הכח עמידר רמת גן ומכבי אחי נצרת נפרדו הערב (שישי) ב-1:1 ושתיהן נותרו בפסגת הליגה הלאומית עם שבע נקודות כל אחת, זאת אחרי שהשתיים הגיעו עם מאזן מושלם למשחק.

המחצית ראשונה היתה כל כולה של הכח כאשר החניכים של מאיר סומך הגיעו פעם אחר פעם למצבים נוחים מול השער של גד עמוס. לרוע מזלם, גיא עובדיה בשני מצבים שונים ועומר רפס בשניים משלו, לא הצליחו למצוא את הרשת ורשמו החמצות נוראיות מול שער הירוקים.

בחצי השני הסגולים-לבנים איבדו כח, מאיר סומך לא הגיב בחילופים בשונה משמעון הדרי ונצרת השתלטה לגמרי על המשחק. אלא שגם היא סבלה מפספוסים גדולים מול השער של דין אזולאי, כאשר אלירן חודדה ותמיר פור היו חתומים עליהם.

עשר דקות לסיום, פנדל על עומר רפס שנשרק לאחר שחלוץ הכח נגע בבירור בידו, איפשר לטל שמעיה לכבוש את היתרון. אלא שבדקה ה-90 היה זה אלנתן סלמי שהכניע את דין אזולאי בבעיטה מתוך הרחבה וקבע חלוקת נקודות צודקת.

הדרי: "לקחנו נקודה שלא הגיעה לנו", סומך: "הטעם בפה רע"
שמעון הדרי, מאמן אחי נצרת, אמר לאחר המשחק: "לא הגענו, נראינו רע מאוד ולקחנו נקודה שלא הגיעה לנו. כמאמן אני מאוד רוצה לעלות ליגה, אבל לאחי נצרת בתור קבוצה אסור לעלות ליגה כי היא תחת הליך פירוק שיקח כמה שנים".

נגר. "יש קיזוז, הליגה עוד ארוכה" (מור שאולי) (צילום: מערכת ONE)
גיא עובדיה מול שוקי נגר (מור שאולי) | צילום: מערכת ONE

שוקי נגר, מגן אחי נצרת, הוסיף: "לא שיחקנו את המשחק הרגיל שלנו. הכח קבוצה נחמדה שעוד תעשה צרות. יצאנו עם נקודה, שלא הגיעה לנו, בשבילנו זה בונוס".

שמעון הדרי. ניצחון מרשים לנצרת (מור שאולי) (צילום: מערכת ONE)
שמעון הדרי (מור שאולי) | צילום: מערכת ONE

מאיר סומך, מאמן הכח עמידר ר"ג: "הטעם בפה רע מאוד. גילינו עליונות לאורך המשחק, לא ניצלנו את המצבים שלנו וזה היה בעוכרינו. יש לנו את התקציב הנמוך בליגה ולמרות שאנחנו משחקים כדורגל טוב, המטרה היא עדיין להישאר בליגה".

מאיר סומך (מור שאולי) (צילום: מערכת ONE)
מאיר סומך (מור שאולי) | צילום: מערכת ONE

מחצית ראשונה
דקה 2: המצב הראשון במשחק היה של המקומיים. גיא עובדיה קיבל את הכדור במרכז השדה ופרץ באין מפריע, כ-25 מטרים מהשער של גד עמוס הוא גם הניף את הרגל ונבלם לקרן. רק דקה אחת חלפה, מאור לובין פרץ לבדו באגף שמאל והעביר רוחב לעובדיה שהיה חופשי לגמרי ברחבה, אך הוא בעט עם החיצון ווהכדור חלף רק בסמוך לקורת השער. פספוס ענק.

שוקי נגר מתקל את עומר רפס (מור שאולי) (צילום: מערכת ONE)
שוקי נגר מתקל את עומר רפס (מור שאולי) | צילום: מערכת ONE

דקה 8: כדור חופשי של הכח גרר יציאה נוראית של גד עמוס שתפס אוויר, חיים מלכה ניסה את כוחו בבעיטה מ-16 מטרים כשהשוער מחוץ לשערו אך עמוס עצר, גיל קין הגיע לריבאונד חופשי לחלוטין ושוב נבלם אצל השוער וגיא עובדיה, עדיין מול שער ריק, בעט לשמיים.

דקה 24: אחרי רגיעה בקצב המשחק, האורחים יצאו קדימה ובפעם הראשונה גם עם מספר שחקנים רב. סרג' איילי קיבל את הכדור כ-20 מטרים מהשער של דין אזולאי, חופשי לגמרי, הניף את הרגל אך הבעיטה שלו נבלמה לקרן שלא נוצלה.

גיל קין. יחזור לאימונים (מור שאולי) (צילום: מערכת ONE)
גיל קין לא מוצא את הרשת (מור שאולי) | צילום: מערכת ONE

דקה 33: דין מימוני פרץ באגף ימין כשאף אחד מהגנת הכח לא מנסה להפריע לו והעביר כדור טוב לרחבה, שם חיכה אנס דאבור, שבעט רע מעל השער ופספס מצב הבקעה נוח מאוד.

דקה 35: התקפה נהדרת של עומר רפס וטל שמעיה כמעט והסתיימה עם כדור ברשת. דאבל יפה בין החלוצים של הכח השאיר את רפס לבד מול גד עמוס, החלוץ עבר את השוער ללא בעיה אך דין מימוני שהגיע מאחור הציל ברגע האחרון לקרן. שמעיה הרים את הקרן היישר לראש של רפס שנגח פעם אחת ונבלם מהקו ע"י זיו כבדה, ובפעם השניה בעט מקרוב ושוב נבלם ע"י כבדה מקו השער. החמצות מדהימות של הכח.

מאור לובין מול דין מימוני (מור שאולי) (צילום: מערכת ONE)
מאור לובין מול דין מימוני (מור שאולי) | צילום: מערכת ONE

דקה 39: שמעון הדרי ביצע חילוף ראשון לפני סיום המחצית הראשונה כאשר עוביידה אבו רביע הוחלף במוחמד שחברי, זאת בשל חוסר שביעות רצון של המאמן מהקשר שלו.

דקה 42: מתפרצת של נצרת היתה חייבת להסתיים עם שער יתרון. סרג' איילי פרץ נהדר באגף ימין, העביר כדור נפלא לזיו כבדה שחופשי לחלוטין מול דין אזולאי בעט רע היישר לידיו של השוער.

אלירן חודדה מול עומר רפס (מור שאולי) (צילום: מערכת ONE)
אלירן חודדה מול עומר רפס (מור שאולי) | צילום: מערכת ONE

מחצית שניה
דקה 46: אחי נצרת ביצעה חילוף נוסף עם פתיחת החצי השני כאשר החלוץ קרלוס סבליוס נכנס למשחק במקום אנס דאבור.

דקה 53: כדור קרן של אחי נצרת, שפתחה טוב יותר את החצי השני, היה חייב להיגמר עם שער יתרון אחרי שאלירן חודדה נותר חופשי לגמרי כחמישה מטרים מהשער של אזולאי ונגח רע מאוד מעל השער.

אלירן חודדה. כבש שני פנדלים מול הכח (מור שאולי) (צילום: מערכת ONE)
אלירן חודדה. החמצה נוראית שלו (מור שאולי) | צילום: מערכת ONE

דקה 57: כדור חופשי של זיו כבדה מצד ימין הגיע לתמיר פור שהיה חופשי לגמרי בתוך הרחבה של הכח, אך מעשרה מטרים הוא בעט נורא ולשמיים. רק דקה חלפה, קרלוס סבליוס העביר כדור נהדר לאלנתן סלמי שגם הוא מעשרה מטרים הפציץ מעל השער בעוד החמצה של הירוקים.

דקה 67: שמעון הדרי סיים את החילופים שלו במשחק כאשר דין מימוני שסימן למאמנו כי הוא לא יכול להמשיך פינה את מקומו לסאמר סארחן. ארבע דקות לאחר מכן הכח ביצעה חילוף ראשון כאשר מוחמד דרוויש פינה את מקומו לאיציק כהן.

דקה 80 - הכח עמידר רמת גן עולה ל-0:1: טל שמעיה שלח כדור ארוך לעומר רפס שנכנס לרחבה, השתלט על הכדור בידו בבירור ואז הוכשל על ידי שוקי נגר. השופט סימן על פנדל כשהוא מתעלם מהיד של רפס ושמעיה ניצל את המתנה כדי לכבוש מהנקודה הלבנה את היתרון הסגול.

טל שמעיה כובש (מור שאולי) (צילום: מערכת ONE)
טל שמעיה כובש (מור שאולי) | צילום: מערכת ONE

רץ לחגוג עם החברים (מור שאולי) (צילום: מערכת ONE)
רץ לחגוג עם החברים (מור שאולי) | צילום: מערכת ONE
טל שמעיה חוגג (מור שאולי) (צילום: מערכת ONE)
הסגולים בדרך למקום הראשון (מור שאולי) | צילום: מערכת ONE

דקה 90 - אחי נצרת מאזנת ל-1:1: סאמר סארחן המחליף מצא בכדור נהדר את אלנתן סלמי שמ-14 מטרים, בכדור ממש לא חזק, הכניע את דין אזולאי בקלילות יתרה.

הכח עמידר רמת גן: דין אזולאי, ישראל בן ישראל, חיים מלכה (מתן בן נעים, 78), אנזו קליסטוס, חטאב עוביידה, גיל קין, גיא עובדיה, מוחמד דרוויש (איציק כהן, 72), עומר רפס, מאור לובין, טל שמעיה.

מכבי אחי נצרת: גד עמוס, דין מימוני (סאמר סארחן, 67), אלירן חודדה, חמודי עלוש, שוקי נגר, תמיר פור, עוביידה אבו רביע (מוחמד שחברי, 39), זיו כבדה, אנס דבור (קרלוס סבליוס, 46), סרג' איילי, אלנתן סלמי.

1:2 למכבי הרצליה על בני לוד, 0:0 לרעננה עם הפועל הרצליה
במשחק נוספים שנערכו הערב, החניכים של עופר טלקר השיגו ניצחון בכורה לעונה כאשר גברו בביתם על בני לוד 1:2. ידין זריס כבש את השער הראשון בדקה ה-16 לזכות הצהובים, לפני שמוראד אבו ענזה איזן בדקה ה-41 מהנקודה הלבנה לאחר נגיעת יד של תום מונד. קריספיס החזיר את היתרון להרצליה בדקה ה-64 וקבע את תוצאת המשחק.

קריספיס חוגג. שער מצוין לקפטן (יניב גונן) (צילום: מערכת ONE)
קריספיס חוגג. כבר את שער הניצחון על לוד (יניב גונן) | צילום: מערכת ONE

הפועל רעננה והפועל הרצליה נפרדו ב-0:0 מאכזב במשחק משעמם ודל באירועים. האירוע המעניין היחיד שכן התרחש היה בדקה ה-90, אז שלומי אביסדריס של רעננה הורחק בשל דברים מיותרים שאמר לקוון.