מחמוד עבאס, דורון אוסידון ושחר גרינברג (שי לוי) (צילום: מערכת ONE)
עבאס וסוכנו שחר גרינברג. תובע את אשקלון (שי לוי) | צילום: מערכת ONE

שחקנה של הפועל תל אביב, מחמוד עבאס, נאלץ להגיש היום (חמישי) תביעת בוררות בהולה נגד הפועל אשקלון, בדרישה שתחתום על טופס השחרור שלו על מנת שיוכל להירשם בשורות הפועל ת"א ולשחק במוקדמות הליגה האירופית.

התביעה הוגשה באמצעות סוכנו של השחקן, עו"ד שחר גרינברג ועורך דינו, אמיר קרביץ.

מכתב התביעה עולה כי עבאס, אשר חתם בהפועל ת"א ושוהה עמה במחנה האימונים, חייב לקבל את טופס ההעברה חתום עד ל-19 ביולי, וזאת כדי לשחק עם האדומים באירופה, כאשר הפועל תתחיל את הקמפיין האירופי ב-28 ביולי במשחק בשלב המוקדמות השלישי של הליגה האירופית.

ע"פ החוזה עליו חתם עבאס באשקלון, הוא אמור לקבל שחרור וחתימה על טופס העברה לכל קבוצה שיחפוץ החל מתום העונה שעברה ולטענתו, אשקלון מחזיקה אותו כבן ערובה ומעמידה בסכנה גדולה את הקריירה שלו וההופעה שלו בהפועל ת"א.

בכתב התביעה שהוגש, מבקש עבאס באמצעות עורכי דינו, מבורר של ההתאחדות לכדורגל לקבוע שכמו שאמור בחוזהו עם אשקלון, הוא משוחרר לעבור לכל קבוצה בה יחפוץ – והוא כידוע חפץ לשחק בהפועל ת"א.

ויקטור מרעי ומחמוד עבאס (מור שאולי) (צילום: מערכת ONE)
עבאס עם מרעי. (מור שאולי) | צילום: מערכת ONE

סוכנו של השחקן, עו"ד שחר גרינברג: "אשקלון מחזיקה את עבאס כמו בן ערובה. למרות שהוא אמור להיות שחקן חופשי ולעבור לכל קבוצה בה ירצה לשחק, הם מסרבים לשחררו, לא עומדים בהסכם שנחתם ועושים הכל בכדי לפגוע בשחקן שנתן את כל כולו לאשקלון כאשר שיחק בשורותיה עונה שעברה, וכן פוגעים פגיעה קשה גם בהפועל ת"א".

"בסופו של דבר זו תהיה אשקלון שתפגע כי אם החוזה של עבאס בהפועל ת"א יופר בגלל התנהגותם הנלוזה של ראשי אשקלון, הם יצטרכו לשלם לו את מלוא חוזהו בתוספת פיצויים".

עורך דינו של עבאס, אמיר קרביץ: "ניסינו להידבר עם אשקלון, אך הם מסרבים לעמוד בהתחייבות שלהם ולחתום על טופס ההעברה של עבאס. מדובר במעשה של בריונות, וכולי תקוה שמוסדות ההתאחדות יעניקו לנו את העזרה הראויה על מנת לאפשר לעבאס לעזור להפועל ת"א באירופה ובליגה".