עופר אורליצקי. הבקרה תקבל אחריות? (שי לוי) (צילום: מערכת ONE)
עופר אורליצקי. הבקרה תקבל אחריות? (שי לוי) | צילום: מערכת ONE

הבקרה התקציבית צפויה להחליט בימים הקרובים אם לקבל את בקשתה של מכבי ב"ש מהשבוע שעבר, להשתלט על הכספים שמגיעים למועדון ממקורות מימון שונים ובכך למעשה לבטל את המועדון ככזה שמשלם שכר לשחקנים על בסיס חודשי.

כזכור, שחקני הקבוצה, שמתוסכלים מכך שלא קיבלו משכורות החל מחודש נובמבר האחרון, השביתו לפני שבועיים את אחד האימונים במטרה לזעזע את הרוחות במועדון. יו"ר הקבוצה, אפרים אביגדור, יחד עם הספונסר הראשי, מאיר סיסו, הבטיחו לשחקנים שיקבלו את המשכורות, אך הדבר טרם נעשה.

שחקני הקבוצה החליטו לפנות ליו"ר ארגון השחקנים אריה אלטר שמצידו עירב את הבקרה התקציבית במתרחש. חשוב לציין כי בשל מצבה הכלכלי הרעוע, הנהלת הקבוצה לא מצליחה לשלם משכורות כבר למעלה מחודשיים וחשבונות הבנק שלה מעוקלים כתוצאה מחובות עבר.

גורם במועדון אמר היום: "אפרים (אביגדור) עושה ככל שביכולתו, אבל אין לו את האמצעים הכלכליים כדי להחזיק את מכבי ב"ש. מאז שהספונסר דוד זגדון עזב את המועדון הקבוצה לא מצליחה להתייצב".

אותו גורם הוסיף: "המשמעות של הפנייה שלנו לבקרה היא לאפשר לתקציבים שמגיעים מההתאחדות, ממרכז מכבי ומעיירת באר שבע לעבור אוטומטית לבקרה התקציבית כדי למנוע מצב שבו תקציב התמיכות ייבלע בתוך החשבונות המעוקלים".

מתי השחקנים יקבלו שכר? (יוסי ציפקיס) (צילום: מערכת ONE)
מתי השחקנים יקבלו שכר? (יוסי ציפקיס) | צילום: מערכת ONE

בבקרה התקציבית אישרו את הפנייה של מכבי באר שבע והוסיפו כי יבדקו את התנהלות המועדון בטרם יקבלו החלטה אם להיות אחראיים על תשלומי השכר של השחקנים עד סוף העונה.

מכבי באר שבע מדורגת במקום ה-15 בליגה הלאומית ואמש סיימה ב-2:2 ביתי עם הפועל ירושלים. הקבוצה של אבי בוחבוט רחוקה 6 נקודות מחוף מבטחים ותיאלץ להיאבק על חייה בליגה עד סיום העונה.