sportFive1000187
צילום: ספורט 5
קלינגר. לא אהב את החלטות שיפוט (אלן שיבר)
קלינגר. לא אהב את החלטות שיפוט (אלן שיבר) | צילום: ספורט 5

הפועל תל אביב אומנם הציגה שיפור משמעותי תחת ניר קלינגר, אך בכל הנוגע לדרבי התל אביבי, היא מציגה מאזן עגום במיוחד. אחרי שהובסה שוב 3:0 בבלומפילד הערב (שני), מאזנם של האדומים העונה מול היריבה העירונית עומד על שתי תבוסות ביחס כולל של 6:0.

קלינגר לא הסתיר את אכזבתו בסיום: "עד השער הראשון היינו במשחק וסגרנו טוב את מכבי. היו לנו יציאות נחמדות למעבר, אבל לא מספיק טוב ולא מה שרציתי. אין לי הרבה מה לומר ולנתח את המשחק הזה, כי ספגנו כרטיס אדום בשלהי המחצית הראשונה ואז זה היה משחק אחר לגמרי. מאז היה לנו קשה מאוד מול מכבי, שהיא קבוצה מצוינת". 

המאמן דיבר על החלטות השיפוט, בין השאר שאנריק סאבוריט עמד בחומה בשער הראשון והאדום של שי אייזן: "החוק ברור. גם כשאנחנו בועטים כדורים חופשיים, נותנים הנחיה לא להיצמד לחומה כי זה אסור. אייזן? לא ראיתי את הכרטיס האדום. לא ענייני לשפוט ביניהם. אנחנו נרים ראש ונסתכל קדימה. היו דברים שהשפיעו על המשחק, בעיקר החלטות שהשפיעו, ההרחקה והבעיטה החופשית. מעבר לזה מכבי הייתה טובה יותר וניצחה".

כעת, הפועל ת"א תחזור למאבק הפלייאוף עם קרב מגכריע נגד חדרה: "ניצחנו את בית"ר בירושלים ואת ק"ש, הבאנו את עצמנו למצב מסוים ונצטרך לראות איך משנים פאזה. חוזרים לבסיס שיש לנו משאר המשחקים, והוא טוב. אני מקווה שנעשה את העבודה כי זה בידיים וברגליים שלנו. נקווה לטוב. בזמן אמת נצטרך לענות אם אנחנו מתאימים לפלייאוף, אולי נצטרך לשנות חשיבה ודברים. בעבר התמודדנו יפה מאוד. אפשר במעמדים כאלה לעשות שינויים, יש פגרה וגם יש לנו משחק שחייבים לנצח ואולי גם תיקו יספיק בסיטואציה מסוימת".

על כך ששחקנים זרים נשארו על הספסל, המאמן אמר: "אמרתי בשבוע שעבר שכשיש סגל שחקנים, אלה שנמצאים מקצועית ובכושר הכי טוב, הם אלה שמשחקים ולא פרמטרים אחרים. זה הרכב שרץ תקופה ומנצח ומן הראוי שימשיך. יכול להיות שעכשיו בהתאם להרחקות פציעות יהיו שינויים. אריק ינקו? לא יודע, המשחק בשבת. נחכה ונקבל החלטות".

קפטן האדומים, אוראל דגני, תיאר את התחושות אחרי התבוסה: "ניסינו להיצמד לתוכנית משחק מסוימת, והאדום די שינה את המשחק. אני מצטער בשביל האוהדים שבאו והגיעו ועשו הופעה יפה מאוד ועידוד מצוין. יש משחק הבא בכדורגל, נגיע לחדרה ונצטרך לנצח. לא חושב שזה לא כוחות. עם תוצאה אי אפשר להתווכח, אבל אם היינו נשארים ב-11 שחקנים ולא היינו סופגים גול גבולי ממה שהבנתי, אז לא יודע איך המשחק היה מתפתח. לא הגיע לנו לנצח היום".

"כולם היו קצת עצובים ומדוכדכים", סיפר הבלם על המצב בחדר ההלבשה. "נצטרך להרים ראש ואני מקווה להיות בפלייאוף ואז נשחק נגדם שוב. נצטרך להרים אותם, יש לנו שלושה ימים להחזיר להם ביטחון והלאה, נצטרך לנצח את המשחק הבא".

דגני התייחס לקרב על הפלייאוף העליון: "אם בני יהודה תנצח ואנחנו לא, לא נעלה. נצטרך לנצח אי מה לעשות אם לא אז לא מגיע לנו. זה יהיה כמו להגיע לבאר ולא לשתות ממנה, אני חושב שמגיע לנו להיות שם אחרי הסיבוב השני. זה תלוי בנו ואם לא ניקח את זה, נהיה מאוכזבים".

הקפטן נשאל אם אמר משהו לאייזן אחרי ההרחקה, והשיב: "ניגשתי אליו ואמרתי לו את מה שאני חושב, זה ביני לבינו. אין מה לעשות, שחקנים צעירים צריכים ללמוד מטעויות. הוא מוכשר מאוד, וילמד וימשיך כך. זה מה שקורה כשיש הרבה צעירים בעצם".

בסיום המשחק, במשטרת ישראל הוציאו הודעה רשמית בנוגע להתפרעויות: "למעט מספר אירועים מקומיים, בהם התקיימו הפרות סדר מצד אוהדים שחייבו את התערבות המשטרה, לא נרשמו אירועים חריגים. אוהד אחד עוכב ע"י המשטרה בגין השלכת חפצים, הוא נחקר ושוחרר בהרחקה ממגרשי כדורגל וחובת התייצבות בתחנת המשטרה טרם כל משחק".

"אוהד נוסף עוכב בגין תקיפת מאבטח", המשיכו במשטרת ישראל. "החשוד נחקר ושוחרר למעצר בית, ויתייצב מחר בבית המשפט לצורך הגשת בקשה להרחקה ממגרשי הכדורגל למשך חצי שנה, עם חובת התייצבות בתחנת משטרה. בנוסף, קטין עוכב לחקירה במהלך המשחק בגין הפרת הסדר ונסיון תקיפה, בסיומה שוחרר בערבות של הוריו והורחק ממגרשי הכדורגל".