(מאור אלקסלסי) (צילום: ספורט 5)
(מאור אלקסלסי) | צילום: ספורט 5
אצילי.
אצילי. "מכבי חיפה חיזבאללה" (צילום מסך) | צילום: ספורט 5

3 ביוני 2020. מכבי תל אביב מנצחת את מכבי חיפה 0:2 באיצטדיון בלומפילד. בסיום המשחק שחקני הצהובים עולים ליציע בכדי לחגוג עם האוהדים שנמצאים מחוץ למגרש. חלק מהם שרים "מכבי חיפה חיזבאללה", וביניהם אחד, עומר אצילי. 238 ימים לאחר מכן יגיע אותו אצילי לבלומפילד, הפעם בתור שחקן מכבי חיפה ולאחר שהוא ובני משפחתו עברו את התקופה הקשה בחייהם.

אצילי הספיק מאז להתנצל בפני אוהדי חיפה על הקריאות ולהפוך מאחד השחקנים האהובים במכבי ת"א, כזה שהיה שותף לשתי אליפויות, ליריב. במועדון לא המתינו שהפרקליטות תקבע האם להעמיד אותו ואת ודור מיכה הכדורגלנים והקטינות והתירו את חוזיהם במועדון. אצילי עוד ניסה לקיים שיח עם הבעלים מיץ' גולדהאר, אך זה היה החלטי בדעתו.

נציגיו של השחקן החלו בחיפושים אחר היעד הבא. הוא הוצע למכבי חיפה, שהתנגדה בשל רצף האירועים והעובדה שהתיק היה עדיין פתוח. לבסוף הוא חתם באפואל ניקוסיה, וכעבור זמן קצר הוחלט שהתיק ייסגר מחוסר אשמה. בזמן ששיחק בקפריסין, אשתו אור רצתה לשוב לישראל והקשר עם מכבי חיפה נוצר מחדש.

אצילי. העדיף ללבוש ירוק (מאור אלקסלסי) (צילום: ספורט 5)
אצילי. העדיף ללבוש ירוק (מאור אלקסלסי) | צילום: ספורט 5

השחקן ומשפחתו העדיפו את הירוקים על בית"ר ירושלים. חזרה למכבי ת"א כלל לא עמדה על הפרק. בניגוד לגולדהאר, חבריו לקבוצה הביעו תמיכה פומבית ואישית במהלך התקופה שעבר. גם בקרב הקהל הצהוב היה מי שרצה לראות אותו חוזר ללבוש צהוב-כחול, אך לכולם היה ברור שזה לא ריאלי.

עם החתימה במכבי חיפה הוא העלה ברשתות החברתיות תמונה עם המדים הירוקים ומתחת הכיתוב: "יום מרגש, תודה לכולם". חבריו לשעבר במכבי ת"א, בין השאר יונתן כהן ואיתן טיבי ("אוהב אותך"), נשארו נאמנים והביעו תמיכה.

ההתאקלמות בחיפה עברה בצורה חלקה יחסית. אצילי פגש שוב את ניקיטה רוקאביצה עימו שיחק בבית"ר ירושלים וחוסה רודריגס, שהיה לצידו מכבי ת"א ונטמע בתוך הסגל הירוק המגובש. מהר מאוד נוצרה גם כימיה טובה גם עם סאן מנחם, דולב חזיזה, מוחמד אבו פאני ויובל אשכנזי.

מבחינה מקצועית, בצוות התרשמו מהיכולת שהפגין באימון. ברק בכר התעקש לצרפו, והוא הועדף על פני שחקני התקפה אחרים. המאמן רואה בו השחקן שישלים את הפאזל של הירוקים. כעת הוא רוצה להשלים את המשימה ולזכות בתואר אליפות שלישי ברציפות, דווקא במדים הירוקים. זה מתחיל עם ניצחון ראשון של חיפה על האקסית מזה ארבע שנים.