אופיר מלמד ואייל לחמן. עוד סיפור מביך בכדורגל שלנו (צילום: מערכת ONE)
אופיר מלמד ואייל לחמן. עוד סיפור מביך בכדורגל שלנו | צילום: מערכת ONE

מה היא הסיבה האמיתית שבגללה התפטר אייל לחמן מתפקידו כמאמן הפועל רעננה?

שחקנים ברעננה סיפרו היום (שני) ל-ONE בכאב גדול ובחשש שחלילה מישהו מהנהלת הקבוצה יידע שהם רוצים להוציא את הסיפור החוצה: "בסיום המשחק ביום שישי בין רעננה להפועל הרצליה (0:0), ירד אייל לחמן לחדר ההלבשה, סגר את הדלת בטירוף, צרח עלינו צרחות רגילות שאף שחקן לא מסוגל לשמוע אבל השיא שלו היה כשהוא פנה לאופיר מלמד, החל לצרוח ולצווח עליו, בעט בסל הכביסה שהיה בחדר והעיף אותו על אופיר".

"אחר כך הוא גם התקרב אליו פנים מול פנים ונתן לו 'כאפות' קטנות בלחיים עד שאופיר הרגיש נבוך ואמר לו: 'תעזוב אותי, אל תיגע בי, אני לא ילד כאפות".

שחקנים אחרים אמרו כי בין השניים התפתח עימות פיזי של ממש אך מאז מלמד מסרב לענות לטלפונים ולספר מה היה מהצד שלו,  כאשר דווקא לחמן הפתיע בתוכנית הספורט של ישראל ב-102 FM בשיתוף ONE ואמר: "זו השתוללות רגילה שלי".

מה זה אומר? שמענו שזה עבר את גבול הטעם הטוב.
"אני אספר בדיוק מה קרה. בדקה ה-88 קרה אירוע שלא מאפיין אותנו בשנה וחצי האחרונות. בניתי קבוצה שקטה ורגועה. שלומי אביסידריס הורחק לנו בגלל קללה לקוון. זה דבר שלא יכולתי לעבור עליו לסדר היום. נכנסתי לחדר ההלבשה, התפרצתי לעברו וזהו. השתוללות רגילה שלי".

שמענו דברים אחרים מהשחקנים. אמרו לנו שהתפרצת לכיוון אופיר מלמד, בעטת בסל כביסה לעברו ונתת לו סטירות, כלשונם "כפכף אותו", ואז הוא אמר "הלו הלו, אני לא ילד כאפות", ואז עזבת אותו. יש עיתונאים שאומרים שהלכתם מכות רצח.
"תשאלו את מלמד מה קרה".

הוא לא עונה לטלפונים. אולי תעשה סדר?
"מה שקרה הוא דבר רגיל, מאמן אחד זורק סל כביסה ומאמן אחר עושה משהו אחר. העזיבה שלי סוכמה עוד שבוע לפני יום שישי האחרון".

האם הרמת יד?
"אם השחקנים דיברו אז הם לא טעו. היתה לי התפרצות שגם הצטערתי עליה, אבל אין קשר להתפטרות שלי. הדבר היחיד שנכון הוא ששלחתי את אופיר מלמד החוצה מחדר ההלבשה. ההתפרצות בכלל היתה קשורה להרחקה. זה הוציא אותי מדעתי".

אייל לחמן. לא ממהר בכל הקשור לחיזוק (שי לוי) (צילום: מערכת ONE)
אייל לחמן (שי לוי) | צילום: מערכת ONE

"תפקידו של מאמן זה לחוש את המצב ואת שחקני הקבוצה. כבר זמן מה שאני וראשי המועדון מדברים על עתיד הקבוצה. בעונה שעברה עשינו עונה טובה והמטרה היתה ללכת קדימה. בשבוע שעבר היתה פגישה עם דמיאן רויטמן אצל אשר אלון. אשר אמר שהוא מרוצה ואני מתאים לו כמו כפפה ליד, אבל לצערו הוא לא יכול להביא רכש. היתה תחושה שזה לא מוביל לשום מקום הפעם. ידעתי שלא נעלה ליגה".

מה הסיבה שהתפטרת?
"בגלל השיחות עם אשר אלון".

המצב לא התאים לך?
"חשתי חוסר ביטחון גדול לגבי העונה הזו. ההתפרצויות הן נחלתי. השחקנים יעידו שהם מקבלים ממני עולם ומלואו".

כשמדברים עליך תמיד יש חוות דעת מקצועית נהדרת, אבל אולי כדאי שתשנה את תדמית המתפרע, שמנחיל כדורגל ברוטאלי.
"התדמית לא תשתנה לעולם. איפה היה משחק ברוטאלי? בבני סכנין בעונה ששיחקנו באירופה?".

אייל לחמן. יאמן את מכבי פ"ת (יניב גונן) (צילום: מערכת ONE)
אייל לחמן (יניב גונן) | צילום: מערכת ONE

אשר אלון: "זה צירוף מקרים נדיר, הגיעו אליי שמועות"
הבעלים של הפועל רעננה, אשר אלון, עלה לשידור והגיב על הדברים.

האם הפרטים נכונים?
"אני חושב שאתם עושים עבודה עיתונאית מצויינת, אבל כאן היה צירוף מקרים נדיר. לא יכולנו לספק את הרצונות של לחמן וזה היה לפני המקרה".

בוא נתייחס לתקרית, אתה יודע על דבר כזה?
"אני באמת חושב שעושים כאן עוול גדול ללחמן. הוא לקח קבוצה ובנה אותה בצורה מדהימה. לא היה עוד מאמן כזה בארץ. הוא רצה לקצור את הפירות ולעלות ליגה יחד עם חיזוקים נוספים. אני רק שמעתי על מה שהיה, ואני מעוניין להשאיר את זה במסגרות שלנו".

אשר אלון (אמיר לוי) (öéìåí: מערכת ONE)
אשר אלון (אמיר לוי) | öéìåí: מערכת ONE

מה שמעת? אם עושים עוול ללחמן, כדאי שתתקן אותו.
"זה היה צירוף מקרים. לחמן היה צריך ללכת כבר שבוע לפני התקרית ביום שישי. לא הייתי בחדר ההלבשה של הקבוצה אבל הגיעו אליי השמועות על מה שנעשה שם. אני לא יודע מה היה בדיוק ולכן לא אגיב בנושא".

את תוכנית הספורט ניתן לשמוע ברדיו תל אביב (102FM), רדיו חיפה (99.5FM ו-107.5FM), רדיו דרום (97FM ו-95.8FM), רדיו גלי ישראל (102.5FM, 89.3FM ו-106.5FM) וכן בתחנת רדיו קול הים האדום.