(ברני ארדוב)
(ברני ארדוב) | צילום: ספורט 5

מה לא עבר בן רייכרט בכדורגל הישראלי, ותמיד הוא נחת על הרגליים. הוא הסתבך עם מכבי ת"א, הסתבך הפועל ת"א וירד ליגה עם אשקלון ועכו - אבל הנה הוא מוצא את עצמו שוב חווה רנסאנס לליגת העל, הפעם במדי הפועל כפ"ס. ועד שנחליט אם הפעם הוא כאן כדי להישאר, 'מגרש פתוח' תפסו אותו לשיחה צפופה על התקופה הקשה, הקאמבק ואיזה אחד שמזכיר אותו, ירדן שועה. צפו בראיון >>

"אחרי תחילת שבוע כזה, אין תלונות", פתח רייכרט את הראיון. "כיף גדול, הגעתי לכפ"ס ולא האמנתי שאעשה עלייה ושדרוג כזה משמעותי לסגל, מקווה שימשיך ככה. אני מאמין ביכולות שלי, גם כשחתמתי ברמה"ש, האמנתי שאני יכול לחזור מהר לליגת העל. אני יכול להמשיך מפה, אני יכול לחזור לקדמת הבמה. אני בגיל שאני יכול לעשות את זה, אני רק בן 25".

"המעבר בין מכבי להפועל היה לא טוב, אבל הכל בדיעבד - זה היה הימון שלא הצליח ועכשיו מסתכלים קדימה", המשיך רייכרטס וזכר ברגעים פחות טובים. "לא בטוח שבן רייכרט של היום היה מקבל את אותה החלטה, עברתי הרבה מאז. אבל בשביל זה אני פה - כדי לכפר על כל זה. עברתי תקופה לא פשוטה. הכסף, התקושרת - הכל פגע בי".

"באותו זמן הקשבתי להמון אנשים שאולי לא הייתי צריך להקשיב להם. צריך להקשיב לאנשים שעברו משהו בקריירה, וללכת אחריהם בעיניים עצומות. הקללות? התרגלי לזה. לכי תדעי איפה מחר, אנ י צריך להמשיך לשחק כדורגל. האוהדים של כפ"ס אוהבים אותי כרגע וזה מה שחשוב. הייתי צריך לעבור את כל זה כדי להגיע לכאן".

"עברתי הרבה דברים. מנטורים, פסיכולוגים ומה לא - אבל היום התחשלתי, אני בן רייכרט אחר. השינוי הזה עשה לי רק טוב", הסביר הקשר והתייחס לדמיון לשועה. "אני לא מכיר את שועה אישית, אבל הוא מאוד מאוד מוכשר. אני מקווה שהוא יעשה את השיקולים הנכונים, כי הדברים האלה יכולים רק לפגוע בו ואני חוויתי את זה על בשרי. אני מקווה שיתאפס על עצמו ויבין שהוא במועדון גדול כמו מכבי חיפה, ושכדאי לו להישאר שם. הוא צריך להיות קצת יותר בשקט ולעבוד על המגרש, כמו שהוא עשה עד עכשיו".