(דני מרון)
(דני מרון) | צילום: ספורט 5
שכטר טעה או צדק? (דני מרון)
שכטר טעה או צדק? (דני מרון) | צילום: ספורט 5

בזמן שעוד לא ברור מה יעלה בגורל ליגת העל ובהלת הקורונה יצרה לא מעט סוגיות חדשות דוגמת עניין המשכורות של השחקנים, עלתה היום (שני) עוד סאגה כאשר איתי שכטר העלה פוסט בעל אופי פוליטי והצית שיח לוהט ברשתות החברתיות. מי שהגיב על כך בתכנית הרדיו "5 באוויר" הוא מנכ"ל ארגון השחקנים, משה מישאלוף, שחשב שההתעסקות בזה היא מיותרת, אך גם התנגד למה שהחלוץ עשה.

"יצאנו מפרופורציות", אמר מישאלוף. "יש בלאגן עם הקורונה ולא מתאים להתעסק בפוליטיקה. איתי אמר מה שאמר, כנראה הוא טעה בדברים האלו. הדעה שלנו בארגון היא לא לערב פוליטיקה בכדורגל, אז כן הוא טעה. לכל בנאדם יש דעה פוליטית שלו, שמור לעצמך את הדעה שלך אם אתה בכדורגל. נדבר איתו? יכול להיות שכן, ואולי לא. אבל קודם צריך להתמודד עם הקורונה".

מישאלוף המשיך לפרט מעט על ההתמודדות עם הביטולים והקפאת הליגה: "יש לנו פגישה עם ההתאחדות ועם אורן חסון ביום חמישי. הזמנו גם את המנהלת. סדר היום: שכר השחקנים, המשך הליגה ולעשות הכל שהכדורגל יימשך והליגה תגיע לסיומה החוקי".

כשנשאל איפה הם נמצאים בתהליך הזה, אמר: "אנחנו בקשר עם ארגוני שחקנים אחרים באירופה. כל הליגה פונה אלינו. כרגע כולם מתאמנים ולא יצאו לחל"ת, אז צריכים לקבל שכר. דיברנו עם היועץ הלאומי, כי יש בעיות של שחקן שחתם אבטלה ביולי, קודם כל שיסדר את עניין ביטוח לאומי".

מישאלוף ניסה להסביר אם מועדון יכול לא לתת שכר: "אני עדיין לא יכול לתת תשובה משפטית על העניין הזה. יש לאנשים משכנתאות ומשפחות, אנחנו לא שונים ממישהו אחר. לא כולם מרוויחים סכומים כמו שהציבור חושב. מועדונים ייפגעו כלכלית? ברמה שלנו דואגים קודם שהשחקנים יקבלו את השכר שלהם. הרמנו טלפונים אתמול למי שצריך, כי אנחנו רוצים לשבת ולהיות אחראיים להכל. אם השחקנים יצטרכו לתת חודש אקסטרה, הם יתנו. אנחנו נגיע להסדר, אם הליגה תימשך זו לא תהיה הבעיה".