אדם מזרחי ואוהדי י-ם. יש בעל בית חדש? (איתי ישראל) (צילום: מערכת ONE)
אדם מזרחי ואוהדי י-ם. יש בעל בית חדש? (איתי ישראל) | צילום: מערכת ONE

הפועל ירושלים מהליגה הלאומית יוצרת לא מעט עניין בשבוע האחרון, לא רק בגלל העפלתה למקום השני בטבלה אלא גם בשל העובדה שהקבוצה החלה לעניין אנשי עסקים מעבר לים.

כפי שכבר פורסם ב-ONE, מיליונר יהודי אמריקאי בודק בימים אלה את האופציה להשתלב בהפועל ירושלים ואולי אף לרכוש את המועדון מידיו של יוסי סאסי. טיוטת החוזה הראשוני כבר הועברה לנציגו של הרוכש הפוטנציאלי שנמצא בלוס אנג'לס וייתכן כי בשבוע הבא יגיע לישראל במטרה לנסות ולקדם את המהלך. על פי גורמים המעורבים בנושא, קיימים מספר תיקונים בטיוטת החוזה מטעם נציגו של הרוכש, שיועברו להפועל ירושלים אם זה יגיע לארץ בשבוע הבא.

יו"ר הקבוצה, גיל רז, התייחס לנושא כשאמר: "הפועל ירושלים קשובה לכל הצעה ופתוחה לדו שיח עם אנשים רציניים שמתחילים להבין את העובדה שהמועדון נמצא במגמת עליה והתחזקות ניהולית וספורטיבית. אין הצעה קונקרטית וכשאני אומר קונקרטית אני מתכוון לכך שלא הופקדו דמי רצינות לצורכי מו"מ. אנחנו נשמח לשתף פעולה עם כל אחד שרוצה להגשים עם הפועל ירושלים את המשימות שלה להגיע לקדמת הבמה בכדורגל הישראלי".

יו&"ר הפועל ירושלים, גיל רז (קובי אליהו) (צילום: מערכת ONE)
יו&"ר הפועל ירושלים, גיל רז (קובי אליהו) | צילום: מערכת ONE

בהפועל ירושלים מבינים כי גורמים המקורבים לקבוצה מנסים לשדך את אותו איש עסקים יהודי מלוס אנג'לס, בן 50, רווק שמבחינתו לתרום לעיר ירושלים זו מצווה וברכה. השידוך בינו לבין הקבוצה עלה על ידי ישראלי שחי בלוס אנג'לס ומקורב למשפחת סאסי השולטת בקבוצה. אם אכן יבשילו העניינים ותהיה התקדמות ונציגו הישראלי – אמריקאי של אותו רוכש פוטנציאלי יגיע לירושלים בשבוע הבא, אז אומרים בהפועל ירושלים: "נבין שמדובר בהצעה רצינית מאוד. כרגע ראינו רק טיוטת חוזה עם תנאים מוכרים לנו".

במקביל בקבוצה מתעסקים גם בהכנות לקראת המשחק בחוץ מול הפועל כפר סבא שיתקיים ביום שישי. עידן טל לא יוכל לשחק בשל כרטיס אדום שספג במשחק האחרון מול בית"ר ת"א/רמלה ועל פי הערכות בירושלים כ-500 אוהדים ילוו את הקבוצה במשחק החשוב שניצחון בו יכול לבסס את הקבוצה בצמרת הליגה הלאומית.