גם בית"ר ירושלים נכנסה לרשימת העולות לרבע גמר גביע המדינה לאחר שגברה 0:2 בטדי על הפועל ראשל"צ, למרות כדורגל לא טוב ויותר משעה של נסיונות עקרים לחבר שתי מסירות מוצלחות. האם אפשר להתחיל לדבר על התאוששות של הצהובים של רוני לוי? לפי היכולת, ממש לא.

אמנם התוצאה משכנעת (יחסית לבית"ר של העונה), אבל קבוצות ליגת העל הפוטנציאליות שמחכות לירושלמים ברבע הגמר יקפצו בשמחה על המציאה - יכולתה של הקבוצה מהבירה מהווה הזדמנות פז לכל חולמת על העפלה לחצי הגמר.

את השער הראשון נאלץ לספק הבלם כריסטיאן גונזאלס, שקיבל מתנה מהגנת ראשל"צ, וניצל אותה היטב כדי להתעלם מקובי מוסא ולשלוח את הכדור לפרפר ברשת של מאיר כהן.

חן עזריאל השלים את התוצאה בתוספת הזמן אחרי הקפצה נאה של ליאור ראובן, וגדע סופית את תקוותיה של קבוצתו של ניסן יחזקאל לסנסציה מול הקהל בטדי.

מחצית ראשונה
אשר כהן הוציא לדרך את המשחק בטדי. בדקה השביעית הרמה טובה הגיעה לראש של סטיבן כהן, שכמעט והפתיע את מאיר כהן, אך הכדור ניתז מהצרפתי החוצה.

הדקות הראשונות התאפיינו בשליטה בית"רית בליווי נסיונות עקרים של האורחת להפתיע במתפרצות. עם זאת, הקבוצה של לוי לא הצליחה לייצר משחק צירופים, ונותרה בעיקר עם כוונות לא משכנעות.

גונזאלס חוגג עם אלי דסה הערב בטדי (גיא בן זיו) (צילום: מערכת ONE)
גונזאלס חוגג עם אלי דסה הערב בטדי (גיא בן זיו) | צילום: מערכת ONE

בדקה ה-25 הרמה טובה של עידן טל כמעט ומצאה את סטיבן כהן שהגיח מאחור, אך האחרון הספיק להגיע לכדור רק בעזרת גלישה שאילצה אותו לבעיטה לא נוחה מעל לשער של כהן. חמש דקות לפני הפסקת המחצית הגיע ריקן למצב בעיטה, אך כהן קלט היטב את הכדור השטוח הספק-מסוכן.

סטיבן כהן אחרי עוד החמצה (גיא בן זיו) (צילום: מערכת ONE)
סטיבן כהן אחרי עוד החמצה (גיא בן זיו) | צילום: מערכת ONE

בדקה ה-41 ניצל סטיבן כהן כדור גובה שהורם לעברו כדי להפיל את עצמו בדרמטיות ברחבת ראשל"צ, אך אשר כהן לא השתכנע מההצגה והבליג על האירוע.

מחצית שניה
קאגה פתח היטב את המחצית השניה ובדקה ה-47 ניסה את מזלו בבעיטה טובה מרחוק שהלכה לפינה, אך מאיר כהן היה עירני והדף את הנסיון.

גומז. צמד לברזילאי במשחק חשוב (גיא בן זיו) (צילום: מערכת ONE)
גומס מתנער מאחריות (גיא בן זיו) | צילום: מערכת ONE

בדקה ה-55 התקפה נאה של בית"ר הביאה את הכדור ימינה, לרגלו של ליאור ראובן. הקשר זיהה את עזריאל ברחבה והרים היטב, מספר 10 של בית"ר התרומם טוב ונגח לשער, כהן הדף ביד אחת בחזרה לעזריאל, שלא הצליח לנצל את הריבאונד.

אבי ריקן קיבל את הכדור בדקה ה-61 אחרי נסיון הרחקה לא מוצלח של הגנת ראשל"צ, אך במקום לבעוט לשער איבד את המומנטום ולא הצליח לייצר מצב מסוכן, כשבחר לנסות ולחלוף על פני אחד מבלמי היריבה.

דקה 69: בית"ר עולה ל-0:1. ברוכיאן הרים כדור חופשי בסמוך למרכז המגרש, הגנת הכחולים כשלה בנסיון ההרחקה והכדור הגיע לרגליו של כריסטיאן גונזאלס. הבלם השתלט על הכדור, משך שמאלה את קובי מוסא ושחרר כדור שטוח וחזק בין מאיר כהן לקורה שקבע את שער היתרון של הצהובים.

שחקני בית&"ר חוגגים 0:1 מאוחר (גיא בן זיו) (צילום: מערכת ONE)
שחקני בית&"ר חוגגים 0:1 מאוחר (גיא בן זיו) | צילום: מערכת ONE

בהמשך נע הכדור מצד לצד בצורה שלא איימה על אף אחד מהשוערים. שחקני ההתקפה של בית"ר סירבו לנוע כדי לקבל את הכדור, בעוד בכחול הנסיונות פשוט לא הספיקו כדי לקבוע סנסציה.

דקה 90: בית"ר עולה ל-0:2 ומסיימת את המשחק. ליאור ראובן הקפיץ כדור יפה לחן עזריאל, שהקפיץ בעצמו מעל מאיר כההן שטען לעבירה וסיים בקלילות בנגיחה פנימה.

בית"ר ירושלים: אריאל הרוש, אבי ריקן, כריסטיאן גונזאלס, תומר בן יוסף, ליאור ראובן, הרווה קאגה (משה בן לולו, 63), עידן טל, סטיבן כהן, אבירם ברוכיאן, שי חדד (מושיקו מישאלוף, 72), חן עזריאל (קובי מויאל, 90). 

הפועל ראשל"צ: מאיר כהן, קובי מוסא, רובי רגב, גל ספיר, איסלאם כנעאן, איתי אלקסלסי (רן יצחק, 78), ג'סטין זולו, גיא משפתי (ליאור ברטקובסקי, 72), דודו אברהם (סהר בנבנישתי, 90), רוג'רס קולה דייויד גומס.