אחרי שני הפסדים רצופים בליגה, פגרת יום כיפור באה בדיק בזמן לבית"ר ירושלים, אך מעט לפני היציאה אליה, השיגה הקבוצה מהבירה ניצחון 2:3 על הכח עמידר ר"ג במשחק אימון שנערך בווינטר. 

האירוע המרכזי של המשחק הגיע בדקה ה-70, במצב של 2:2. החלוץ הברזילאי, לאונרדו פסוס, שמבוקש בבית"ר, אך עדיין לא חתם בשל בעיות בבקרה ועם קבוצתו הקודמת, התרומם מעל הגנת הכח, נגח פנימה ורץ לחגוג עם מגוון סלטות מרהיבות את שער הניצחון.

נחזור לפתיחת המשחק, שהיתה שייכת לסגולים מר"ג. כבר בדקה הרביעית חיים מלכה נגח פנימה והכניע את אוהד סיידוף.

בדקה ה-22 מאור עידה קבע 0:2 מפתיע אחרי שקיבל כדור מעומר רפס וכבש באלגנטיות מול סיידוף.

עשר דקות חלפו ומתן בן סימון הצעיר החזיר את יובל נעים למשחק עם שער מזווית קשה, הודות לטעות של דין אזולאי בשער הכח.

רבע שעה בתוך המחצית השניה, בישל אבי ריקן לצחי אליחן את השוויון וכעבור עשר דקות הגיע הרגע של פסוס, שהשלים מהפך וסידר ניצחון. יש לציין שלמרות שמדובר במשחק אימון, הקצב והרמה היו גבוהים עם מצבים לשני הצדדים.

לאונרדו פסוס חוגג במשחק אימון. יגיע? (גיא בן זיו) (צילום: מערכת ONE)
לאונרדו פסוס חוגג באקרובטיות (גיא בן זיו) | צילום: מערכת ONE

נעים: "משחק ההגנה לא טוב", בן יוסף נסע הביתה ללא אישור
בסיום המשחק מאמן בית"ר ירושלים, יובל נעים, אסף את השחקנים בחדר הלבשה ואמר להם: "מי שבא בלי חשק וחושב שמשחקי האימון מיותרים, שיבוא, יגיד לי ואני אדאג שהוא לא יגיע פעם הבאה. מי שאין לו חשק לשחק, שיבוא ויגיד לי ואני אשחרר אותו מזה. אני מתייחס לכל משחק ברצינות וזו הציפייה גם מכם. אני יכול לשחרר גם שחקנים שעושים טובה כשהם משחקים".

לאונרדו פסוס מוכיח יכולות של מתעמל (גיא בן זיו) (צילום: מערכת ONE)
לאונרדו פסוס מוכיח יכולות של מתעמל (גיא בן זיו) | צילום: מערכת ONE

נעים היה מאוכזב מצמד הבלמים תומר בן יוסף ומתן בראשי והחליף אותם כבר בדקה ה-30. בסיום המחצית הראשונה, בן יוסף התקלח ונסע לביתו מבלי לקבל אישור לכך. בבית"ר כעסו מאוד על ההתנהלות של הבלם הוותיק. גורם בבית"ר אמר ל-ONE: "שחקנים שלא יפגינו רצינות וחושבים שבמצב של הקבוצה יכולים לעשות מה שהם רוצים טועים, זה לא יעבור על סדר היום, והדברים יטופלו בחומרה".

בן יוסף בווינטר. לא נענש (גיא בן זיו) (צילום: מערכת ONE)
תומר בן יוסף (גיא בן זיו) | צילום: מערכת ONE

נעים הוסיף: "צריך לקחת בחשבון שהיינו חסרים כמה שחקנים, אבל רואים שהמשחקים מול הקבוצות בליגה השניה הם לא קלים. היו כמה דברים טובים וכמה דברים רעים. את הדברים הטובים ניקח הלאה ואת הדברים הרעים נצטרך לתקן".

על החלוץ לאונרדו פסוס, שכבש את שער הניצחון אמר נעים: "פסוס כרגע זה לא העניין כי כרגע אין משמעות לגביו וכרגע אי אפשר לשתף אותו בליגה".

יובל נעים. &" (גיא בן זיו) (צילום: מערכת ONE)
יובל נעים. &" (גיא בן זיו) | צילום: מערכת ONE

על ההגנה הלא יציבה והלא קבועה אמר המאמן: "משחק ההגנה שלנו לא טוב כבר הרבה זמן ואנחנו לא מצליחים למצוא את שני הבלמים שישחקו. אני מקווה מאוד שנגד ראשון ישחקו שני הבלמים שיהיו הכי כוכבים ושירצו הכי הרבה לשחק".

מחצית ראשונה
דקה 1: השופט יעקב רקוטש הוציא את משחק האימון באצטדיון וינטר לדרך. מי שעומד על הקווים אצל המקומיים הוא עוזר המאמן, יעקב טל, מאחר שהמאמן, מאיר סומך יושב שבעה על אביו.

לירון דיאמנט וחיים מלכה מחפשים את הכדור (גיא בן זיו) (צילום: מערכת ONE)
לירון דיאמנט וחיים מלכה מחפשים את הכדור (גיא בן זיו) | צילום: מערכת ONE

דקה 3: הגבהה של אבירם ברוכיאן מאגף שמאל הגיעה היישר לראשו של לירון דיאמנט, שנגח מחמישה מטרים מזווית קשה החוצה.

דקה 4 - הכח עמידר ר"ג מפתיעה ועולה ל-0:1. כדור ארוך ממרכז המגרש נחת על ראשו של הבלם חיים מלכה, שתוך כדי נפילה אחורנית נגח מעל אוהד סיידוף ופנימה.

חיים מלכה מכניע את אוהד סיידוף (גיא בן זיו) (צילום: מערכת ONE)
חיים מלכה מכניע את אוהד סיידוף (גיא בן זיו) | צילום: מערכת ONE

דקה 13: אבירם ברוכיאן הוציא כדור חופשי בערמומיות לאדיר מנשה שמאגף ימין שלח רוחב נהדר ללירון דיאמנט, שעם העקב כמעט כבש, אך דין אזולאי הדף את הכדור.

דקה 19: מאור עידה השתלט על כדור באגף שמאל, הטעה את אדיר מנשה ועם רגל ימין אדירה שלח מ-18 מטרים כדור חזק לקורה של אוהד סיידוף, שהתעופף, אך לא נגע בכדור.

לירון דיאמנט מנסה לכבוש עם העקב (גיא בן זיו) (צילום: מערכת ONE)
לירון דיאמנט מנסה לכבוש עם העקב (גיא בן זיו) | צילום: מערכת ONE

דקה 22 - הכח עמידר ר"ג כבר ב-0:2. עומר רפס הרים מצוין למאור עידה שהשתלט על הכדור בתוך רחבת החמש ומהאוויר עם טאץ' עדין כבש את השער השני של הסגולים.

דקה 32 - בית"ר ירושלים מצמקת ל-2:1. האורחים יצאו למתפרצת, מתן בן סימון פרץ באגף שמאל ובספק הרמה ספק בעיטה כבש שער מזווית קשה, הרבה בזכותו/באשמתו של דין אזולאי, שוער הכח שהדף רע לתוך שערו הוא.

שחקני בית&"ר חוגגים את השער המצמק (גיא בן זיו) (צילום: מערכת ONE)
שחקני בית&"ר חוגגים את השער המצמק (גיא בן זיו) | צילום: מערכת ONE

דקה 35: שי חדד התקדם לכיוון רחבת הכח ומ-30 מטרים הניף את הרגל ושלח טיל קרקע אוויר מעל השער של דין אזולאי.

דקה 37: לירון דיאמנט נשלח לתוך רחבת ה-16 של הכח לאחד על אחד עם דין אזולאי, אך הוא התמהמה והשוער לקח את הכדור בשתי ידיים ומנע שוויון במשחק.

לירון דיאמנט מתמהמה מול דין אזולאי (גיא בן זיו) (צילום: מערכת ONE)
לירון דיאמנט מתמהמה מול דין אזולאי (גיא בן זיו) | צילום: מערכת ONE

דקה 40: רוחב של מתן בן סימון מאגף שמאל הגיע היישר לרגליו של לירון דיאמנט שבזינוק עם הרגל מחמישה מטרים העיף את הכדור מעל השער, החמצה גדולה לחלוץ הירושלמי.

מחצית שניה
דקה 46: שני המאמנים בחרו לבצע מספר שינויים, כאשר בין היתר נכנס בבית"ר החלוץ הברזילאי, לאונרדו פסוס, שעדיין לא עבר בבקרה.

דקה 52: טל משעלי, שעלה כמחליף, קיבל כדור מאבירם ברוכיאן, פרץ לבד מאגף שמאל ובאחד על אחד מול אריק ינקו בעט החוצה. משעלי נפצע במהלך ויצא על מנת לקבל טיפול.

גיל קין נצמד לדן אייבינדר (גיא בן זיו) (צילום: מערכת ONE)
גיל קין נצמד לדן אייבינדר (גיא בן זיו) | צילום: מערכת ONE

דקה 60 - בית"ר ירושלים חוזרת ל-2:2. אבי ריקן העביר כדור שחתך את ההגנה הסגולה היישר לרגליו של צחי אליחן שבעט טיל לחיבורים וביטל שני שערי יתרון של הכח.

הבית&"רים חוגגים בווינטר (גיא בן זיו) (צילום: מערכת ONE)
הבית&"רים חוגגים בווינטר (גיא בן זיו) | צילום: מערכת ONE

דקה 64: אביתר ברוכיאן ראה את אחיו אבירם לבד בתוך הרחבה והגביה לכיוונו, הקפטן עצר יפה, עבר שחקן ובעט שטוח וחלש לידיו של אריק ינקו.

דקה 70 - בית"ר משלימה את המהפך ועולה ל-2:3. לאונרדו פסוס התרומם מעל כולם להגבהה לרחבה ונגח את השלישי של בית"ר משלושה מטרים. לאחר השער, הברזילאי נתן מבחר סלטות שלא היו מביישות את אלכס שטילוב.

לאונרדו פסוס חוגג עם החברים שער ראשון (גיא בן זיו) (צילום: מערכת ONE)
לאונרדו פסוס חוגג עם החברים שער ראשון (גיא בן זיו) | צילום: מערכת ONE

דקה 80: עדן מלכה מבית"ר נשלח לאחד על אחד מול אריק ינקו, שהקדים אותו ומנע שער בטוח מהבן של שחקן העבר, סמי מלכה.

דקה 88: אבירם ברוכיאן בעט בעיטה חופשית מצויינת מ-23 מטרים שנעצרה רק בקורה של אריק ינקו.

מיגל פורטיז´ו. ייצב את ההגנה של בית&"ר (גיא בן זיו) (צילום: מערכת ONE)
מיגל פורטיז´ו. ייצב את ההגנה של בית&"ר (גיא בן זיו) | צילום: מערכת ONE

הכח עמידר ר"ג: דין אזולאי, אמה לביא, חיים מלכה, רומן מולכו, עוביידה חאטב, מאור עידה, גיל קין, גל לוי, מתן בן נעים, אור גירו ועומר רפס.

עוד שותפו: אריק ינקו, יוסי עמר, מאור לובין, דור יוספי, שלומי סחייק, איל גנלי וטל שמעיה.

בית"ר ירושלים: אוהד סיידוף, מתן בן סימון, מתן בראשי, תומר בן יוסף, אדיר מנשה, אבירם ברוכיאן, דן אייבינדר, אבי ריקן, שי חדד, לירון דיאמנט וצחי אליחן.

עוד שותפו: אבירם זיאת, מיגל פורטיז'ו, טל כחילה, לאונרדו פסוס, אביתר ברוכיאן, טל משעלי, עומר נחמני, שי ניסים, עדן מלכה.