סרג´ איילי. טיול למזרח הרחוק? (דרור עינב)
סרג´ איילי. טיול למזרח הרחוק? (דרור עינב) | צילום: מערכת ONE

האם חלוץ הפועל רמת גן בעונה החולפת סרג' איילי יעשה את דרכו לליגה הראשונה בסין? מסתבר שסוכנו של החלוץ מחוף השנהב קיבל לני מספר ימים פניה מקבוצת שאנדונג, שממוקמת כיום במקום השני בליגה, אשר מעוניינת בשירותיו של החלוץ.

איילי, שהיה מלך השערים של רמת גן בעונה החולפץ עם 7 כיבושים, מחלים בימים אלו מניתוח שעבר בברכו וצפוי להתחיל באימוני ריצה על מנת להגיע בכושר לפתיחת העונה. לטענת מקורביו של החלוץ, בקבוצה הסינית מציעים לחלוץ סכום כסף מכובד המוערך בכ-80 אלף דולר לארבעה חודשים בהם ישחק עד תום העונה בליגה הסינית. 

אלא שמה שעשוי למנוע את מעברו של החלוץ הוא הדרישה של איילי לחוזה לעונה וחצי, ולא לארבעה חודשים בלבד. נכון להיום סוכנו של החלוץ ואיילי עצמו ממתינים לתשובה של הקבוצה הסינית, ובמידה ותעמוד בדרישתו ייתכן ויימצא את מקומו בקרוב על הטיסה לסין.

שאנדונג, שזכתה בשתי אליפויות בארבע השנים האחרונות ובגביע אחד, נחשבת לקבוצת צמרת ומועדון מכובד בליגה הסינית. למרות ההצעה המפתה, איילי, שעדיין לא פתר את ענייניו הכספיים עם הפועל רמת גן, ממתין להתפתחויות בליגת העל. "איילי רוצה לשחק בארץ אבל הוא כבר מאס בעונות שהוא מתמודד בהן נגד הירידה כמו שהיה בעונה האחרונה", אמר מקורב של החלוץ.

אוהדי הכח עמידר (אלעד ירקון)
אוהדי הכח עמידר (אלעד ירקון) | צילום: מערכת ONE

בתוך כך, אוהדי הפועל רמת גן ממתינים בדריכות לכל החלטה שאמורה להתקבל בימים הקרובים בנוגע לעתידה של הקבוצה, שהצליחה להישאר בדקה ה-90 בליגת העל. כפי שפורסם ב-ONE, ראשי הפועל רמת גן והכח עמידר רמת גן, צפויים להיפגש בימים הקרובים על מנת להכריע האם יהיה איחוד ביניהן או שמא כל אחת תמשיך בדרכה בהכנות לליגה בה תשחק בעונת 2010/2011.