו יכולים להתמודד עם זה ושיש לנו את האיכויות לשחק כדורגל נגד קבוצות כאלה".