(עודד קרני)
(עודד קרני) | צילום: ספורט 5

יש לנו ליגיונר נוסף. סטנדרד ליאז' הודיעה היום (חמישי) על חתימתו הרשמית של עדן שמיר. הקשר, שעזב את הפועל באר שבע חתם לשלוש וחצי שנים במועדון הפאר הבלגי בהן ישתכר כמיליון יורו. זאת כפי שפורסם לראשונה בערוץ הספורט.

שמיר הפך לחלק מרשימה מכובדת של שחקנים ישראלים שעברו בליאז' ויהיה התשיעי שבה. רוני רוזנטל, שלום תקווה, סלים טועמה, טל בן חיים, דודו ביטון, רמי גרשון ומאור בוזגלו קדמו לו, כשגם לגיא לוזון היה חלק נכבד באחד המועדונים העשירים והמוערכים במדינה. בינתיים, הוא הספיק לנחות בישראל אחרי החתימה.

"אני בחלום שלא האמנתי שיגיע כל-כך מהר" אמר שמיר לחבריו בב"ש, "הייתי בהלם שהציעו עליי כאלה סכומים. הגעתי למועדון עצום בכל קנה מידה". בנוסף, הקשר ביקש סליחה באופן אישי מחברים קרובים על כך שלא יכול היה לספר על המהלך מחשש שהוא לא ייצא לפועל.

מסתבר שבמועדון הבלגי עקבו אחרי שמיר שבועות רבים, כשהמנהל הטכני הגיע לצפות בו בהפסד להפועל רעננה. הקשר, אגב, חתם באמצעות סוכניו גלעד קצב ואדם קידן ומדובר בעסקה שנייה גדולה של השניים עם ב"ש, אחרי שכבר הכניסו הרבה כסף לאלונה ברקת ממכירת דיא סבע לגוואנגז'ו.

מלבד זאת, בבלגיה טענו שהעובדה שהמנהל הטכני בחר שלא לשהות לצד השחקנים והמאמן מישל פרודום במחנה האימונים בספרד והעדיף להגיע לישראל, מצביעה על הרצון העז של ליאז' בקשר. בתקשורת הבלגית צויין כי שמיר שחקן פחות טכני, אבל מתאים לפרופיל שמחפשים בליאז': קשר גבוה, חזק, בעל כושר גופני טוב עם משחק ראש נהדר וכזה שיודע גם להצטרף מהקו השני להתקפה. "בדיוק הפרופיל שליאז' חיפשה וחסר לה".

פרודום. אימן את רפאלוב וכעת את שמיר (getty)
פרודום. אימן את רפאלוב וכעת את שמיר (getty) | צילום: ספורט 5

כבר אתמול עבר שמיר בדיקות רפואיות אותן השלים היום. הוא קיבל את המספר 15 כי הספרה 18 אותה רגיל ללבוש תפוסה. בנוסף, נערכה לו שיחה עם המאמן מישל פרודום, שאימן את ליאור רפאלוב בברוז' ואף ציין לא פעם אחת שהקשר הישראלי היה אחד השחקנים שהיה לו הכי כיף לאמן.

אז איך הפועל ב"ש תנצל את הכסף? 1.8 מיליון יורו יועברו למועדון, שחלק גדול מהכסף יושקע בחיזוק. בגלל מגבלות הפייר פליי החלים על ליאז', בבלגיה העריכו שלא מן הנמנע שהסכום יעבור במספר תשלומים.