עונשו יומתק בערעור? יצחק אספה
עונשו יומתק בערעור? יצחק אספה | צילום: ספורט 5
פסיקה חדשה עשויה לשנות את מסלול גזר הדין. הוריו של ארי נשר ז
פסיקה חדשה עשויה לשנות את מסלול גזר הדין. הוריו של ארי נשר ז"ל | צילום: ספורט 5

כמעט שבועיים חלפו מאז גזר בית המשפט המחוזי על שחקנה של מ.ס אשדוד, יצחק אספה, עונש מאסר בפועל למשך 4.5 שנים. כעת, צפוי השחקן להגיש ערעור לבית המשפט העליון בכוונה להמתיק את עונשו - שעל פי ההערכות עשוי להתקצר בחצי.

הערעור לבית הדין העליון יוגש בשבוע הקרוב ונראה שאספה יזכה לקיצור משמעותי בעונשו בעקבות פסיקה חדשה שניתנה אתמול (שלישי), בה השופט יצחק עמית וחבריו להרכב בית המשפט העליון, קיצרו את עונשה של אישה בת 62 שהורשעה בהפקרה וגרימת מוות ברשלנות מ-4.5 שנות מאסר ל-27 חודשים.

כמו כן, צפוי הערעור להסתמך גם על מקרי עבר דומים, כמו תיקה של פריסליה קשתי, שהורשעה בהפקרה ובגרימת מוות ברשלנות ונגזרו עליה שנתיים מאסר בפועל.

יש לציין שלעומת מקרים אלו, אספה אינו מורשע בגרימת המוות אך נידון לעונש דומה. לכן לנוכח החלטה חדשה זו, ההערכות הן כי עונשו של אספה עתיד להתקצר ביותר מחצי וינוע סביב ה-15 חודשי מאסר בפועל, כשהשחקן מקווה כי בסופם יוכל לשוב לשחק באופן פעיל בליגת העל.

יחויב בתשלום פיצויים בכל מקרה. אספה
יחויב בתשלום פיצויים בכל מקרה. אספה | צילום: ספורט 5

כזכור, המגן הימני היה מעורב בתאונת הפגע וברח בה נהרג ארי נשר ז"ל והורשע בעבירות של הפקרה ושיבוש הליכי חקירה. השחקן צפוי להתייצב בעוד שבועיים, ב-25 בפברואר, בכלא ניצן על מנת להתחיל לרצות את עונשו, אלא אם תוגש בקשה לעיכוב ביצוע.

מלבד עונש המאסר בפועל, על אספה נגזר גם מאסר על תנאי על שיבוש הליכים. כמו כן, הוא חויב לשלם פיצוי על סך 20,000 ש"ח להוריו של נשר, בנוסף ל-5,000 ש"ח למשפחתו של הקטין השני שנפגע בתאונה. במקביל ינפק הכדורגלן 50 אלף ש"ח ערבות עצמית, לצד שני ערבים עם סכום זהה.