sportFive990606
צילום: ספורט 5
לייו. מתקרב לכרמל (getty)
לייו. מתקרב לכרמל (getty) | צילום: ספורט 5

הרכש הראשון בחלון ההעברות הקרוב של מכבי חיפה מתקרב. על פי גורמים במועדון, המו"מ מול המגן של אוסאסונה, מנואל קסטיאנו קסטרו, המכונה לייו, מבשיל לכדי עסקה. סוכנו הספרדי של השחקן הביע אופטימיות בנושא, ועל פי גורמים בספרד הוצע למגן 20 אלף יורו בחודש ללא מענקים. על מועמדותו של השחקן פורסם לראשונה בערוץ הספורט.

מרקו בלבול לא מסתפק בזר אחד ואם לייו יצטרף, במועדון יצטרכו לקבל החלטה לגבי שחרור אקוים אוטין בהשאלה, כדי שיהיה ניתן לצרף קשר אחורי. "זו הכוונה" אמר גורם בקבוצה, "ניסינו למצוא מגן ימני ישראלי אבל לא קרה ואנחנו צריכים עומק בחלק הזה". כפי שפורסם אתמול, מרטין האשק מועמד לקבוצה. מדובר בקשר צ'כי בן 24, ששיחק בנבחרות הצעירות של צ'כיה וערך העונה 16 הופעות בליגה המקומית, בהן כבש חמש פעמים ובישל ארבעה נוספים.

לערוץ הספורט נודע כי ספרטה דורשת מחיפה כמיליון יורו על השחקן, שמרוויח לפי ההערכות כ-130 אלף יורו בלבד לעונה בצ'כיה. על מנת שיגיע, בחיפה יהיו מוכנים להכפיל את שכרו. אקס הירוקים שמשחק בספרטה, ג'ורג' מנדז'ק, היה זה שהמליץ לצ'כי להגיע וסיפר שהאווירה ביציעים שלה מיוחדת.

שועה. נשאר בקבוצה (מאור אלקסלסי)
שועה. נשאר בקבוצה (מאור אלקסלסי) | צילום: ספורט 5

במכבי חיפה הודיעו מיד אחרי ההפסד למכבי ת"א, שהצהובים יצטרכו להזיע כדי לזכות באליפות העונה, ואתמול (שבת) הקבוצה של מרקו בלבול הוכיחה, בעיקר במחצית השנייה, עד כמה היא עוצמתית העונה. ניקיטה רוקאביצה, שני הבלמים (טרנט סיינסברי ועופרי ארד) והמחליף ירדן שועה כבשו. דולב חזיזה, שעלה כמחליף, בישל פעמיים, עובדות שמדגישות עוד יותר את האיכות שיש העונה אצל הירוקים. "ארד צריך להיות בנבחרת" אמרו בחיפה.

בסיום נשארו אלפי אוהדים ירוקים ועודדו את השחקנים, כשמעל לכולם בלטה האהבה וההערכה לחזיזה שלולא רגישות במפשעה וחשש של מרקו בלבול שיחמיר פציעה, היה פותח ב-11.

באופן די מדהים ולא ברור, מכבי חיפה הראתה שוב עד כמה היא מתקשה במחצית הראשונה ובחצי השני מראה את היכולות הפיזיות שלה ומשחקת כדורגל משוחרר. רוקאביצה כבש את שערו החמישי ברציפות בליגה ושבר שיא חיפאי שהיה שייך לעידן ורד שבתחילת העשור כבש שער אחד בארבעה משחקים רצופים.

למלך שערי הליגה חסר עוד שער אחד כדי להשוות את שיאו בבית"ר ירושלים שעמד בעונתו הראשונה בישראל על 14 שערים. מיד אחרי השער הוחלף רוקאביצה כששועה נכנס ל-16 דקות ונשיא המועדון יעקב שחר כבר הבהיר כי הוא לא ישוחרר, מה שמצביע על הערכה הגדולה במועדון לחלוץ והאמונה בו. "ירדן נכנס נהדר והראה כמה הוא איכותי" אמרו במועדון. אגב, על פי החוזה, שחר העביר לברק אברמוב עוד 100 אלף יורו על עשרה אחוזים נוספים בכרטיסו של החלוץ המוכשר.

"קשה למצוא פתרונות כשאתה משחק נגד קבוצה שלא באה לשחק כדורגל ורק סוגרת את המשחק", אמרו בחיפה והסבירו את השינוי בחצי השני: "אנחנו מעייפים את היריבות במחצית הראשונה וקל לנו יותר בחצי השני", אמר עופרי ארד שהציג משחק מצוין והראה עד כמה הוא משמעותי העונה בקבוצה. "יש תחרות מאוד קשה על ההרכב, אנחנו שלושה בלמים טובים. בכל שבוע אנחנו באים לעבוד קשה ומה שהמאמן יחליט נקבל", סיכם הבלם.

בעניין אחר, מספר שחקנים עברו הבוקר בדיקות על מנת לברר את מצבם. דולב חזיזה עבר בדיקת אולטראסאונד ונמצא כי הוא סובל מדלקת במפשעה. הקשר יזכה למספר ימי מנוחה ויטופל על ידי הצוות הרפואי של המועדון. עפרי ארד סובל אף הוא מרגישות במפשעה ומכאבים בשרירי הבטן, וגם הוא עבר בדיקת אולטראסאונד ונצטווה למנוחה של מספר ימים והמשך טיפולים עם הצוות. סאן מנחם, שסובל מחבלה בברך, ייבדק במהלך היום.