ספסל בני לוד (עמית מצפה) (צילום: מערכת ONE)
אזברגה. בני לוד רוצה מקום ראשון (עמית מצפה) | צילום: מערכת ONE

לאחר שהפועל ירושלים ומכבי אחי נצרת תפסו בזו אחר זו את המקום הראשון בליגה הלאומית תנסה בני לוד לסיים את המחזור שוב בפסגה בעזרת ניצחון במשחק "הביתי" באום אל פאחם ב-17:00 מול הפועל הרצליה.

מאמן בני לוד, סלימאן אזברגה, יצר חבורה רעבה שמגיעה להישגים טובים יותר על אף תנאים גרועים ביחס לעונות האחרונות. לקבוצה חסרים מתקני אימונים ואת האימונים הראשונים העונה היא ערכה במגרש בשכונת הרכבת בעיר שמזכיר יותר שדה מרעה ממגרש כדורגל.

בסגל לוד ניתן למצוא שחקני ליגת העל בעבר כמו יקיר שינה ואף את אחד מהחלוצים הטובים ביותר בליגה הלאומית, מוראד אבו ענזה. לא מן הנמנע כי החלוץ המצוין בן ה-25 יימצא בקרוב באחת מקבוצות ליגת העל.

“אני רוצה שכל קבוצה תחליף אותי בתנאים הקשים מאוד שלנו אך ברוך השם אנחנו מסתדרים בכל תנאי. השחקנים הבינו שצריך לקחת נקודות בלי קשר לסיטואציה. יש לנו סגל רחב וטוב וכל אחד יכול לשחק ב-11", אמר אזברגה.

לגבי המשחק מול הרצליה הוסיף: "הפסדנו נגד הרצליה פעמיים בגביע הטוטו. היא מדורגת בתחתית. חיה פצועה פוצעת הכל וזה יהיה אחד המשחקים הקשים שלנו העונה משום שכל קבוצה מלמטה רוצה לנצח את המקום הראשון ואני מקווה שלא נאכזב".

סלימאן אזברגה. לוד פספסה ניצחון (אמיר לוי) (צילום: מערכת ONE)
סלימאן אזברגה (אמיר לוי) | צילום: מערכת ONE

להפועל הרצליה בשונה מלוד יש אצטדיון ביתי איכותי, צוות מקצועי מנוסה בלאומית, עם תומר קשטן ועוזרו, נועם שוהם, שחקנים טובים ויחד עם זאת הקבוצה נמצאת מתחת לקו האדום. למעט גביע הטוטו אין נחת אצל האדומים הרחוקים כשש נקודות מחוף מבטחים.

מכבי ב"ש ונצרת עילית חייבות אוויר לנשימה
ב-17:00 ייצאו לדרך גם המשחקים בין מכבי באר-שבע לעירוני בת-ים ובין הפועל נצרת-עילית להפועל כפר סבא. עבור הקבוצה הדרומית ביותר בליגה הלאומית מדובר בהזדמנות פז שאם תנצל אותה ותשיג שלוש נקודות חשובות מול בת-ים אז היא תקפוץ מתחת לקו האדום עד המקום ה-11.

סוגרת הטבלה מנצרת-עילית חייבת להשיג את הנקודות מול כפ"ס משום שהמרחק בינה לבין הישארות בליגה עומד כבר על שבע נקודות.