אחרי שנראו די רע ב-1:1 מול מכבי חיפה, מכבי תל אביב החזירה לה מעט מהביטחון, כשגברה 0:3 על בני לוד במשחק אימון.

הצהובים ניצלו את הפגרה כדי לתת לשחקנים, שלא משחקים בדרך כלל, דקות משחק. בין השחקנים אשר שותפו: יוסי גינזבורג, יגיל ביטון (פתח בהרכב), אושר אבו, אורי כהן, רוסלן ברסקי, עומרי שקל ודור ג'אן.

מכבי תל אביב פתחה את המשחק עם לחץ גדול על הגנת בני לוד, שלא הפסידה שלושה משחקים ברציפות בליגה הלאומית. מוסא קונאטה הסנגלי היה קרוב לכבוש אך בעיטה חזקה שלו מצאה את המשקוף.

בדקה ה-33 הגיע השער הראשון במשחק. דיא סבע, שהצטיין, הרים כדור קרן היישר אל ראשו של רוברטו קולאוטי, שנגח פנימה.

במחצית השניה, החליט מוטי איווניר לתת לגל אלברמן, שהיה טוב מאוד, מנוחה ובמקומו הכניס את קפטן קבוצת הנוער, רוסלן ברסקי. בדקה ה-55 הגיע השער השני. דיא סבע, שבישל את הראשון, שיגר בעיטה מ-25 מטרים ומצא את הרשת. בדקה ה-85 דור ג'אן הצעיר קיבל כדור ברחבה ומול שוערה המחליף של בני לוד, יוסוף איזברג, לא התבלבל וגלגל פנימה את שער הניצחון, שקבע 0:3 לצהובים.

שחקני מכבי חוגגים. משחק טוב לצהובים (ליאור טימור) (צילום: מערכת ONE)
שחקני מכבי חוגגים. משחק טוב לצהובים (ליאור טימור) | צילום: מערכת ONE

כרמלי: "ניבאלדו גבר, הוא עוד יחזור לעצמו"
“משחקי אימון נועדו לשחקנים הצעירים שמקבלים הזדמנות כמו עומרי שקל, דיא סבע ונוספים", אמר עוזר המאמן, גדי כרמלי, "הילדים האלה עוד יביאו את מכבי לשיאים וישחקו כאן תקופה ארוכה". לגבי הבלם ניבאלדו, שחווה ירידה ביכולתו, אמר כרמלי: "הוא גבר, מנהיג וטיפוס חיובי ואנחנו רוצים להחזיר לו את הביטחון. הוא עוד יחזור לעצמו. אנחנו משתדלים לעשות רוטציה בין כולם וגם על זה מתלוננים. מכבי קבוצה צעירה, השחקנים לומדים וגם אנחנו לומדים".

גל אלברמן וניבאלדו (ליאור טימור) (צילום: מערכת ONE)
גל אלברמן וניבאלדו (ליאור טימור) | צילום: מערכת ONE

מחצית ראשונה
מכבי תל אביב פתחה את המשחק בלחץ ובניסיון לכבוש, אך ללא הועיל. הצהובים מניעים כדור במרכז המגרש, כשהאורחת בעיקר מנסה לצאת למתפרצות. מוטי איווניר ניצל את משחק האימון כדי להעניק לתום מנשרוב, דיא סבע ויגיל ביטון הצעירים קצת דקות משחק. ברק לוי פתח בשער.

קלמי סבן (ליאור טימור) (צילום: מערכת ONE)
קלמי סבן (ליאור טימור) | צילום: מערכת ONE

דקה 18: אלברמן הכניס כדור עומק מצוין לקולאוטי שמול מסיקה, בעט החוצה.

דיא סבע (ליאור טימור) (צילום: מערכת ONE)
דיא סבע (ליאור טימור) | צילום: מערכת ONE

דקה 27: מוסא קונאטה פרץ באגף שמאל ושחרר בעיטה חזקה שפגעה במשקוף של מסיקה. קולאוטי לא הצליח להשתלט על הכדור החוזר והגנת בני לוד הרחיקה.

גל אלברמן (ליאור טימור) (צילום: מערכת ONE)
גל אלברמן (ליאור טימור) | צילום: מערכת ONE

דקה 33: 0:1 למכבי תל אביב: דיא סבע הרים כדור קרן היישר לראשו של קולאוטי, שנגח פנימה.

רוברטו קולאוטי חוגג עם החברים (ליאור טימור) (צילום: מערכת ONE)
רוברטו קולאוטי חוגג עם החברים (ליאור טימור) | צילום: מערכת ONE

מחצית שניה
דקה 52: דיא סבע, מהמצטיינים במשחק עד עכשיו, יחד עם אלברמן שיצא, פרץ באגף ימין והניף את רגל שמאל החזקה שלו, אך גל מסיקה קלט את הכדור.

יגיל ביטון (ליאור טימור) (צילום: מערכת ONE)
יגיל ביטון (ליאור טימור) | צילום: מערכת ONE

דקה 55: 0:2 למכבי תל אביב: דווקא בדקות שבני לוד יצאה קדימה, הגיע השער השני של הצהובים. חטיפת כדור של מכבי במרכז המגרש הובילה את ישראלביץ' קדימה. האחרון הכניס כדור לדיא סבע, שמ-25 מטרים הניף את רגל שמאל ובעט חזק לפינה הרחוקה.

דיא סבע (ליאור טימור) (צילום: מערכת ONE)
דיא סבע (ליאור טימור) | צילום: מערכת ONE

דקה 75: צמד השחקנים הצעיר, דור ג'אן ועומרי שקל, רשמו פעולה יפה מאגף שמאל. ג'אן הכניס כדור מצוין לשקל, שהשתלט טוב ובעט סמוך למשקוף של איזברג.

גיז´רמו ישראלביץ´. צפוי לפתוח בקישור (ליאור טימור) (צילום: מערכת ONE)
גיז´רמו ישראלביץ´ (ליאור טימור) | צילום: מערכת ONE

דקה 85: 0:3 למכבי תל אביב: עומרי שקל קיבל כדור מצוין בתוך הרחבה ומסר לדור ג'אן שכבש. 

מכבי תל אביב: ברק לוי (יוסי גינזבורג, 70'), קלמי סבן, יגיל ביטון, ניבאלדו (אושר אבו, 70'), רחמים צ'קול (אורי כהן, 46'), גל אלברמן (רוסלן ברסקי, 46'), גיז'רמו ישראלביץ', תום מנשרוב, דיא סבע (עומרי שקל, 70'), רוברטו קולאוטי (רחמים צ'קול, נכנס שוב בדקה ה-63) ומוסא קונאטה (דור ג'אן, 70').

בני לוד: גל מסיקה (יוסוף איזברג, 46'), יוסף עוואד, יקיר שינה, ערן סספורטס, סאלם אבו סיאם, מוחמד אזברגה, גבידאורי ג'ורג', מוחמד עבד אלקאדר, אלכס ברלאן, איאד כדורה ומוחמד אבו שחאדה.