לא שיחק במכבי חיפה, אולי ברעננה? (getty)
לא שיחק במכבי חיפה, אולי ברעננה? (getty) | צילום: ספורט 5
שמחה גדולה ברעננה (דני מרון)
שמחה גדולה ברעננה (דני מרון) | צילום: ספורט 5

אחרי הניצחון 1:2 על הפועל ב"ש, הפועל רעננה חושבת ברצינות על חיזוק. פנים מוכרות, בעיקר לאוהדי מכבי חיפה, נחתו בישראל למבחנים במועדון. מדובר בחלוץ הוותיק, אייל שטרכמן, השחקן היהודי-ארגנטינאי, שגדל בריבר פלייט.

שטרכמן שיחק בעבר במועדון הירוק והמשיך אחר כך גם לארחנטינוס ג'וניורס, קורדובה ומרידה המקסיקנית. לפני מספר ימים הפך שחקן חופשי, לאחר שנה וחצי באלמגרו מהליגה הארגנטינית השניה, בה לא הצליח להשתלב.

שטרכמן בן ה-30 הגיע למכבי חיפה במהלך עליתה לליגת האלופות בעונת 2009/2010. הארגנטינאי לא שותף בשום משחק ליגה והשתתף רק בשני משחקים בגביע הטוטו.

בנוסף, לערוץ הספורט נודע כי שחקן הכנף של נבחרת קורסאו, אלסון הוי, על מועמדותו פורסם כאן לראשונה, סיכם את תנאיו במועדון. השחקן בן ה-28, משחק כיום בדן האג מליגת העל בהולנד והוא מחכה לשחרורו מהמועדון.

ניער את השחקנים, אביטן (דני מרון)
ניער את השחקנים, אביטן (דני מרון) | צילום: ספורט 5

והיה גם משחק: שמחה אדירה בחדר ההלבשה של רעננה אחרי הניצחון 1:2 על הפועל ב"ש, שהיה הראשון מאז ספטמבר. "הניצחון הזה מלמעלה, ככה זה מרגיש. זה נותן קצת אוויר ומקווה שזה יחזיר את הביטחון", סיפר בהתרגשות כארם ארשיד שכבש את השער הראשון במשחק והשני שלו העונה, "באנו בגישה לנצח, אפילו תיקו לא היה אופציה מבחינתנו, היינו נעולים על זה ודיברנו על זה כל השבוע".

"ניסו ניער אותנו בשבועיים האחרונים, הוא אמר שאולי אנחנו לא מבינים, אבל בקצב הזה נרד ליגה ושאי אפשר כל פעם להגיד שבשבוע הבא יהיה בסדר", הוסיף ארשיד. ברמה האישית הקשר לא ממש קיבל הזדמנויות תחת מנחם קורצקי וכעת הוא מקווה להוכיח עצמו אצל ניסו אביטן, "אף פעם לא ממש קיבלתי את הקרדיט ותמיד הייתי לוקח את זה בכח, אני מאוד מקווה שאפתח במשחק הבא, שאמשיך לכבוש ולנצח", הסביר.

מי שעוד זכה למחמאות הוא קפטן הקבוצה, שניר שוקר, שגם הוא איבד את מעמדו תחת מנחם קורצקי ועושה רושם שהוא מרוויח את מקומו מחדש תחת המאמן החדש, כשאתמול אף כבש את שערו הראשון העונה שהכריע את המשחק.

גם שוקר הרגיש שהניצחון אינו מקרי והזכיר לחבריו לקבוצה כי לפני 5 שנים בדיוק, כשרעננה הייתה במצב דומה לאחר פיטוריו ומינויו מחדש של חיים סילבס, ניצחה הקבוצה את הפועל ב"ש והוסיפה אחר כך שישה ניצחונות רצופים. "מקווים שההיסטוריה תחזור על עצמה", אמרו בחדר ההלבשה.