(צילום: לירון מולדובן) (צילום: ספורט 5)
(צילום: לירון מולדובן) | צילום: ספורט 5
"מסוכן לו לחזור". מאור בוזגלו (צילום: מאור אלקסלסי) | צילום: ספורט 5

זו המשפחה המתוקשרת ביותר בכדורגל הישראלי. אבא סוער ואמוציונלי, עם חלומות לא ממומשים וקריירה מפוספסת, שמוביל את כל ארבעת ילדיו למלאכה שאותה לא סיים - במטרה לסגור מעגל. יעקב, מאור, אלמוג, אוהד ואסי הפכו בשנים האחרונות לכוכבי טלוויזיה, דרך "הבוזגלוס", תכנית הריאליטי שכבשה את המסכים.

אבל יחד עם עלייתם ככוכבי תקשורת, דווקא קריירת הכדורגל שלהם - שהיתה המטרה הראשית - מתפספסת. ביום שבו אלמוג משוחרר מהפועל חיפה, והקריירה של מאור ממשיכה להתרחק מהמסלול, יצאנו לסיכום - אולי ביניים, ואולי בכלל - של פרק הכדורגל בחיי משפחת בוזגלו.

מאור תמיד היה הקטר שסוחב את המשפחה על הדשא, בוודאי בשנים האחרונות, אבל עושה רושם שגם הקריירה שלו מאבדת כיוון. אחרי קריירה לא רעה (15 שנה, כולל הופעות בכל חמש הקבוצות הגדולות, שלושה תארי אליפות ואפילו הצלחה אירופית עם הפועל באר שבע), בוזגלו נמצא במלכוד. טכנית, בוזגלו עדיין מתאמן בהפועל תל אביב, אבל הוא לא לקח חלק בקבוצה מתחילת העונה.

למעשה, מאז הדרבי ביוני 2020 (סוף העונה שעברה), הוא לא היה חלק מקבוצת כדורגל מקצוענית. האם הוא יפרוש? "אני המלצתי לו לפרוש מכדורגל", אמר יעקב בוזגלו, אבא ומקורב, בראיון ל"5 באוויר". "שחקן שלא יכול להביא אנרגיות, לא יכול לשחק. במצבו הרפואי, אחרי יותר מחצי שנה בלי כדורגל, זה גם מסוכן לחזור".

בהמשך, יעקב בוזגלו התייחס גם למה שהביא את הקשר למצב הזה: "הוא מאוד פגוע. הוא לא אחד שמשחקים איתו. מאור עדיין מתאמן עם הפועל ת"א, וכשהשחקנים הזרים רואים מה הוא עושה באימונים, הם לא מבינים איך הם לא משתמשים בו. וזו אשמתי - אני עמדתי על הרגליים האחוריות שהוא יגיע להפועל ת"א, הוא לא רצה לשמוע עליה בזמנו. הוא הגיע לשם בגללי. אני נכשלתי, ולקחתי על זה אחריות".

"כבר לא נהנה מכדורגל". יעקב בוזגלו (צילום: מאור אלקסלסי) | צילום: ספורט 5

גם אלמוג נמצא על פרשת דרכים. החלוץ, שמתקשה לחזור מהפציעה ממנה סבל, סיים את דרכו בהפועל חיפה - ואמור לחפש קבוצה חדשה. "אלמוג שונה ממאור", אומר האב, "הוא עוד צעיר ויש לו מה לתת בכדורגל. ברגע שנמצא חלופה טובה, הוא יעבור. אין בזה אסון. יש לו הצעות, ואני סומך על האחים קצב שיוכלו לשווק אותו לקבוצה הנכונה. עד אז, הוא תחת חוזה והוא שחקן הפועל חיפה לכל דבר ועניין".

נכון לשלב זה, אלמוג מבוקש בהפועל חדרה, כשגם הבעלים של הפועל אום אל פאחם מהלאומית ציין שהיא מעוניינת בו כחיזוק. אצל האדומים הוא סבל משתי פציעות קשות, גם ברצועה הצולבת וגם בכתף, מהן התקשה להתאושש - וכעת ינסה לאתחל את הקריירה במקום אחר.

שתי הצלעות האחרות במרובע, אסי ואוהד, כבר מחוץ לכדורגל. אסי ברא את עצמו מחדש ככוכב טלוויזיה, בין היתר במסגרת "הישרדות"; אוהד אימן מספר קבוצות, אך לא מצא את המקום בהן. בראיון, יעקב יותר מרמז שהם מתחילים לחשוב על היום שאחרי הענף.

"בשנים האחרונות יש לנו קארמה רעה מאוד בספורט", הוא הודה, "אבל יש דברים מעבר, עם כל הכבוד לכדורגל. כבר לא נקרע את הבגדים אם לא נשחק. אני אופטימי לגבי אלמוג ומאור, כי אני יודע כמה הם רוצים ואוהבים. לפעמים בקבוצה אחת לא הולך, אבל בקבוצה אחרת הכל יכול להיפתח מחדש. גם בכושר הנוכחי, אם קושרים למאור את היד והרגל, הוא טוב מרוב הליגה".

"נמאס לי מכדורגל", הודה יעקב בוזגלו ברגע של כנות. "המציאות של הענף הביאה אותי לגועל. אני לא רואה ולא שומע שום דבר יותר. גם לא באירופה. המשחק הזה נמאס עליי. זה גם מעבר לכדורגל, זו לא דרך של התמודדות של מדינה בספורט".

אז האם "הבוזגלוס" בדרך לסוף הקריירה בכדורגל? אלמוג כנראה עדיין יהיה במשחק, אבל רחוק מהמקומות שקיווה - והוא כנראה יהיה השריד האחרון שינסה להחזיק את המותג הכדורגלני. נדמה שגם אצל המשפחה, שתמיד היתה סוערת מאוד בקשר למשחק, מחלחלת ההבנה שזה הזמן לעבור למקום אחר. ובעולם הזה, ל"בוזגלוס" - בתפקיד "הקרדשיאנס" הישראליים - תמיד יהיה מקום והזדמנות להצלחה. השואו של המשפחה הכי יצרית בכדורגל שלנו, הולך כנראה לעבור ענף - אבל להישאר על הגלגל. תמיד.