(דני מרון)
(דני מרון) | צילום: ספורט 5
אלטמן חוגג את השער (דני מרון)
אלטמן חוגג את השער (דני מרון) | צילום: ספורט 5

זה לא היה איכותי ביותר, אבל זה שווה שלוש נקודות במאבק על הכרטיס לפלייאוף העליון. הפועל תל אביב ניצחה הערב (שני) 0:1 קטן את בית"ר ירושלים משער בפנדל של עומרי אלטמן, והתקרבה להבטחת המקום בשישייה הראשונה בתום העונה הסדירה.

"באנו לשחק פתוח ויפה בחיפה וכולם זוכרים איך זה נגמר", ענה ניר קלינגר לביקורות על בונקר. "לא מתנצל בפני אף אחד, הכנרת מלאה, יכול ללכת להתרחץ שם. ודאי שהפקנו לקחים מחיפה. עד הרגע הזה לא רצינו לדבר ולצעוק פלייאוף עליון. כולם מדברים על זה כאילו זה מבטיח אירופה. אמרנו שנעשה את העבודה שלנו ואם נצליח לקחת נקודות במקומות הקשים האלו בנחישות, אולי נהיה שם ויגיע לנו. אם לא אז לא, וזה לא גמור עדיין".

המאמן המשיך להסביר את ההבדל בין המשחק הזה לתבוסה 5:0: "במשחק בחיפה פשוט הייתה לנו בעיה בהתקפה והשתמשתי באלטמן. שמח שדמארי חזר לעניינים בשבועיים האחרונים. אולהה לא בכושר מלא, אבל אני יכול להשתמש בו. כשיש לך חלום אמיתי במגרש, אז אפשר לעשות התאמות ולהכין קבוצה טקטית, לצאת למעברים. בחצי הראשון היו לנו שתי הזדמנויות להגדיל יתרון וזה היה פותח את המשחק. הקרבה יוצאת מן הכלל, כיף לקחת 3 נקודות".

"מסר לחוגג? אני כבר לא מתעסק בדברים האלו. אני לא אהיה ולא הייתי ממורמר. שמח בחלקי, מרים ראש ומוריד ראש כשצריך. בית"ר אחלה מקום, נהניתי לעבוד פה ועושים עבודה לא רעה סה"כ. מה ניצח? טקטיקה. ליברפול מובילה ב-900 נקודות ומשחקת המון פעמים טקטי ונסוג. זו לא מילה גסה. היינו קבוצה לוחצת, לחצנו וצופפנו. אני לא אוהב שהקבוצות שלי מתחפשות למה שהן לא".

עומרי אלטמן נשאל אם הוא האמין שהפועל ת"א תהיה במקום כזה: "כן. אני מאוד מאמין בקבוצה, דיברנו על זה מתחילת העונה שמטרתנו פלייאוף עליון, למרות הפתיחה המגמגמת. פוש אחרון, שני משחקים מאוד קשים וצריך להיות שם. אני המוביל? כולנו. יש פה עבודת צוות של כולם, יורקים דם כולם. משחק פחות טוב שלנו, התגוננו בעיקר. במחצית השנייה יכולנו לשחק יותר כדורגל. גם פה הבאנו שלוש נקודות".

החלוץ סיפר על השינוי שעבר מאז הגעת קלינגר: "זה ניכר על הדשא ובמספרים. יש לי יחסים מעולים עם משה (סיני) וניר, הם נותנים לי כל מה שצריך כדי להוביל את הקבוצה. חדר ההלבשה מדהים ויש אווירה שונה, גם בהפסדים ידענו לקום מ-5 מחיפה ו-4 מנתניה, שזה מכות מאוד קשות. יש משהו אחר, אני מרגיש את זה. צריך לדעת לצאת קדימה ולהגיע להזדמנויות שלנו, 0:1 לנו זה הכל. מי זוכר את השאר".