שחקני עכו חוגגים שער ברמה"ש (צילום: אלעד ירקון, מערכת ONE)
חגגו מוקדם מדי - ושילמו. שחקני עכו ברמה"ש | צילום: אלעד ירקון, מערכת ONE

לא יאומן. הקבוצה מהמקום הלפני אחרון בליגה הלאומית, עירוני רמת השרון, הצליחה להרוס גם את חגיגות העליה של הפועל עכו אחרי שהמשחק ביניהן היום (שישי) הסתיים בש-3:3 מדהים.

אחרי 31 שנים עכו היתה חייבת לנצח את המארחת ממרכז הארץ כדי לחזור לליגת העל, אולם היא לא הצליחה לעשות את זה.

רמת השרון, אחרי ה-3:3 בשבוע שעבר מול הפועל באר שבע, תיקו שמנע מהקבוצה של גיא לוי לחגוג עליה, עשו את זה שוב ה"רמת שרונים" גם לקבוצה השניה שחשבה לחגוג עליה.

זה התחיל נפלא עבור העכואים שאחרי 15 דקות עלו ל-0:2 מצמד אדיר של שחר סימנטוב שבאותם רגעים היה נדמה שהפעם שום דבר לא ימנע מהם את העליה.

יהודה זגורי הכניס את חיים שאבו למשחק בתחילת המחצית השניה וכעבור דקה וחצי קיבל ממנו את השער הראשון שצימק ל-2:1.

עכו זכתה לכדור עונשין מ-11 מטר ואדק מבה העלה את האורחים ל-1:3 ושוב היה נדמה כי השבוע הם יוכלו לחגוג עליה. אבל לא.

בניאני נגח את השני של רמת השרון וחיים שאבו בפנדל מוצלח סידר 3:3 נפלא, כל זה בפחות מחמש דקות.

עד הסיום לא הצליחו שחקני עכו לכבוש ויאלצו לחכות עם חגיגות העליה לפחות עד יום שני. כדי שזה יקרה תקווה עכו למעידה של אחי נצרת שתפגוש את קרית אתא.

מחצית ראשונה

השופט גיא ברנר הוציא את המשחק לדרך לעיני 250 צופים, ובעכו מאמינים שאפשר לזכות בשלוש הנקודות ולחגוג בסיום. לפני המשחק התקיימה דקת דומיה לזכרו של אביו ציון ויצמן יו"ר הפועל עכו.

דקה 10 - 0:1 לעכו - שחר סימנטוב הניף רגל מ-35 מטרים ושלח את הכדור היישר לחיבורים של גיל אופק, שלא יכול היה לעשות דבר מלבד להוציא את הכדור מהרשת.

בדקה ה-12 יצאה רמת השרון להתקפה ראשונה. דאבל פס בין גל גבע לעמנואל בניאני השאיר את האחרון בקצה הרחבה אבל הבעיטה שלו היתה חלשה והלכה ישר לידיו של עידו לוי.

אגב לוי, השוער של עכו רשם את הדקות הראשונות שלו העונה. השוער מחליף את דודו גורש, השוער והקפטן הקבוע, שאינו יכול לשחק בגלל צבירת כרטיסים צהובים.

דקה 15 - 0:2 לעכו - כמעט העתק מושלם לשער הראשון של סימנטוב, ששוב הרים רגל ושלח טיל בליסטי לחיבורי שערו של גיל אופק, שגם הפעם, כל מה שהוא יכול היה לעשות, זה להנות, עד כמה שאפשר כמובן, משער אדיר.

בדקה ה-20 יצאה רמת השרון למתפרצת בסיומה נשאר גל גבע לבדו מול עידו לוי, אבל השוער האורח יצא טוב ולקח את הכדור לפני שגבע הספיק לכבוש.

יהודה זגורי מאוד לא אהב את הדקות הראשונות של קבוצתו וכבר בדקה ה-30 החליט לערוך חילוף, אבל גם מהלך זה לא שינה את העובדה שעכו שלטה במשחק ועשתה ככל העולה על רוחה.

בדקה ה-40 לא הצליחה רמת השרון לייצר מצב ממשי מקרן שנשרקה לזכותה, ועכו יצאה למתפרצת בסיומה בעט רונן שוורצבוים כדור חזק שחמק ליד הקורה.

מחצית שניה

עם פתיחת המחצית השניה ערך יהודה זגורי עוד חילוף בניסיון לעורר את השחקנים שלו והכניס לשדה המשחק את חיים שאבו במקומו של אודי חנון.

דקה 48 - 1:2 לעכו - דקה וחצי על המגרש וחיים שאבו ניצל טעות בהגנה של עכו ומול שער חשוף בעט לרשת כדי לצמק את התוצאה ולהחזיר את הקבוצה שלו למשחק.

דקה 60 - 1:3 לעכו - עומר עבדול עזיז הוכשל ברחבה והשופט גיא ברגר לא היסס ושרק לכדור עונשין מ-11 מטר. מאבה אדק לא התבלבל והעלה את עכו שוב ליתרון, בדרך חזרה לליגת העל.

דקה 75 - 2:3 לעכו - אליאור וקנין הרים כדור לתוך הרחבה ועמנואל בניאני, שנשאר לא מכוסה לא התקשה לנגוח פנימה ולהחזיר את רמת השרון למשחק.

דקה 80 - 3:3 - פשוט לא יאומן. הפועל עכו עשתה כמעט הכל כדי לוותר על העליה לליגת העל. אחרי נגיעת יד בתוך הרחבה זכתה רמת השרון לכדור עונשין מ-11 מטר אותו ניצל חיים שאבו כדי לסגור צמד ולקבוע 3:3. מדהים.

רגע לפני השרקיה האחרונה נשארה עכו בעשרה שחקנים אחרי שבראיין גרזיץ' ראה את הכרטיס האדום.

רמה"ש: גיל אופק, אודי חנון (חיים שאבו 46), דימקרו הידליס, מור דהן, אדר כהן, אפי מלכה (אליאור וקנין 30), יאיר אזולאי, רודי קרדוזו (בן פלח 67), גל גבע, אלכס לויט, עמנואל בניאני.

עכו: עידו לוי, רון בן נחום, אלון זיו, גבע ברקאי, סאלם אבו סיאם, אבי אלפסי, בריאן גרזיץ', שחר סימנטוב, רונן שוורצמן (שלומי אדרי 61), אדק מבה (תומר תייר 72), עומר עבדול עזיז.