(דני מרון)
(דני מרון) | צילום: ספורט 5
חוגג, התאכזב וביקר את הפועל (דני מרון)
חוגג, התאכזב וביקר את הפועל (דני מרון) | צילום: ספורט 5

14 נקודות איבדה העונה בית"ר ירושלים באצטדיון טדי. ארבעה משבעת ההפסדים שלה עד כה היא ספגה בבית, ועל כך נרשמה אמש (שני) אכזבה גדולה מאוד במועדון אחרי ה-1:0 להפועל תל אביב. השחקנים היו המומים בחדר ההלבשה, ומשה חוגג נשאר שעה ארוכה אחרי ההתמודדות עם אלי אוחנה ומוני ברוש.

הבעלים אמר לסובביו: "אני לא מאמין שהפסדנו להפועל ת"א. לא ראיתי תסריט כזה, הם לא בעטו לשער". כעת, גם המקום השלישי בליגה בסכנה מאחר והפועל ב"ש צימקה את הפער לשתי נקודות, כאשר לפני מספר שבועות ההפרש כבר עמד על שבע.

ההפסד הזה יותר מהכל הראה שבית"ר ירושלים עדיין לא יציבה וצריכה לעבוד עוד על התיאום שלה בהתקפה, בטח עם ההגעה של שחקני הרכש אלירן עטר וחנן ממן. שחקנים בקבוצה התייחסו לעניין זה: "היו איזה 25 מסירות לרחבה. השיטה דווקא עבדה והמגנים הגיעו חופשיים להרמות ממצבים טובים, אבל חוסר דיוק כזה לא היה כבר הרבה זמן. אם לפחות כמה הגבהות היו מדויקות, היינו מדברים אחרת". שחקן אחר ביקר גם את הפועל ת"א: "אחת הקבוצות החלשות בליגה. זה היה 'בונקר' מפואר, אבל הם השיגו את המטרה שלהם".

דיוגו ורדסקה ספג ביקורת במועדון על הפנדל שנשרק לטובת האורחת ועל כך שקצת איבד את הראש לאחר מכן. בקבוצה גם הגיבו על העובדה שהקבוצה לא כבשה לראשונה מזה יותר מחודש: "בארבעת המשחקים האחרונים הבקענו שלושה שערים בלבד. זה משהו שמלווה אותנו מתחילת העונה, אנחנו לא כובשים מספיק ולא מספיק איכותיים ליד השער. זה משהו שנהיה חייבים לשפר לפני הפלייאוף".

בבית"ר כן ידעו להסתכל על נקודה אחת חיובית מההפסד אתמול - הקהל. מצד אחד סוף סוף הגיעו לטדי 22 אלף אוהדים, מתוכם 20 אלף של הקבוצה מהבירה. כל היציעים למעט הדרומי היו בתפוסה כמעט מלאה. מצד שני, יש חשש שההפסד שוב יגרום לקהל לא להגיע.

אך לקהל גם צדדים אחרים. תובע ההתאחדות, עו"ד ניר רשף, החליט להעמיד את בית"ר ירושלים לדין משמעתי בגין התפרעות אוהדים ופגיעה ע"י אוהדים. הצהובים שחורים מחזיקים בעונש רדיוס על תנאי מה שאומר שהוא עלול לצאת לפועל.

לפי דוח השיפוט, במהלך המשחק נזרקו מספר חפצים מיציעים שאוכלסו על ידי אוהדי הקבוצה. מהדקות ה-60 עד ה-90 נזרקו מהיציע בקבוק, מצת שפגע בעוזר השופט, מצת נוסף לכיוון השופט הראשי, מצת נוסף ששוב פגע בעוזר השופט בן יצחק, בקבוק שתיה לתוך תחומי המגרש, ועוד שני בקבוקים. עם שריקת הסיום נזרקו כוסות לכר הדשא ולעבר ספסל קבוצת הפועל ת"א. בדקות ה-33 וה-51 נשמעו רעשי נפץ.