(מכבי חיפה, רשמי) (צילום: ספורט 5)
(מכבי חיפה, רשמי) | צילום: ספורט 5
שחקני אל עין. בקרוב בישראל? (אל עין, רשמי) (צילום: ספורט 5)
שחקני אל עין. בקרוב בישראל? (אל עין, רשמי) | צילום: ספורט 5

מכבי חיפה ומועדון הכדורגל אל עין מאיחוד האמירויות, חתמו היום על הסכם לשיתוף פעולה ספורטיבי, טכנולוגי ועסקי, בטקס משולב שהתקיים בישראל ובאמירויות, ושודר באל עין TV בשל מגבלות הקורונה. יש לציין שהשיחות בין הצדדים ארכו כמעט ארבעה חודשים, למעשה מאז חתימת הסכם השלום בין ישראל לאמירויות.

 במסגרת ההסכם ישתפו המועדונים פעולה בהשאלות והעברת שחקנים, השתלמויות, מחלקות נוער, השמה של טכנולוגיות, השתלמויות, מחנות אימון, משחק שלום הדדי, קשרים עיסקיים וכל אספקט עתידי, שיבנה בחיזוק היחסים בין המועדונים והבעלים. בהנהלת מכבי חיפה החמיאו למנכ"ל המועדון, אסף בן דב שלקח חלק פעיל מאוד בשיחות מול הקבוצה מדובאי.

עוד נקבע כי יתקיימו צמד משחקים היסטוריים בין מועדון מישראל למועדון מהמפרץ הפרסי. יצוין כי "משחק השלום" באל עין, שהיה אמור להתקיים כבר בחודש ינואר, נדחה בשל הקורונה. על פי המסתמן, הצדדים ימתינו עד חזרת הקהל למגרשים כדי לקיים את משחק השלום.


נשיא דירקטוריון חברת ההשקעות אל עין, מוחמד בן ת'עלוב, נאם במהלך הטקס ואמר: "אנו שמחים לחתום היום על הסכם שיתוף פעולה עם המועדון הישראלי מכבי חיפה. זהו צעד היסטורי חשוב, המוכיח עד כמה חשוב תפקידו של הספורט בקידום הסובלנות ואיחוד השלום בין העמים. מטרתו של ההסכם – לחזק את שיתוף הפעולה ולחבר בין שני המועדונים לשיתוף פעולה בתחום הספורט, ההשקעות, השיווק, בתחום המסחרי והתקשורתי".

 

"אנו נקיים שני משחקים עם מכבי חיפה תחת הכותרת 'משחק השלום'", הוסיף הנשיא. "גם באצטדיון חאזה בן זייד וגם בחיפה. אנו עובדים מול הנהלת מועדון כדורגל מכבי חיפה, כדי לבסס את שיתוף הפעולה בינינו בכל התחומים. שיהיה בהצלחה ומזל טוב לכולנו".

נשיא מכבי חיפה, יעקב שחר, נאם ואמר: "אין דבר חשוב יותר בעולמנו מאשר שלום בין העמים, ידידות ורעות בין אדם לחברו וקדושת החיים, אני שמח שהגענו ליום זה. הכדורגל והספורט בכלל, מטבעו מגשר בין תרבויות ועמים והחיבור עם ידידינו החדשים מאל עין הוא הדוגמא הנפלאה ביותר לכך, החיבור הוא טבעי מאחר שחיפה הינה עיר מיוחדת בה חיים אנשים משש דתות שונות בשלום ובאחווה ולכולם משותפת האהבה לחיים, לספורט ולכדורגל".

"אני גאה לעמוד בראש מועדון התורם לקהילה", המשיך שחר. "מחבר בין אנשים ותרבויות ומחנך ילדים ונוער לסובלנות, אהבת הספורט וכבוד לאחר ולזולת ללא הבדל גזע, דת ומין. אני שמח להניע יחדיו עם מועדון אל עין ואנשיו המכובדים את היחסים המיוחדים בינינו, אני סמוך ובטוח כי מצאנו את השותפים המתאימים והנכונים - מועדון הכדורגל אל עין הינו המועדון הגדול והמכובד ביותר באיחוד האמירויות, מועדון עתיר הישגים אשר כמונו חרת על דגלו להוביל את תרבות הספורט והתרומה לקהילה לעתיד טוב יותר".

סגן הנשיא, עוזי מור: "אני גאה ושמח להוביל יחד עם שותפינו החדשים מאל עין דרך חדשה והיסטורית, שיתוף פעולה בין מועדונים דומים שיוביל אותנו יחד בשביל הספורטיבי, התרבותי והערכי לשגשוג משותף ופורה. מועדון הכדורגל אל עין מייצג נאמנה את תפישת עולמנו במועדון הכדורגל מכבי חיפה: מועדון החותר להישגיות ספורטיבית, חינוך ותרבות קהילתית, תוך כדי ייצוג בצורה נאמנה את הערכים של שוויון ואהבת האדם בעודו הוא אדם. כולי תקווה שניצנים אלו יהיו בקרוב לקשרים עבותים ומשמעותיים אשר יהוו בסיס חזק ואיתן להצלחה משותפת שלנו בשנים הקרובות".

מנכ"ל המועדון, אסף בן דב: "החלוציות המאפיינת את מכבי חיפה, באה לידי ביטוי בהסכם היסטורי זה עם מועדון אל עין, הסכם אשר יעשיר אחד את השני בדעות ובידע. בתקופה הקרובה מטרתנו תהיה לייסד תכנית עבודה מסודרת ומשותפת בתחום הספורטיבי, תרבותי, טכנולוגי ועסקי. זאת למען התקדמות של שני המועדונים לעתיד טוב ופורה".