מומי זפרן. מחפש חיזוק נקודתי לקבוצה (דרור עינב) (צילום: מערכת ONE)
מומי זפרן. הזרים לא הורשו להכנס לישראל (דרור עינב) | צילום: מערכת ONE

שני שחקניה הסרבים של אחווה עראבה, הקשר מרטין דוריצה והחלוץ ירוסלב מחוביץ', עוכבו אמש (שלישי) בנתב"ג ולא הורשו להיכנס לארץ עם חזרתם מחופשה קצרה במולדתם.

השניים, שנסעו בשבוע שעבר לביתם בסרביה על מנת להתארגן ולהביא ציוד נוסף לקראת השהות בעונה הקרובה בישראל, נחתו אתמול בשעה 15:00 בנתב"ג והיו אמורים ליטול חלק במשחקה של הקבוצה נגד הפועל ירושלים בטדי במסגרת גביע הטוטו.

סוכנם של הסרבים, שלמה שטרן, שהגיע לשדה התעופה בכדי לאסוף את השחקנים ולקחת אותם לטדי נדהם לגלות כי הרשויות בנתב"ג לא מאפשרות לשניים להכנס ארצה, בטענה כי הם שהו ללא רישיון עבודה בישראל.

שטרן הראה לשוטרים במקום כי אכן יש להם רישון חתום ע"י משרד הפנים בירושלים אך משטרת הגבולות דרשה רישיון עבודה ממשרד הפנים בעכו.

לאחר בדיקה שערך שטרן, התברר כי משרד הפנים בירושלים לא העביר את הטופס הדרוש למשרד הפנים בעכו, והדבר מנע מהשניים להכנס לארץ. גם לאחר התערבותם של ראשי הקבוצה בניסיון לשלם ערבות אישית סירבו במשטרת הגבולות לאפשר את כניסתם של הסרבים לתחומי ישראל.

מומי זפרן. שני המאמנים צפו בשחקניהם מהיציע (צילום: מערכת ONE)
מומי זעפרן (ONE) | צילום: מערכת ONE

מאמן הקבוצה, מומי זפרן, התייחס לפרשה ואמר ל- ONE: “קבוצת כדורגל לא יכולה להתנהל בצורה כזאת. בשדה התעופה היו צריכים להיות יותר גמישים איתנו, היו לנו את כל המסמכים הדרושים".

בקבוצה כעת לא יודעים אם דוריצה ומחוביץ' עלו על טיסה חזרה לסרביה, והם מתקשים להשיג את השניים מאז נחיתתם.