(דני מרון)
(דני מרון) | צילום: ספורט 5
מה יעלה בגורלה של עונת 2020? (אודי ציטיאט)
מה יעלה בגורלה של עונת 2020? (אודי ציטיאט) | צילום: ספורט 5

הכדורגל הישראלי מתמודד עם סיטואציה לא פשוטה בעקבות התפשטות נגיף הקורונה. ביום שישי האחרון הוחלט על הפסקת הליגות בהנחיית משרד הבריאות. עוד לא ברור מתי הליגות ישובו לפעילות, כאשר המועדונים בסימן שאלה גדול ולכל החלטה שתתקבל ישנה השלכות מקצועיות וכלכליות. כמו כן, גם למקרה הקיצוני הזה קיים תקדים היסטורי.

עונת 1966/67 לא הגיעה לסיומה בשל פרוץ מלחמת ששת הימים בחודש יוני. בעקבות כך הליגה הוקפאה לשלושה חודשים. אחת "המרוויחות" מהסיטואציה הייתה סקציה נס ציונה, שזכתה לעונה נוספת בליגת העל למרות שסיימה מתחת לקו האדום.

באותה תקופה, בהתאחדות לכדורגל החליטו על חידוש הליגה מאותה נקודה ובמקום עונה של 30 מחזורים, העונה התארכה ל-60 מחזורים על פני ארבעה סיבובים. מכבי תל אביב זכתה בסיום העונה הכפולה באליפות ומכבי חיפה סיימה חמישית במרחק 11 נקודות ממנה, כשהפועל פ"ת, הפועל חיפה, והפועל ת"א סיימו לפניה.

בסופו של דבר גם הקפאת הליגה לא סייעה לסקציה נס ציונה שירדה בתום העונה. גם העונה הכתומים נמצאים מתחת לקו האדום לאחר ששבו לליגה הבכירה לאחר 51 שנים. ההיסטוריה חוזרת? אגב, בעונה זו גם נקבע שיא הכיבושים בכדורגל הישראלי, עליו חתום מוטל'ה שפיגלר עם 38 שערים. שפיגלר מחזיק בשיא כבר 52 שנה, אך הוא קבע אותו כאמור בעונה "כפולה".