עראבה - קרית שמונה (עמית מצפה) (צילום: מערכת ONE)
עראבה. יורדת לליגה א´ (עמית מצפה) | צילום: מערכת ONE

אחווה עראבה קיבלה הערב (חמישי) את הודעת הבקרה התקציבית על כך שתקציב הקבוצה לא עבר ובעונה הבאה היא צפויה לשחק בליגה א'. בשבועות האחרונים הקבוצה ניסתה לגייס כספים על מנת להמשיך ולשחק בליגה השניה בישראל, אך היום טורפד המהלך באופן כמעט סופי כשלקבוצה נותרה ברירה אחרונה והיא לגייס 250 אלף שקל עד יום ראשון הקרוב בשעה ארבע בצהריים, סכום שישאיר את הקבוצה עוד עונה בלאומית.

נביל בשאנק, יו"ר אחווה עראבה נשמע מאוכזב מאוד מההחלטה הגורלית: ”לא עברנו בבקרה התקציבית ולצערי הרב הורידו אותנו ליגה. המועצה המקומית התחייבה בפני שופט בבית משפט המחוזי בחיפה כי היא תצליח להשיג מליון שקלים להעמדת תקציב אבל לצערי הרב ההבטחות הללו היו באוויר ולא מומשו.

נכון להיום חסרים לנו 250 אלף שקלים להעמדת התקציב ואם הכסף לא יגוייס בערבות בנקאית עד יום ראשון נרד סופית לליגה א'. נכון לעכשיו, אחווה עראבה היא קבוצה בליגה א'”.

גם ג'ת אל אהלי נתקעת בקשיים וקיבלה אף היא את אותה ההודעה שקיבלה עראבה והיא שהחל מהעונה הבאה תשחק בליגה א'. בניגוד להנהלה של עראבה, באל אהלי נשמעו אופטימים מאוד כשאמרו: ”קבוצת ג'ת אל אהלי תישאר בליגה הלאומית לפני שכל הקבוצות יישארו ולא רק שהקבוצה תישאר אלא הקבוצה תהיה גם העשירה ביותר בליגה.

הסחבת הזאת נגמרה בעקבות כך ששוקי כהן מהבקרה התקציבית פשוט דחה אותנו כל הזמן עד שהיום החלטנו להגיע ולסגור את הסיפור הזה. לא רק שאל אהלי לא תרד, היא גם תהיה מועמדת לעלייה".

בת ים חוגגת. תשחק עוד עונה בליגה הלאומית (קובי אליהו) (צילום: מערכת ONE)
בת ים חוגגת. תשחק עוד עונה בליגה הלאומית (קובי אליהו) | צילום: מערכת ONE

קבוצה נוספת שהיתה מועמדת לירידה היא עירוני בת-ים שיצאה מכלל סכנה אחרי שעברה בבקרה התקציבית באופן סופי ותשחק בליגה הלאומית.

בני ברו מנכ"ל הקבוצה נשמע מרוצה ואמר: "בת-ים עברה בבקרה התקציבית וכבר עכשיו אנחנו הולכים להתאחדות להוציא כרטיסי ליגה וכבר מחר אנחנו משחקים. אני שמח שנגמרה כל הסאגה, עבדנו מאוד קשה לסיים את הסיפור בעזרתו של יוסי אלקובי הספונסר שלנו. אני מאוד שמח שהכל עבר ומקווה שתיהיה לנו עונה מוצלחת".