(מאור אלקסלסי) (צילום: ספורט 5)
(מאור אלקסלסי) | צילום: ספורט 5
בכר. צריך חלוץ (מאור אלקסלסי) (צילום: ספורט 5)
בכר. צריך חלוץ (מאור אלקסלסי) | צילום: ספורט 5

יממה לפני הדרבי החיפאי, ובעוד אוהדי היריבה האדומה כבר החלו לחמם מנועים, מכבי חיפה קיבלה בשורה רעה: צ'ארון שרי, שסוחב פציעה, לא השלים אימון מלא ונמצא בספק גדול למשחק. בהיעדרו, מי שצפוי לתפוס את המקום הפנוי הוא חוסה רודריגס שחוזר מהשעיה, כאשר גם עומר אצילי צפוי לקבל קרדיט.

באשר לשרי, הקשר חש כאב בשריר התאומים במהלך אימון הקבוצה. בעקבות כך, הוא שוחרר מהאימון מוקדם מהצפוי. מחר, רגע לפני שריקת הפתיחה של הדרבי, שרי יעבור מבחן כשירות בו ייקבע אם יוכל לשחק או לא.  

במקביל, ביממה האחרונה עסקו במכבי חיפה בדבר אחד: איך להחזיר את מוחמד עוואד לשורותיהם. השחקן עצמו הביע רצון לשוב לירוקים, אך הכדור נמצא כעת בידיים של לך פוזנן. החלוץ הישראלי לא נחשב לשחקן מוביל אצל הפולנים, אך הוא חלק מהרוטציה, נוטל חלק במשחקי הקבוצה ובעיקר עולה מהספסל. יש לציין כי חלון העברות באירופה סגור ולא ניתן לצרף שחקנים, משמע עזיבתו של עוואד עשויה לגרום לבור ברוטציה של לך פוזנן.

בכל מקרה, ההערכה היא שהיום התמונה תתבהר, שכן עוואד צריך לשוב לישראל בתקופה שנתב"ג סגור ובמכבי חיפה זקוקים לחלוץ באופן מיידי, בשל פציעתו של ניקיטה רוקאביצה.

במידה ולך פוזנן תטיל וטו, עשויה מכבי חיפה לבצע עסקת בזק עם בני סכנין על החלוץ, אוסמה חלאיילה, אך הסיכויים לכך אינם גבוהים. היחסים בין המועדונים מתוחים בשל אי תשלום החוב של עטאא ג'אבר והדרישות של סכנין על חלאיילה גבוהות.

בתוך כך, היום תקיים מכבי חיפה את האימון המסכם לקראת הדרבי מחר. חוסה רודריגס צפוי לשוב להרכב לאחר שריצה עונש הרחקה. עדיין לא ברור האם ברק בכר יוותר על עומר אצילי או שיעדיף לשחק עם חלוץ מדומה. במקרה שכזה, גודסוואי דוניו יפתח על הספסל. ניקיטה רוקאביצה ויובל אשכנזי הפצועים ייעדרו. אם ינצח, זה יהיה הדרבי הירוק הראשון של בכר בליגה לאחר ההפסד בסיבוב הקודם.

לקראת המשחק, בכר התייחס לשאלות העיתונאים. על הפער שצומצם אמר: "לחץ זו מילה שמושמעת הרבה לאחרונה. זה חלק מהמקצוע שלנו וצריך לדעת להתמודד איתו. אני מאחל לי ולשחקנים שזה יהיה המצב שלנו במשך כל הקריירה, להיות בלחץ במקום הראשון כשהדברים תלויים בנו. צריך לדעת להתמודד, יש לנו הזדמנות טובה להראות שאנחנו עומדים בלחצים, עושים משחק טוב ומתנתקים מכל המסביב".

על ההפסד בסיבוב הראשון ליריבה העירונית: "ברור שההפסד היה כואב, לא רק בגלל ההפסד בדקה ה-90, אלא גם בגלל שבאנו בגישה פחות טובה. מודעים לזה ולחשיבות מבחינת האוהדים, נעשה הכל כדי לנצח את המשחק".

ההרכב המשוער: ג'וש כהן, רז מאיר, עופרי ארד, בוגדן פלאניץ', סאן מנחם, חוסה רודריגס, נטע לביא, מוחמד אבו פאני, עומר אצילי (יאניק וילדסחוט), דולב חזיזה וגודסוואי דוניו.