(אנצ'ו ג'וש - סוכנות ג'יני)
(אנצ'ו ג'וש - סוכנות ג'יני) | צילום: ספורט 5
שש נקודות יספיקו לפלייאוף, בטוחים בהפועל חיפה (אנצ'ו ג'וש - סוכנות
שש נקודות יספיקו לפלייאוף, בטוחים בהפועל חיפה (אנצ'ו ג'וש - סוכנות ג'יני) | צילום: ספורט 5

הפועל חיפה אינה תלויה בעצמה במאבק על הכרטיס לפלייאוף העליון, אבל העובדה הזו ממש לא מורידה את מד ההתלהבות לקראת המשחק שלה נגד סקציה נס ציונה בשבת. הניצחון של הפועל תל אביב על בית"ר ירושלים הוריד את האדומים מהכרמל למקום השביעי כשהם רחוקים נקודה בלבד מהפועל חדרה שלה הפרש שערים טוב יותר, והם בטוחים שש נקודות בשני המשחקים שנותרו יבטיחו להם את הפלייאוף העליון.

בתקופת יואב כץ המועדון ידע בעיקר כשלונות מקצועיים, אבל עונת 2017/18 תחת ניר קלינגר זכורה לטובה והסתיימה בזכייה בגביע המדינה ובפלייאוף העליון. מלבד העובדה שהפועל חיפה חזק בתמונת הפלייאוף, היא גם נמצאת ברבע גמר גביע המדינה ובקבוצה אמרו: "אפשר לשחזר את עונת הגביע, אבל צריך להיות באנרגיות דומות".

בינתיים, הפועל חיפה ממשיכה בהכנות למשחק בשבת. חיים סילבס שוחח עם השחקנים ואמר להם: "אני מעריך את ההקרבה נגד נתניה, עכשיו צריך להתרכז במשחק נגד נס ציונה ולא צריך להרחיב בנוגע לחשיבות שלו".

סילבס צפוי לקבל בחזרה את פרנסיסקו ג'וניור, שנעדר מהמשחק נגד מכבי נתניה בעקבות פציעה. תומר אלטמן המוצהב ייעדר וגידי קאניוק עשוי לשוב לעמדה הטבעית שלו במרכז בעוד נס זמיר יכלל בהרכב.