אלדד שביט. &"לא עולים ליגה בדיבורים ולא במסע רכש&" (דרור עינב) (צילום: מערכת ONE)
אלדד שביט. צפוי להמשיך בנצרת עילית (דרור עינב) | צילום: מערכת ONE

קבוצות הליגה הלאומית מחפשות בימים אלה את דרכן לקראת העונה הבאה, אבל בהפועל נצרת עילית התהליך הזה יהיה, ככל הנראה, מורכב יותר.

אחרי ה-0:0 מול מכבי הרצליה אתמול (שבת), לקבוצה הצפונית נותרו עוד שני משחקים בפלייאוף האמצעי ובסביבת המועדון גוברות כבר בשלב זה ההערכות כי המאמן, אלדד שביט - רק בן 27 שכבר נכנס ל'סבב המאמנים' של שתי הליגות הבכירות וזוכה למילים חמות על העבודה וההשקעה שהעניק לקבוצה - יזכה לבנות אותה בפגרה ולהוביל אותה לכל אורך העונה הבאה כמאמן ראשי.

ל-ONE נודע כי בימים האחרונים - אחרי שנצרת עילית הבטיחה את הישארותה בליגה, הודחה משלב רבע גמר גביע המדינה ובעצם סיימה את העונה - נעשים גישושים מצד קבוצה אחת שהבטיחה את מקומה בליגת העל ומעוניינת בשביט כעוזר מאמן לעונת המשחקים הבאה. בנוסף, נעשתה בדיקה ראשונית לגבי שביט מגורם המקושר לאחת מקבוצות הליגה הלאומית, שעדיין נאבקת על חייה, אבל כבר מתעניינת בשירותיו כמאמן ראשי לעונה הבאה.

בעיריית נצרת עילית - התומכת בחלקים נרחבים בקבוצה מבחינה כלכלית - ובהנהלת המועדון, אליה הצטרפו לאחרונה חברי עמותה חדשים, הדעות נוטות לתמוך במינויו של שביט. בינתיים נראה כי התסריט שמאפיין את הפועל נצרת עילית בשנים האחרונות הולך לחזור על עצמו כאשר לפני כל פתיחת עונה נשמעים איומי פירוק והשבתת פעילות ובסופו של דבר, לאחר לחצים, מועברים התקציבים הנדרשים והקבוצה יוצאת לדרך, לעיתים כאשר עדיין לא הבשילו התנאים הראויים - ממש כמו בעונה הזו שמסתיימת לה כעת.

מוחמד כליבאת. מפגש מול קבוצתו בעונה שעברה (צילום: מערכת ONE)
מוחמד כליבאת (ONE) | צילום: מערכת ONE

מנכ"ל הפועל נצרת עילית, אלי אלפסי, ניסה להסביר איך תיראה התקופה הקרובה: "צריך להמתין ונדרשת סבלנות. אנחנו עסוקים כבר מספר שבועות במה שנקרא סגירת עונה מבחינה תקציבית - זה אומר ניהול מאזנים כספיים, תשלום משכורות שעדיין לא ניתן לשחקנים, סגירת קצוות במחלקת הנוער ובגדול אחרי הפלוסים והמינוסים נגיע לסכום החוב שהפועל נצרת עילית תצטרך לשלם. ניפגש בקרוב עם ראש עיריית נצרת עילית, מר שמעון גפסו ונגבש תוכנית. לגבי עתיד ההנהלה - ראש העיר כבר הצהיר בהרמת הכוסית לחג הפסח שההנהלה הנוכחית תמשיך לכהן ואמר שהוא מרוצה מהעבודה שנעשתה השנה במועדון".

מבחינת אלדד שביט, התוצאות שהשיג מדברות בעד עצמן. המאמן, שנאלץ להתמודד עם שחרור שני שחקנים חשובים במערך שלו בחלון ההעברות בינואר - מור שושן שעבר להפועל ת"א ומוחמד כליבאת שחצה למכבי חיפה - וענייני המשכורות שלא ירדו מהפרק לכל אורך העונה הזו, יכול לרשום בגאווה ארבעה הפסדי ליגה בלבד בעונה הסדירה מתוך 17 משחקים בהם הדריך את הקבוצה, וכמובן העפלה הסטורית לשלב רבע גמר הגביע.

אלדד שביט (ONE) (צילום: מערכת ONE)
אלדד שביט (ONE) | צילום: מערכת ONE

לגבי זהות המאמן בעונה הבאה והלך הרוח סביב מינויו של שביט למאמן ראשי, אמר המנכ"ל: "ההנהלה מרוצה ורוצה את אלדד שביט כמאמן הפועל נצרת עילית בעונה הבאה".

שביט עצמו הוסיף בנושא: "נצרת עילית גידלו אותי פה כמאמן בשש השנים האחרונות והמועדון הזה הוא כמו בית בשבילי. כיאה לבית שכזה, יש למועדון הזה זכות ראשונים עליי. לאחר שאשב עם ההנהלה לגבי העונה הבאה, אדע לאן פניי מועדות. אני מקווה שזה יסתדר לטובת שני הצדדים".