(מאור אלקסלסי, סוכנות ג'יני)
(מאור אלקסלסי, סוכנות ג'יני) | צילום: ספורט 5
הקהל הירושלמי. יסתדרו בלעדיו? (אלן שיבר)
הקהל הירושלמי. יסתדרו בלעדיו? (אלן שיבר) | צילום: ספורט 5

בעוד גם בעונה הנוכחית נותרו מטרות לבית"ר ירושלים, ובראשן מפגש רבע גמר גביע המדינה מול מכבי פתח תקווה, במועדון מהבירה חושבים במקביל גם על העתיד. יוסי בניון ורוני לוי ממשיכים בחיפושים אחר שחקנים שיחזקו את הסגל בעונה הבאה, כאשר השם החם התורן הוא גבי קניקובסקי.

קשרה של מכבי נתניה, שעשוי לעזוב בעקבות הקיצוצים הצפויים במועדון מעיר היהלומים, הוא שחקן שמעניין את הירושלמים לקראת העונה הבאה - אבל עסקה לצירופו תצא לפועל רק אם הדרישות של מכבי נתניה ירדו באופן משמעותי. כמו כן, בבית"ר מעריכים שקניקובסקי זוכה להתעניינות מקבוצות גדולות נוספות בליגת העל.

אחרי עונש הרדיוס: איפה בית"ר תארח?
השלכת חפצים ונפצים לכר הדשא, השלכת מצתים לעבר עוזרי השופט ועוד לא מעט אירועים חריגים - קשה להגיד שעונש הרדיוס של בית"ר ירושלים הותיר מישהו בעולם הכדורגל המום. ובכל זאת, בבירה לקחו את הדברים בצורה קשה וכבר עכשיו הם לוטשים עיניים לעבר הצעד הבא: מציאת האוהדים המתפרעים והגשת תביעה אזרחית נגדם.

"אנחנו עושים מאמצים כבירים למזער את הנזקים, אבל יש תחושה שאף אחד לא בא לקראתנו", אמרו גורמים במועדון בחוסר אונים לאחר קבלת הדין. "העונשים הללו פוגעים בנו ולא משרתים אף אחד אחר. רק האוהדים שזרקו חפצים ופגעו באחרים הם אלה שיוצאים בסדר. מה אשמים כל האוהדים שקנו מנויים, אלה ש-99% מהם התנהגו למופת?".

בתוך כך, במהלך הדיון בבית הדין עלה נושא המצלמות בטדי ונטען כי הן לא מספיק משוכללות ולא ניתן היה לזהות דרכן את הזורקים. בהנהלת האצטדיון דחו את הטענות וציינו: "בטדי מורכבת מערכת מצלמות עם רזולוציה גבוהה ומערכת לזיהוי פנים. היה עדיף שמי שלא מכיר את מערכת המצלמות, לא יטען שלא ניתן לזהות או יש קושי בזיהוי הזורקים".

"לך תסביר לשאר האוהדים שהם צריכים לנדוד עכשיו למרכז בגלל משהו שלא תלוי בהם", המשיכו לתקוף את ההחלטה בבית"ר והוסיפו: "התקנון פוגע בכולם. תמיד אומרים שישנו אותו, אבל זה אף פעם לא קורה". בעקבות כך, בצעד חסר תקדים, במועדון מהבירה יצאו עם סקר לאתר הרשמי, שמתרכז במיקום האצטדיון שיארח את משחקי הרדיוס. נכון לרגע זה, אצטדיון המושבה נראה כמו האופציה העיקרית, אבל גם נתניה ובלומפילד עדיין בתמונה.