sportFive996783
צילום: ספורט 5
תורג'מן. הופתע מהעיתוי (אודי ציטיאט)
תורג'מן. הופתע מהעיתוי (אודי ציטיאט) | צילום: ספורט 5

פחות משבוע אחרי שפוטר מנועלת הטבלה, סקציה נס ציונה, עמיר תורג'מן התראיין היום (שני) ל"מגרש פתוח" וסיפר על ההפתעה מסיום דרכו בקבוצה, עתידו המקצועי והאם לדעתו קבוצתו לשעבר עדיין יכולה להינצל. "האמת שאני מאוד מאוכזב", סיפר המאמן. "ישבנו וחשבנו שננסה לסיים את העונה להשלים את התהליך, שבסופו נשאיר את נס ציונה בליגה. אבל זהו, זה נקטע מכל מיני סיבות ואני יודע שזה חלק מהכדורגל, ועם כל האכזבה ממשיכים קדימה".

תורג'מן, שהצטרף בקיץ האחרון לנס ציונה, סיכם את תקופתו בעולה החדשה: "מהיום שהגעתי ידענו שיהיה מאוד קשה ואמרנו שאם אנחנו מספר נקודות מההישארות, אנחנו בדרך הנכונה. אני יוצא עם רגשות מעורבים כי מצד אחד ניצחנו את בני יהודה, מכבי נתניה וב"ש, וגם יצאנו בתיקו מול מכבי ת"א. היו לנו הפסדים על חודו של שער ששינו לנו גם מומנטום ולכן זה מאוד מאכזב".

המאמן גילה שהוא לא ממש רואה את סיום דרכו מגיע: "קיבלתי את הפיטורין האלה במפתיע, אני חושב שגם בימים ראשון ושני אחרי המשחק מול חדרה היו לנו שיחות טובות עם המנכ"ל.  דיברנו על הבאת שחקנים ועל איך שאנחנו משפרים את הקבוצה, ונביא אולי מאמן מנטלי ודברים נוספים, הרי בסופו של דבר אנחנו לא בפער כזה גדול ולא במרחק מהישארות בליגה. דווקא אחרי המשחק מול אשדוד, שקראו לי לשיחה, כבר התחלתי להבין שדברים לא מסתדרים בינינו וזה חבל, אבל זו בהחלט הייתה הפתעה".

אם תשאלו את תורג'מן, יכול להיות שההחלטה לוותר עליו הייתה קצת נחפזת: "חמישה משחקים בלי ניצחון זה אולי הזמן הנכון לשינוי, אבל אני רואה את זה קצת אחרת. אני חושב שלכל קבוצה יש עליות וירידות, בטח לנס ציונה שמתמודדת עם לא מעט קשיים. היו קבוצות השנה שיצאו מחמישה משחקים ומצאו את השדרוג ולכן אני חושב שבסופו של דבר זה גלגל ובעונה יש הרבה עליות וירידות. אני חושב שהיינו במצב ששחקנים שיודעים שהם במצב לא טוב, אבל כל אחד משנס מותניים, דוחף קדימה ועולים לדרך חדשה טובה שבסוף תשאיר את הקבוצה, ועם אמונה אפשר לעשות את זה".

המאמן יחזור לליגת העל כבר העונה? (אלן שיבר)
המאמן יחזור לליגת העל כבר העונה? (אלן שיבר) | צילום: ספורט 5

המאמן פירט את חלקו במצב הקבוצה: "ברור שהאחריות בסופו של דבר עליי, מהמקום שבחרנו שחקנים לפי התקציב שלנו, חלקם הצליחו בצורה יפה מאוד וחלקם פחות. לכן אני חושב שבכל קבוצה השלב הבא הוא בעצם ינואר, זה מה שפירק אותנו או גרם כרגע למשבר העמוק. הודענו בגלל התקציב הנמוך לחמישה או שישה שחקנים שאנחנו לא מעוניינים בהם, והם עדיין לא עזבו, ולכן היה קשה להביא שחקנים וזה יצר בחדר הלבשה וייב לא טוב ולא נעים, וגרם לאונייה קצת להזדעזע.

"רק בימים האחרונים של החלון שחקנים עזבו והביאו אחרים, וזה לא מספיק לדעתי. אבל אנחנו יודעים שבקבוצה עם תקציב נמוך מאוד קשה להתחייב ולהביא שחקנים בתחילת ינואר, ומי שמשתדרגת אז ומביאה שחקנים יכולה לנצח, ואנחנו לא עשינו את זה. אם הייתי מתעקש יותר ומבקש יותר בתחילת ינואר שנביא, אבל ידעתי מה המצב והייתי מודע אליו מבחינת תקציב, למרות שהכל במקום הזה מסודר ובהנהלה עושים ימים כלילות למען הקבוצה, אבל מהצד השני ידם כבולה, וזה מה שהיה קשה לפחות בחודש האחרון. עד החודש האחרון עשינו דברים יפים ועלינו מעל הקו האדום ולכן אני כל כך מאמין וחושב שעם קצת פוש ושדרוג עצמי אפשר היה להישאר בליגה כי הפער הוא רק 4 נקודות".

תורג'מן נשאל אם לדעתו מאמן אחר יצליח להשאיר את סקציה בליגה: "קשה לי לדעת. הדבר הראשון שהיה קשה הוא שנס ציונה עלתה שתי ליגות תוך שנתיים, מעבר מהיר שמצריך המון שינויים שעשינו כמו חדר כושר שבנינו, ארוחות צהריים ושהכל מסודר ומתוקתק עם השחקנים בחדר הלבשה. חבל שלא סיימנו את התהליך, אבל אני מבין גם יש לחצים מפה ומשם, וכל אחד חושב שאם הוא ישנה את המאמן, אולי הדברים ישתנו. בסופו של דבר השחקנים צריכים לקחת על עצמם הרבה אחריות. גם למאמן יש חלק, אבל כולם ביחד צריכים לעבוד ולהוציא את המועדון מהמקום שבו הוא נמצא.אבל אני חושה שאפשר להישאר בליגה, כולם משחקים עם כולם ויש קבוצות ברמה שלנו".

על ההשפעה של העונה על המשך הקריירה שלו, אמר המאמן: "אני חושב שבסופו של דבר ראו את העבודה שלי והדרך, חלק מהמשחקים עשינו דברים יפים ועמדנו כמו שצריך והפסדנו. מי שצריך לראות רואה ויראה. אני בסופו של דבר מאמין שצריך לעבור דרך כדי להגיע למקום שאתה מצליח כמו שאתה רוצה להצליח, אבל זה עוד לא שם. כל עוד זה עוד לא שם, עוברים בדרך דברים לא קלים, ימים יגידו אבל אני יודע שאני אצליח למצוא את המקום שלי ומקום טוב בליגת העל".

ועדיין, למרות שהדברים לא הלכו לפי התוכנית, תורג'מן מקווה לחזור לליגת העל ואולי אפילו כבר העונה: "אני מאוד מקווה שכן, האמת שזה הופסק לי באמצע, ואני עדיין רעב ועם תשוקה לסיים את העונה בליגת העל. זו סיטואציה שכרגע אני מחכה, כל קבוצה רוצה להצליח במקום שלה. אני יודע שהכדורגל גם יכול להוביל למקומות אחרים ואולי אצטרך להמתין עד שאמצא את המקום שלי. אני יודע שאם אמצא את המקום שלי ואצליח לעשות את הדברים שאנחנו רוצים, אני אעשה את קפיצת המדרגה שלי".