(מאור אלקסלסי)
(מאור אלקסלסי) | צילום: ספורט 5
קוזמינסקי. עדיין לא קיבל הזדמנות (מאוד אלקסלסי)
קוזמינסקי. עדיין לא קיבל הזדמנות (מאוד אלקסלסי) | צילום: ספורט 5

בעקבות ההצלחה של ג'וש כהן, מכבי חיפה המשיכה עם אותו קו כאשר צירפה את ג'ו קוזמינסקי, שוער יהודי מארה"ב, שנכנס לנעליו של גיא חיימוב הפצוע. קוזמינסקי בן ה-26 עדיין לא קיבל את הצ'אנס שלו במדים הירוקים, אבל זה לא מנע ממנו להתראיין לפודקאסט מקומי בארה"ב ולספר על החיים בישראל ואיך הוא הגיע לסגנית המוליכה. "מדהים פה", סיפר קוזמינסקי, "זה שונה מארה"ב, אבל אני מסתגל בצורה טובה. המגרש מרחק שלוש דקות מהחוף".

לקח זמן לשכנע את קוזמינסקי להגיע לחיפה: "סוכן ישראלי פנה אליי ואמר לי שמכבי חיפה, אחד המועדונים הגדולים בישראל, רוצה להחתים אותי ולא ממש התייחסתי לזה כי סוכנים רנדומלים פנו אליי בעבר ואי אפשר לסמוך עליהם. אבל הוא המשיך להתקשר וגרם לסוכן אמריקאי להתקשר אליי. הוא חזר ואמר לי שהשוער המחליף של חיפה נפצע וגמר את העונה והקבוצה צריכה שוער שיגיע ויתחרה עם השוער הראשון מיידית".

"אמרתי שזה נשמע נפלא, אבל ביקשתי לראות חוזה ואז לדבר על זה. אחרי 3-4 ימים הוא הציג בפניי חוזה שבו מכבי חיפה מציינת שהיא רוצה להחתים אותי. אמרתי להם שאני לא רוצה להרגיז אף אחד ואם הם יצליחו לסכם עם המועדון שלי, אפשר להתקדם. משם הכל קרה. הרגשתי שזה מה שנועד לקרות לי".

בלבול.
בלבול. "האנגלית שבורה" (אלן שיבר) | צילום: ספורט 5

למרות שרוב הישראלים מדברים עברית, קוזמינסקי עדיין חווה קושי מסויים עם השפה: "רוב הדברים פה בעברית. כל השיחות הקבוצה בעברית. יש לנו מתרגם. המאמנים יודעים אנגלית, זו אנגלית שבורה. לפעמים אין היגיון במה שהם אומרים. אחרי כמה זמן אתה מבין מה הם אומרים. טוב שיש לי את ג'וש כהן, שמדבר אנגלית ומכיר את המקום".

השוער גם סיפר על המועדון ועל האהדה יוצאת הדופן אליו: "זו המועדון הכי אהוב בישראל. יש למכבי חיפה אוהדים מהצפון עד הדרום. היינו באילת ושיחקנו כדורעף רגל בחוף והיו 100-200 אוהדים שהכירו אותנו והצטלמו איתנו. זה היה משוגע. זו תרבות שונה פה. מכבי חיפה היא החיים שלהם".

קוזמינסקי מקווה כי יוכל לקבל בקרוב הזדמנות להוכיח את עצמו. אם לא, הוא תמיד יכול לחזור לצ'רלסטון, אליה שייך: "הייתי פה חודש והתאמנתי שלושה שבועות. אני מקווה לקבל דקות. התחרות פה גדולה. הקבוצה משחקת שונה ממה שמשחקנים בארה"ב. אני עובד קשה ומקווה לקבל את ההזדמנות שלי".