(מאור אלקסלסי)
(מאור אלקסלסי) | צילום: ספורט 5
זמיר חגג:
זמיר חגג: "עברתי תקופה לא פשוטה" (מאור אלקסלסי) | צילום: ספורט 5

נקודה של הפועל חיפה למען מכבי חיפה. האדומים היממו אמש (שבת) את מכבי תל אביב עם שער מאוחר של נס זמיר בדקה ה-93 שחילץ 1:1 ונתנה ליריבה העירונית שלהם אפשרות להקטין את הפער מהמוליכה לכדי שלוש נקודות בלבד.

בהרכב חסר, הפועל חיפה בעיקר התגוננה, אבל יצאה בצורה טובה למתפרצות ובאה על שכרה. הנקודה הזו העלתה את האדומים למקום השישי כששלושה מחזורים לסיום העונה, הם תלויים בעצמם במאבק על הכרטיס לפלייאוף העליון. במועדון, כמובן חגגו את הנקודה החשובה וגם עקצו את מכבי חיפה, שנכנעה למכבי ת"א בביתה לפני כחודש: "לפחות אנחנו שמרנו על הכבוד של סמי עופר".

בהפועל חיפה החמיאו גם לסילבס שלמרות מכת הפציעות הצליח להשיג תוצאות טובות בשלושת המחזורים האחרונים: "הוא עשה מה שצריך כדי לא להפסיד למכבי תל אביב, שבניגוד למשחקים אחרים הגיעה לפחות הזדמנויות".

חוליית ההגנה רשמה משחק טוב, כאשר כל הקבוצה הייתה ממושמעת טקטית כולל בחלק הקדמי. לעומת שאר חבריו המרוצים, גילי ורמוט היה מראשוני השחקנים שעזבו את האיצטדיון וזאת בשל אכזבתו מכך שלא שותף במשחק ואף לא התחמם, כשלאחרונה חל פיחות משמעותי בדקות המשחק שלו.

מי שיצא מרוצה במיוחד מהמשחק הוא נס זמיר, כובש שער השוויון. הקשר שבר בצורת בת חודשיים והכריז בסיום: "אני שמח לכבוש אחרי הרבה זמן ואחרי שעברתי תקופה לא פשוטה. היו לי כאבי גב, שיחקתי חצי פצוע, מתאמן - לא מתאמן. אני שמח שאני מרגיש טוב יותר ומקווה לחזור לעצמי".

הפועל חיפה נמצאת בנקודת זינוק אדירה במאבק על הכרטיס לפלייאוף העליון. שלושה מחזורים לסיום העונה הסדירה היא מדורגת שישית ורחוקה שלושה שערי זכות מהפועל תל אביב והשער של זמיר עשוי להיות שווה כרטיס לפלייאוף. "אנחנו יודעים שכל נקודה עכשיו חשובה לנו וששאר הקבוצות למטה עשו גם תוצאות טובות. יש שלושה משחקים וננסה להשיג את מירב הנקודות - זה יהיה עד המשחק האחרון עד הדקה האחרונה", טען הקשר.

עוד לפני המשחק נערכה מחווה מרגשת לילדה בת תשע, אדל שעברה התעללות בבית ספרה וסיפורה התפרסם בתקשורת. מאחורי המחווה עומד שחקן הבית, גל אראל שפרסם פוסט ברשתות החברתיות: "בשבוע האחרון ראיתי את הכתבה על אדל. הילדה שעברה חרם בבית הספר והתעללויות בלתי פוסקות. הילדה שחגגה יום הולדת ואף חבר לא הגיע פרט לילדה אחת. ראיתי את הכתבה עם דמעות בעיניים והחלטתי שאני לא שותק. היום במשחק שלנו נגד מכבי תל אביב אדל תעלה עם כל השחקנים לכר הדשא ותקבל מחיאות כפיים מאלפי האוהדים שיהיו במגרש. רוצה להגיד מילה טובה להפועל  חיפה. המקרה של אדל זה רק חלק מהמון מקרים שיש שלא שומעים עליהם. תראו לילדים שלכם, לאחיינים שלכם. שידעו לא להיות שותפים לדברים כאלה".