(מאור אלקסלסי)
(מאור אלקסלסי) | צילום: ספורט 5

הפועל חיפה בשירותה של יריבתה העירונית. מכבי תל אביב חשבה שהיא בדרך לעוד יום במשרד, אבל ספגה 4 דקות לתוך תוספת הזמן וסיימה הערב (שבת) ב-1:1 מול האדומים מהכרמל. בהתמודדות שנגררה לשלוש בדיקות VAR במהלכים שונים, יצא שכל החלטותיו של השופט אלי חכמון הלו נגדם.

לאורך רוב שלבי ההתמודדות, מכבי תל אביב שלטה ללא עוררין במשחק. אחרי שהתקשתה בהתחלה, שכטר פרץ את הסכר ונראה היה שגם הערב הצהובים ייצאו מאצטדיון סמי עופר מחויכים. הצהובים היו טובים יותר, הכתיבו את הטון, אבל משהו שם לא הלך כמו שוולדימיר איביץ' רצה.

ככל שהדקות עברו בחיפה, שחקני מכבי תל אביב הלכו לאחור. לאור ההתפחות של המשחק, ייתכן שהמגמה הזאת, היא בדיוק מה שהמאמן הסרבי רצה. איביץ' הבין את הלך הרוח וביצע חילופים הגנתיים, כשהכניס את שירן ייני ורוסלאן ברסקי למגרש, במקומם של שחקנים התקפיים יותר. 
 

לאורך המשחק התקבלו שלוש החלטות בהן השופט חכמון הלך לבחון את המצלמות. בראשונה, חכמון קבע פנדל ולאחר הסתכלות על ההילוך החוזר, שינה את החלטתו בצדק. לאחר מכן, פסל שער של אנדרה ג'ראלדש והרגע המכריע ביותר היה בתוך תוספת הזמן, כאשר החליט לאשר את השער של נס זמיר. על פניו נראה ששלושת החלטות אלו היו מוצדקות, על אף יחסי הכוחות על הדשא שקבעו תוצאה אולי מעט פחות צודקת.

מנגד, הפועל חיפה השיגה היום משחק רביעי ברציפות ללא הפסד. חניכיו של חיים סילבס היו משמעותית פחות טובים מהאלופה, אבל מרגע שביצע שני חילופים, המארחת החלה לאתגר את הצהובים. האדומים הצליחו להגיע יותר קרוב לשערו של טננבאום, אבל לא באמת הגיעו לאיום משמעותי. למרות זאת, בדקות הסיום, כנראה שהצהובים כבר חשבו על הנסיעה חזרה למרכז ונס זמיר שעלה כמחליף גם הוא, קבע שוויון דרמטי.

כאשר נותרו שלושה מחזורים עד סיום העונה הסדירה, הפועל חיפה תצא במחזור הבא לנתניה, כשכרגע היא נמצאת במקום השישי אשר מוביל לפלייאוף העליון עם אותם נקודות כמו להפועל תל אביב. מנגד, מכבי תל אביב, שיכולה לסיים את המחזור במרחק שלוש נקודות בלבד ממכבי חיפה, תארח בביתה את עירוני קריית שמונה.