sportFive1006498 (צילום: ספורט 5)
צילום: ספורט 5
"בוזי" תמיד מספק את הסחורה (אלן שיבר) | צילום: ספורט 5

הפועל תל אביב, בלשון המעטה, הוא לא המועדון העשיר ביותר בישראל ומגפת הקורונה הפכה לבעיה כלכלית רצינית עבורה. האדומים החליטו להוציא את השחקנים לחל"ת במה שגרר התנגדות גורפת בעיקר מצדו של מאור בוזגלו, שתקף בפומבי את החלטת ההנהלה. הערב (רביעי), אביו יעקב סיפק ראיון תקיף ב"חמש באוויר" בו דיבר על הצעדים האחרונים של הקשר והמצב המסובך.

יעקב בוזגלו סבר שההתנהלות של הפועל היא שכונתית בצורה עדינה והבהיר שצריך לשאת בנטל ולקצץ את את השכר אך בצורה מסודרת ולא כמו בבסטה בשוק הכרמל. כמו כן סבר שהשחקנים האחרים מדליפים על מנת להוציא את בנו רע.

"אני חושב שמאור אמר מליבו דברים שהוא חושב, אם אתם שואלים אותי כולנו יודעים שעם כל הכבוד לכדורגלנים הדברים הוצאו מהקשרם או יותר נכון לא הוצאו מהקשרם אלא הודלפו", זעם יעקב בוזגלו. לא סיבכתי אותו עם כלום, מי שמסבך זה אתם. שיקום הורה אחד בישראל, יגיד מה הוא עשה לעומת מה שאני עשיתי. לא יכול להיות שיוציאו אותו לא בסדר בגלל מה שהוא שמע ממני, הוא גדל בבית עם אבא דומיננטי. אני מלווה את מאור 17 שנים, בכל המקרים הצלחתי".

"מה זה משנה מי טוען מה, יש פה בעיה והיא צריכה להיפתר בצורה הכי שלא פוגעת באף אחד או לצמצם פגיעה בלי יוצא מהכלל. יש התאחדות, מנהלת, בקרה תקציבית וארגון אין דבר כזה לנהל  שחקן פרטנית. אחד אומר 20%, השני 30% זה לא שוק הכרמל. נכון, לא כל שחקן מרוויח את אותם הסכומים אבל צריך לעשות זאת בצורה נכונה, לא יכול להיות שחקן שבקושי גומר את החודש אז להטיל עליהם 40% 50%".

מאור יגיע עם הפועל לפשרה? (אלן שיבר) (צילום: ספורט 5)
מאור יגיע עם הפועל לפשרה? (אלן שיבר) | צילום: ספורט 5

ומה הפתרון לדעת בוזגלו? "צריך לכנס את כל המוסדות של הכדורגל כולל הבקרה התקציבית. אנחנו חודש וחצי לפני סיום העונה, רוב המועדונים שמכרו מנויים קיבלו כספים מזכויות שידור. הרי יש בקרה תקציבית שיכולה לאמוד את האובדנים של המועדונים. עושים את הכל להוציא את מאור רע", הסביר ותקף.

"אף אחד לך הלך להקים ארגון אחר", טען בנוסף יעקב כשנשאל על הודעתו של מאור להתנער מארגון השחקנים. "מאור אמר מה שאמר אנחנו מהבוקר עם הארגון הכל נעשה בתיאום. אני שמעתי את ההקלטה של מאור, כמו שאתם מבינים זה ההתרעמות שלי - יש דברים שלשחקנים אסור לומר וזו הבעיה".

"מאור לא דיבר על הפועל ת"א, מותר לבעלים להגיד מה שהם רוצים", הוסיף בנוגע למתקפה של זאב גרינברג. "אני לא יכול להגיב על זה, זו זכותו. מצד שני אף אחד לא אילץ את הפועל ת"א לקחת את מאור - אני שמח על המעבר של מאור להפועל".

קורנפיין:
קורנפיין: "הם ישארו בלי קבוצה" (אלן שיבר) | צילום: ספורט 5

לאחר מכן, איציק קורנפיין, מנכ"ל בית"ר ירושלים לשעבר ומנהל אגף הספורט בעיריית ירושלים בהווה התייחס למהפיכה שבוגזלו מנסה לעשות ודיבר גם על המצב הקשה: "אנחנו נמצאים במצב שלא היה אף פעם כמוהו וכולם יצטרכו לעשות את ההתאמות, לא חושב שיש מישהו ששמח לקצץ. זה מצב ייחודי, כל ההכנסות של הקבוצות נעצרו. אם אצלי בעבודה יש 150 עובדים נשארו שישה - אלו אנשים שמשתכרים מינימום או קצת יותר מזה, אז שיגידו תודה שחקני הכדורגל שלא מוציאים אותם לחל"ת".

"נשמע לי שבוזגלו כנראה לא מבין את המצב שהמדינה נמצאת בו", המשיך קורנפיין. "בעלי קבוצות שניזוקים, בעלי עסקים קטנים כגדולים - זה מצב חירום. אם זה היה מצב שבשגרה והיו רוצים לקצץ אז אני יכול להבין. אני חושב שמן הראוי שלא היה אומר את הדברים האלו. הם יישארו לבד בלי קבוצה ובלי מקומות לשחק בהם. מאור עשה טעות, פשוט מאוד - מוטב היה שלא היה אומר את דברים האלו".