כהן: "השגנו את המטרה". טבק: "פלייאוף אמצעי זה יפה"

מחצית ראשונה

השופט דוד מור חיים הוציא את המשחק לדרך. בדקה ה-6 דודו בן שושן קיבל כדור מקירטבה וירה לכיוון השער של לוי. הכדור חלף רק כמה סנטימטרים ליד הקורה. מנגד, ריף מסיקה ניסה לרוץ לכיוון השער אבל נכשל בפעולה האחרונה. נס ציונה המשיכה ללחוץ אבל סהר לוי נכשל מקרוב, גם קירטבה לא הצליח להשלים את המהלך. באשירו קיבל את הכרטיס הצהוב הראשון במשחק בדקה ה-25.

החגיגות של נס ציונה בסיום (יוסי ציפקיס) (צילום: מערכת ONE)
החגיגות של נס ציונה בסיום (יוסי ציפקיס) | צילום: מערכת ONE

המשחק נחלש ושתי הקבוצות שיחקו באופן זהיר כדי לא לספוג שער. חצי הזדמנות של קירטבה לא נוצלה ועידו לוי הוכיח שהוא אחת הסיבות הטובות להצלחה של הרצליה.

קירטבה מנסה (יוסי ציפקיס) (צילום: מערכת ONE)
קירטבה מנסה לשים את נס ציונה בפלייאוף העליון (יוסי ציפקיס) | צילום: מערכת ONE

דקה 35, 0:1 לנס ציונה: כדור ארוך של דודו בן שושן פגע בבלם, עידו לוי, המשיך לראשו של רומאו ומשם לרשת, גול מוזר משהו.

בן חמו נמתח. לא הרבה לעבוד במחצית הראשונה (יוסי ציפקיס) (צילום: מערכת ONE)
בן חמו נמתח. לא הרבה לעבוד במחצית הראשונה (יוסי ציפקיס) | צילום: מערכת ONE

נס ציונה המשיכה לתקוף ורק מהלך חלש של סהר לוי ועוד עבירה טובה של עידו לוי מנעו הכפלת יתרון.

רומאו והחבר´ה חוגגים 0:1 (יוסי ציפקיס) (צילום: מערכת ONE)
רומאו והחבר´ה חוגגים 0:1 (יוסי ציפקיס) | צילום: מערכת ONE

מחצית שניה

שלושה שינוים בסה"כ עשו המאמנים עם פתיחת המחצית השניה. בהרצליה נכנסו שלומי אזולאי ועוז אחדות. בן שושן ניסה להכפיל את התוצאה פעמיים עם פתיחת החלק השני אך הבעיטות שלו לא סיכנו.

ריף מסיקה.  (יוסי ציפקיס) (צילום: מערכת ONE)
ריף מסיקה מנסה ללא הצלחה להשוות (יוסי ציפקיס) | צילום: מערכת ONE

קירטבה החמיץ מקרוב הזדמנות להכפיל את התוצאה ואלנתן סלמי נכנס במקומו. ניר ביטון מהרצליה קיבל הזדמנות טובה בדקה ה-63 להשוות אבל רשלנות שלו ליד השער מנעה מבני טבק סיכוי.

עידו לוי המצוין מנע מאזאו שער בדקה ה-75 עם גלישה מרשימה במצב של אחד על אחד. אזאו שרק נכנס לא היה חד מספיק אבל הקרדיט לשוער. כמה שניות לאחר מכן רומאו כבש שער שנפסל בטענת נבדל. המאמן רפי כהן אמר טען ובצדק שהכדור לא נגע ברומאו אבל מכיוון שהאחרון הפריע למהלך השער נפסל בצדק. כהן הורחק בעקבות התגובה והריצה אל עבר השופט ועוזרו.עד הסיום, מלבד עוד החמצה של אזאו ועוד ישיבה שלו על הכדור לא ראינו משהו מיוחד והחגיגה של נס ציונה החלה.

בן שושן מנסה מרחוק. הרבה בעיטות לקשר (יוסי ציפקיס) (צילום: מערכת ONE)
בן שושן מנסה מרחוק. הרבה בעיטות לקשר (יוסי ציפקיס) | צילום: מערכת ONE

הפועל הרצליה: עידו לוי, שלומי חנוכה, עידו לוי, ניר ביטון, רן פוס (שלומי אזולאי, 46), אורי אברהם, אביב קורדובה (עומר בוארון, 78), יניב דוד, ריף מסיקה, משה משען, אואולו מגלן (עוז אחדות, 46).

רפי כהן מורחק (יוסי ציפקיס) (צילום: מערכת ONE)
רפי כהן מורחק (יוסי ציפקיס) | צילום: מערכת ONE

נס ציונה: שלומי בן חמו, חיים פונטרומלי, דור אלקבץ, דין רפאלי, איב פז, דודו בן שושן, עמית אזולאי, עוסמאן בשירו (וויליאם אזאו, 73), אריק רומאו,  סהר לוי, מיכאל קירטבה (אלנתן סלמי, 58).

רומאו. האיש שהכריע והעלה את קבוצתו לפלייאוף העליון (יוסי ציפקיס) (צילום: מערכת ONE)
רומאו. האיש שהכריע והעלה את קבוצתו לפלייאוף העליון (יוסי ציפקיס) | צילום: מערכת ONE
החגיגות של נס ציונה נמשכו דקות ארוכות (יוסי ציפקיס) (צילום: מערכת ONE)
החגיגות של נס ציונה נמשכו דקות ארוכות (יוסי ציפקיס) | צילום: מערכת ONE
גם מלחמת מים היו בנס ציונה (יוסי ציפקיס) (צילום: מערכת ONE)
גם מלחמת מים היו בנס ציונה (יוסי ציפקיס) | צילום: מערכת ONE

מכבי ב"ש - עירוני ג'ת אלאהלי 0:4

במשחק שהיווה חזרה גנרלית לקראת הפלייאוף התחתון הביסה אחה"צ מכבי ב"ש 0:4 את עירוני ג'ת אלאהלי. משמעות הניצחון היא נקודה תוספת בלבד אחרי הקיזוז, אך שוב בגלל הקיזוז, כל נקודה חשובה לקראת היישרות האחרונה של העונה הזו. חניכיו של שרון אביטן יחלו את הפלייאוף התחתון כשהם במקום ה-11 עם 16 נקודות, ג'ת אלהאלי מצידה נשארה במקום ה-15 ולה 10 נקודות לאחר הקיזוז.

דקה 4, מכבי ב"ש עלתה ליתרון 0:1 - המקומיים יצאו להתקפה והגבהת כדור מהצד הגיעה לרגליו של עלי מחאג'לה שניסה להרחיק אך בעט את הכדור לשערו הוא.

אזאו מונף גבוה ע&
אזאו מונף גבוה ע&"י השחקנים (יוסי ציפקיס) | צילום: מערכת ONE

דקה 31, מכבי ב"ש עלתה ל-0:2 - הגנת ג'ת אלהאלי יצאה למלוכדת נבדל שלא צלחה בסיומה מצא עצמו רפי עמוס המקומי אל מול השוער ולא התקשה לגלגל פנימה ולהכפיל את היתרון של קבוצתו.

דקה 87, בני לוד עלתה ל-0:3 - עומר מולאי טיווח את השער בבעיטה חזקה, אך הכדור פגע דווקא בשחקן ג'ת אלאהלי, פריד מחאג'נה, ונכנס פנימה, לא היום של האורחים עם שער עצמי שני במשחק.

עמיר נוסבאום מול רפי עמוס (אלעד ירקון) (צילום: מערכת ONE)
רפי עמוס מימין. ב&"ש ביתרון חשוב (אלעד ירקון) | צילום: מערכת ONE

דקה 90, מכבי ב"ש עלתה ל 0:4 - עומר מולאי הפעם מצא את הרשת ללא עזרה של האורחים וחתם את תוצאת הסיום עם בעיטה מתוך הרחבה, ניצחון קליל לחניכיו ש שרון אביטן.

בית"ר/שמשון - מכ' הרצליה 2:0

מכבי הרצליה השיגה השיגה ניצחון חוץ חשוב 0:2 על בית"ר שמשון במשחק שהיה הכנה אחרונה לקראת הפלייאוף העליון. משחק מצוין של חניכיו של משה סיני הבטיח להם 3 נקודות, שהם כאמור שתיים לאחר הקיזוז, הרבה בזכות יום טוב של אלן מסודי המצוין.

משמעות הניצחון היא שהרצליה תחל את היישורת האחרונה עם 27 נקודות במאזנה, ועם היכולת הזו היא יכולה להיות אופטימית. בית"ר שמשון מצידה תעביר עוד שלושה מחזורים בפלייאוף האמצעי עד סיום העונה ולה 17 נקודות.

בדקה ה-26 עומר פרץ הגיע לאחד על אחד אל מול השוער אך בעט ממצב מצוין לחוץ, בדקה ה-27 אותו עומר פרץ מצב בכדור רוחב מצוין את רגב וולק אך הנגיחה של האחרון הלכה אל מעל השער.

דקה 58, מכבי הרצליה עלתה ל 0:1 - הכדור פגע בידו של שחקן הגנה שמשוני בתוך הרחבה והשופט סימן לעבר הנקודה הלבנה, אלן מסודי לא התבלבל והעלה את קבוצתו ליתרון בפנדל מדויק.

שקד: &
מור שקד. ניצחון גדול לקשר ולחבריו, 0:4 | צילום: מערכת ONE

 דקה 67 מכבי הרצליה עלתה ל 0:2 - מעוז סמיה המקומי איבד את הכדור לאלן מסודי, והאחרון נשאר לבד אל מול השוער ולא התקשה להשחיל את הכדור בין רגליו בדרך לשני של האורחים, יתרון מוצדק לאחר שליטה אבסולוטית של חניכיו של משה סיני במגר

בני לוד - הפ' רעננה 1:2

במשחק האחרון שלה לעונה הסדירה השיגה בני לוד ניצחון נטול משמעות 1:2 על הפועל רעננה. דווקא עבור חניכיו של אייל לחמן היו הנקודות חשובות לקראת מאבקי העלייה בפלייאוף העליון, אך הם פספסו הזדמנות לשפר עמדות לקראת היישורת האחרונה. הפועל רעננה תחל את הפלייאוף העליון עם 23 נקודות והיא במקום החמישי, אותו מספר נקודות כמו של בני לוד שתעביר את זמנה עד סיום העונה בפלייאוף האמצעי.

מסודי וחדד חוגגים את השערים של החלוץ (מור שאולי) (צילום: מערכת ONE)
מסודי וחדד חוגגים את השערים של החלוץ (מור שאולי) | צילום: מערכת ONE

דקה 13, בני לוד עלתה ל-0:1 - טל מאיר קיבל כדור עשרים מטרים מהשער ובבעיטה חזקה שפגעה בשחקן הגנה של רעננה והטעתה את השוער העלה את קבוצתו ליתרון מהיר.

דקה 48, בני לוד עלתה ל-0:2 - טל מאיר במבצע אישי מרהיב חלף על פני מספר שחקני הפועל רעננה בדרכו לשני של בני לוד ועל הדרך השלים צמד אישי, פתיחה מוחצת למחצית השנייה עבור חניכיו של סלימאן אזברגה.

בני לוד - מכבי פ&
בני לוד - מכבי פ&"ת (עמית מצפה) | צילום: מערכת ONE

דקה 72, הפועל רעננה צימקה ל 1:2 - טעות בהגנת בני לוד בסיומה מצא עצמו פודי מוחמד אל מול השוער ולא התקשה לגלגל פנימה ולספק עשרים דקות אחרונות מותחות