קרלוס צ'קאנה. "מבינים כמה הוא סבל" (ליאור טימור) (צילום: מערכת ONE)
קרלוס צ'קאנה. "מבינים כמה הוא סבל" (ליאור טימור) | צילום: מערכת ONE

שבועיים אחרי הטרגדיה הגדולה שעברה על קשר הפועל רמת גן, קרלוס צ'קאנה, ומשפחתו לאחר שהבן איגור נפטר בתום מאבק ממושך במחלה קשה, שב השחקן להתאמן עם הקבוצה. 

איגור ז"ל נפטר כשהיה בן 12 לאחר שנלחם במשך שש שנים במחלה נוראית. צ'קאנה המריא לפני עשרה ימים עם אשתו וילדיו לארגנטינה שם קבר את הבן האהוב וחזר בשבוע שעבר ארצה.

"התחלתי להתאמן כי אני מקווה שזה יעזור לי להתאושש. כל הזמן חשבנו כמה חשוב לנו שאיגור יהיה איתנו כי הוא חייך והשתדל לא לתת לנו את ההרגשה שהוא סובל, לצערנו אנחנו מבינים עד כמה הוא סבל ואולי עכשיו כשהוא לא סובל יותר גם לנו יכאב פחות", אמר צ'קאנה ל-ONE.

עוד לפני שהמריא לארגנטינה, במהלך השהות שם, ועם שובו לארץ הקשר ומשפחתו קיבלו את כל התמיכה מהאוהדים, השחקנים שקשורים לכדורגל הישראלי וכמובן מקבוצתו.

"אין לי מילים כדי לתאר כמה התמיכה הזו הייתה חשובה לנו. כל כך הרבה אנשים, גם כאלו שלא מכירים אותנו באופן אישי התקשרו והגיעו לנחם אותנו. אעשה הכל כדי להחזיר לאוהדים של הפועל ר"ג ולקבוצה עצמה על כל התמיכה הזו לאורך כל השנים".

קרלוס ואיגור צ´קאנה (ניר בוקסנבאום) (צילום: מערכת ONE)
קרלוס ואיגור צ´קאנה (ניר בוקסנבאום) | צילום: מערכת ONE

"עכשיו איגור למעלה והוא שומר עלינו, אעשה הכל כדי לא לאכזב אותו ואת הקבוצה. לא יהיה קל לעבור את התקופה הזו אבל בטח שעם כל האהבה שקיבלנו זה ייתן לנו עוד כח בימים הקשים. אני רוצה גם לנצל את ההזדמנות ולהודות לכל הצוות הרפואי בביה"ח שיבא שטיפל באיגור לאורך התקופה הזו", אמר צ'קאנה.

הקשר ומשפחתו הודו גם למשפחת ארקין על התמיכה שלה לאורך כל השנים. מהרגע שצ'קאנה הגיע לר"ג ועד היום האחרון של איגור, משפחת ארקין, לימים הבעלים של הפועל ר"ג, תמכה באופן מוחלט בכל הטיפולים והעזרים במלחמה של איגור במחלה.

גם בהפועל ר"ג הודו שהעובדה כי צ'קאנה חזר להתאמן מוכיחה עד כמה הוא קשור לקבוצה, לאוהדים ובטוחים כי הוא עוד יחזיר להם על המגרש.