ויינשטיין. ניצח את הקבוצה הכי טובה (תומר גבאי) (צילום: מערכת ONE)
רונן ויינשטיין. הכבוד האבוד יוחזר? (תומר גבאי) | צילום: מערכת ONE

המחזור הרביעי בליגה הלאומית יימשך היום (שבת) עם שני משחקים מסקרנים. הפועל נצרת עילית תארח את עירוני ג'ת אל אהלי (17:00, גרין) וסקציה נס ציונה תארח את הכח עמידר רמת גן (17:00, נס ציונה).

בנס ציונה תארח הסקציה המקומית את הכח עמידר רמת גן שמגיעה למפגש לאחר שבשני המשחקים האחרונים שלה השיגה תוצאות שמתאימות יותר למשחק טניס.

פעמיים הובסה הקבוצה 6:1, פעם אחת היתה זאת הפועל ראשון לציון שבמחזור הליגה האחרון הענישה את קבוצתו של רונן ויינשטיין והשבוע במסגרת המחזור הרביעי של גביע הטוטו חזרה על עצמה התוצאה כשהפעם מי שנהנתה מהחולשה של הקבוצה היתה עירוני "ניר" רמת השרון.

במהלך השבוע ניסה רונן ויינשטיין להרים את חניכיו ולדרבן אותם להחזיר את הכבוד האבוד כשהוא מתמקד פחות בעניינים מקצועיים וטקטים ויותר בצד המנטלי של השחקנים. בקבוצה יודעים כי רק מלחמה תצליח לעצור את כדור השלג שהחל עם ההפסד במחזור הליגה האחרון.

וינשטיין נשמע אופטימי ומאמין ואמר ל-ONE לקראת המפגש המסקרן: ”רוצים להחזיר את הכבוד, הושפלנו וזה לא קשור לטקטיקה ולאיזה שחקן ישחק. אני בדעה שאחרי שקיבלנו מפח נפש כזה, אם לשחקנים לא יהיה את הדרייב להחזיר את הכבוד שלהם ושלי אז אין מה לעשות וזה מה שאמרתי להם כל השבוע.

אלנתן סלמי במדיו החדשים (משה חרמון) (צילום: מערכת ONE)
אלנתן סלמי במדיו החדשים (משה חרמון) | צילום: מערכת ONE

"נס ציונה קבוצה איכותית ואנחנו חוששים גם מהם וגם מכדור השלג הזה שנוצר. המטרה היא באמת להילחם ולהצליח לעצור את המפולת ואחר כך לחשוב על תוצאה או על נקודות. מבחינתי זה לא משנה מי ישחק, רק להחזיר את הכבוד. אם לא הייתי מאמין בקבוצה, לא הייתי עולה למשחק, הבעיה היא לא מקצועית כרגע", סיכם המאמן.

נצרת עילית ללא זרים. הוכנבוים: "שהשחקנים יוכיחו עצמם"


ללא זרים ועם ארבעה שחקני בית בהרכב תארח קבוצתו של ירון הוכנבוים, הפועל נצרת עילית, את עירוני ג'ת אל אהלי למפגש שני בין השתיים בתוך שישה ימים בין שתי הקבוצות. חניכיו של הוכנבוים מגיעים למשחק מעודדים לאחר שבאמצע השבוע הפכו פיגור של 0:1 מול אותה ג'ת אל אהלי במסגרת המחזור הרביעי של גביע הטוטו לניצחון 3:2.

האווירה בקבוצה טובה למרות הקשיים הכלכליים במועדון. בערב החג כינסו ראשי הקבוצה את השחקנים והודיעו להם כי הם יאלצו לחכות עם קבלת המשכורות עוד 10 ימים ולא יזכו לקבל אותן בערב החג כפי שהובטח להם בתחילה.

אלי אלפסי (נצרת עילית) (אמיר לוי) (צילום: מערכת ONE)
אלי אלפסי (נצרת עילית) (אמיר לוי) | צילום: מערכת ONE

בניגוד למשחק ביום שני, יאלץ הוכנבוים להסתדר ללא זרים במשחק החשוב וזאת לאחר שחוזיהם טרם עברו בבקרת התקציבים. בנוסף, נאלץ השבוע הוכנבוים להיפרד מכאלב אקונגו שעבר לקרית שמונה.

 4 שחקני בית יקבלו את ההזדמנות להוכיח את עצמם בהרכב הקבוצה. קשרה של הקבוצה הייל חשאין פצוע ויעדר חודש מהמגרשים. רון קופרלי, הבלם שהתאמן בתקופה האחרונה עם הקבוצה והיה אמור להיות מחליפו של אלירן חודידה לא יחתום בקבוצה לאחר שראשיה הבינו כי אין באפשרותם להעבירו בבקרה התקציבית.

הוכנבוים (דרור עינב) (צילום: מערכת ONE)
הוכנבוים (דרור עינב) | צילום: מערכת ONE

לקראת המפגש אמר הוכנבוים ל-ONE: ”ראיתי את ג'ת אלאהלי בשני משחקי הליגה האחרונים, מדובר בקבוצה מאוד מוכשרת ואגרסיבית, צפוי משחק קשה ואני מקווה שהשחקנים יוכיחו את עצמם, במיוחד השחקנים שמקבלים הזדמנות מכורח הנסיבות. בשבילנו זה המשחק הכי חשוב בתקופה הקרובה שאם ננצח אותו זה יתן לנו הרבה בטחון ואוויר לנשימה לקראת ההמשך".