(דני מרון)
(דני מרון) | צילום: ספורט 5
במצב של קיצור הפלייאוף, המשימה של מכבי חיפה תהפוך לקשה יותר (דני מ
במצב של קיצור הפלייאוף, המשימה של מכבי חיפה תהפוך לקשה יותר (דני מרון) | צילום: ספורט 5

אירופה בהסגר וגם הכדורגל הישראלי יחד איתה. יממה אחרי הודעת ההשבתה הגורפות של הליגות בארץ, במנהלת בוחנים אפשרויות כיצד לנהל את המשבר העומד בפניה ובפני שאר היבשת בפרט והעולם בכלל. המטרה העיקרית, יש לציין, היא לסיים את עונת 2019/20 גם אם זה ייקרה באיחור או גם במקרה שזה יעלה על קיצור העונה הבאה בהתאם.

אז מה המנהלת יכולה לעשות? תחילה, לצמצם את משחקי הפלייאוף. ייתכן שבפלייאוף התחתון העניין בעייתי יותר משום שישנו ממילא סיבוב אחד בו הקבוצות משחקות פעם אחת בלבד אחת נגד השנייה, אבל היא תוכל לבטל סיבוב אחד בפלייאוף העליון ולערוך בו חמישה מחזורים בלבד. זה, כמובן, יהפוך את המשימה של מכבי חיפה הרודפת אחר מכבי תל אביב בפסגה לקשה בהרבה משום שעומד ביניהן פער של שש נקודות כשיוותרו 15 בלבד בקופה.

אפשרות נוספת היא להמשיך את העונה על כלל מחזוריה בפלייאוף העליון והתחתון ולשחק גם בחודש יוני. תאריך הסיום המקורי של העונה אמור היה להיות ב-23/05 (בפלייאוף התחתון העונה הייתה אמורה להסתיים ב-09/05) זאת על מנת ליצור חפיפה בינה לבין יורו 2020, אבל הדחייה המסתמנת של הטורניר על ידי אופ"א תאפשר למנהלת לפרוס את המחזורים האחרונים על פני יוני.

שוב אלופים? אל תחגגו מוקדם (דני מרון)
שוב אלופים? אל תחגגו מוקדם (דני מרון) | צילום: ספורט 5

ואחת השאלות החשובות ביותר היא מה יעלה בגורל האלופות והיורדות במידה שהעונה תיעצר לחלוטין. במצב הנוכחי, מכבי תל אביב זוכה באליפות שנייה ברציפות והפועל רעננה יורדת לליגת המשנה יחד עם סקציה נס ציונה בעוד מכבי פתח תקווה והפועל ראשון לציון עולות לליגת העל, אבל במנהלת לא מוכנים לדון בהקפאת העולות, היורדות והאלופה. למעשה, רק במצב בו הליגה לא תחודש עד לחודש יוני מתכוונים לדון באפשרות כזו.

בכל מקרה ובניגוד לחשש של הקבוצות והשחקנים כי לא יוכלו להתאמן כרגיל, במנהלת נטען שההוראות המחודדות שהתפרסמו מטרתם לאפשר להם להתאמן ללא בעיות. ממשרד הבריאות נמסר שהאיסורים הם על אימונים שיש בהם מגע פיזי בין המתאמנים וכי כאלו עם כדור אפשריים.