שחקני אחי נצרת. ניצחון שני העונה (יניב גונן) (צילום: מערכת ONE)
אחי נצרת השיגה ניצחון ענק בחוץ (יניב גונן) | צילום: מערכת ONE

המחזור ה-21 הושלם הערב (שני) כשבקרב התחתית, עירוני בת ים הושפלה בביתה 5:1 לאחי נצרת. נס ציונה המשיכה ביכולת המצויינת וניצחה את מכבי ב"ש 0:1 משער של מיכאל קירטיבה. בית"ר שמשון הביסה את נועלת הטבלה אחווה עראבה 0:4.

עירוני בת ים – מכבי אחי נצרת 5:1
שתי הקבוצות פתחו את המשחק בצורה מסורבלת, כאשר המגרש הרטוב והתנאים הקשים הקשו על השחקנים לפתח משחק מסודר. בדקה השמינית פרץ יוסי פוליקר המקומי באגף ימין, מסר כדור רוחב מצוין לדניאל אילמו, שמשמונה מטרים קבע 0:1 לבת ים.

למרות שער היתרון, חניכיו של דורון ממן נסוגו אחורה ובדקה ה-21 אחי נצרת ניצלה זאת, כאשר אמג'אד סלימאן, בבעיטה מדוייקת מ-16 מטרים, איזן את התוצאה ל-1:1.

בדקה ה-27 התרחש אירוע המפנה במשחק, כאשר שחקן בת ים, עומרי כהן, הציל שער בטוח בידו וקיבל כרטיס אדום. את בעיטת העונשין לקח הפנדליסט הקבוע של נצרת, אלירן חודדה, וכבש את השני לאורחים 1:2 לנצרת. עד המחצית חניכיו של שמעון הדרי השתלטו על כר הדשא, אך התוצאה נשארה בעינה עד להפסקה.

אלירן חודדה. כבש לזכות נצרת את השער השני (צילום: מערכת ONE)
אלירן חודדה (ONE) | צילום: מערכת ONE

בפתיחת המחצית השניה המשיכו הנצרתים את המומנטום, ובדקה ה-49 הזר המצוין, כריסטיאנו דוס סנטוס, קבע בבעיטה חדה מ-18 מטרים 1:3. החל מהשער השלישי בת ים התפרקה לחלוטין ושחקני נצרת עשו במגרש ככל העולה על רוחם.

בדקה ה-73 ההפסד הפך לתבוסה צורבת, כשחודדה עם שערו השני במשחק, קבע 1:4. לא חלפו שתי דקות, ואחמד עבד תקע מסמר אחרון בארון הקבורה של בת ים עם החמישי לנצרת. עד לשריקה האחרונה לא נרשמו אירועים מיוחדים, ובסיום נצרת חזרה הביתה עם ניצחון מצוין של 1:5.

סקציה נס ציונה – מכבי באר שבע 0:1
המשחק נפתח ב-45 דקות איחור, עקב היעדרות רופא במגרש. למרות שבפתיחה האורחים מהדרום הם אלו שהכתיבו את הקצב, בדקה ה-18 מיכאל קירטיבה ניצל עירבובייה ברחבת באר שבע ומשישה מטרים כבש את ה-0:1 לנס ציונה.

קירטבה מוודא שהכדור בפנים (מור שאולי) (צילום: מערכת ONE)
קירטבה מוודא שהכדור בפנים (מור שאולי) | צילום: מערכת ONE

בדקה ה-23 מכבי באר שבע יצאה להתקפה מתפרצת, שבסיומה שלח עמית אוחנה בעיטה אדירה שנעצרה בקושי על ידי שוער נס ציונה, שלומי בן חמו. המחצית השניה לא סיפקה אירועים מיוחדים, מלבד הזדמנות מצויינת של עומר מולאי, שבדקה ה-90, מצא את עצמו לבד מול בן חמו, ששוב הציל מצוין ושמר את התוצאה בעינה עד לסיום.

נס ציונה ממשיכה בתקופה המצויינת ובארבעת המחזורים האחרונים היא השיגה 10 נקודות שהעלו אותם למקום הרביעי, כשבמאזנה 37 נקודות. מכבי ב"ש לעומתה מסיימת רצף של ארבעה משחקים ללא הפסד מתוכם 3 תוצאות תיקו וניצחון והיא ממוקמת כעת במקום ה-11 עם 22 נקודות.

קובי כדורי, יו"ר סקציה נס ציונה, הקבוצה המארחת האחראית להימצאותו של רופא בתחומי המגרש, אמר ל-ONE: "הגיע אמבולנס של מד"א וירדו ממנו שלושה אנשים, היה אמור להיות ביניהם רופא ולא ידענו שלא הגיע. ברגע שגילינו, הם הזעיקו רופא שהגיע כעבור חצי שעה".

לילך אסולין (עמית מצפה) (צילום: מערכת ONE)
לילך אסולין (עמית מצפה) | צילום: מערכת ONE

מההתאחדות לכדורגל נמסר בתגובה לאיחור במשחק: "באחריות הקבוצה הביתית לוודא הגעת רופא לכל משחק, בבדיקה שנערכה על ידי שופטת המשחק לילך אסולין, טרם שריקת הפתיחה, התגלה כי לא נכח רופא במקום, ניתנה לקבוצה התרעה כי עד שלא יגיע רופא, לא ייפתח המשחק וזה בהתאם לתקנון ההתאחדות. כשנאמר על ידי הקבוצה שהרופא עושה דרכו אל המגרש הופעל שיקול דעת על ידי השופטות ובסופו של דבר עם הגעתו נפתח המשחק באיחור של חצי שעה. הדבר יצויין בדו"ח השופטת ויועבר להמשך טיפול".

אחווה עראבה - בית"ר שמשון ת"א 4:0
המשחק שנעל את המחזור הפגיש את בית"ר שמשון ת"א ממרכז הטבלה, עם נועלת הטבלה אחווה עראבה. למרות ההבדל במיקום, שתי הקבוצות פתחו את המשחק בצורה מהוססת, בעיקר בגלל הגשם השוטף ותנאי המגרש הקשים שלא נתנו לפתח משחק מסודר.

עד לדקה ה-45 לא נרשמו אירועים מיוחדים, אך רגע לפני שהשופט שרק למחצית, הקשית מתן לוטטי מ-20 מטרים מעל שוער עראבה, והוריד את בית"ר שמשון למחצית ביתרון 0:1.

לוטטי. (צילום: מערכת ONE)
לוטטי. | צילום: מערכת ONE

במחצית השניה הכפילו האורחים את היתרון כשבדקה ה-63 מצא מור גולן הזריז בכדור רוחב מצוין את שרון גורמזנו שהמשיך פנימה, 0:2 לאורחים מת"א. לא חלפו 7 דקות וקשר ת"א, רואי סנדורי חטף כדור מהגנת נצרת, ומצא בכדור עומק את אודי כהן שקבע 0:3. בדקה ה-90 השלים שרון גורמזנו צמד, וקבע את תוצאת המשחק, 0:4 לאורחים מת"א.

האורחים טיפסו בעקבות הניצחון עד למקום התשיעי כשבמאזנם 23 נקודות. נועלת הטבלה עראבה ממשיכה את הדרך הישירה לליגה השלישית כשבמאזנם נקודה אחת בלבד (לקבוצה הופחתו 10 נקודות ממאזנה).