אכזבה גדולה ב-מ.ס אשדוד בעקבות ההדחה הכואבת אמש (רביעי) בשלב רבע גמר גביע המדינה לאחר תיקו 1:1 בתום 120 דקות והפסד מאכזב 4:1 בדו קרב בעיטות עונשין מהנקודה הלבנה, כל זאת במשחק הבכורה המחודשת של יוסי מזרחי על הקווים.

המשחק נפתח בצורה נפלאה עבור האדומים-צהובים עם שער יתרון כבר בדקה החמישית מרגלו של החלוץ הבולגרי, דמיטאר מקרייב, אשר חוזר בשבועות האחרונים לכושר הבקעה מצויין.

משחק ההגנה של אשדוד השתפר אף הוא ללא הכר, במיוחד לאור התצוגה המחפירה בשבת האחרונה עם התבוסה באשקלון, והיתרון נשמר עד עשר דקות לפני סיומו החוקי של המשחק. מכאן ואילך ניסו חניכיו של יוסי מזרחי רק לשמור על השוויון ולהגיע לפנדלים כדי לשחזר את ההגעה לחצי הגמר מהעונה החולפת, אך בסיום כאמור ירדו האשדודים מאוכזבים כשדווקא משה אוחיון, הבועט הקבוע, מחמיץ מהנקודה הלבנה כמו גם עידן סרור.

מזרחי, שהספיק להעביר לחניכיו אימון אחד בלבד לפני המשחק, ערך שני שינויים לעומת ההרכב שרץ במשחקים האחרונים כששילב את סטפן קינג בחזרה בהרכב במקומו של אורי מגבו, שנפגע בקרסולו השמאלי והקשר הצעיר, בן בוטבול, פתח על חשבונו של עמנואל סארקי ועשה עבודה נפלאה במרכז המגרש.

הבלם המושאל ממכבי ת״א, ניסו קפילוטו, אמר ל-ONE בעקבות המשחק: ״באנו למשחק בידיעה שאין לנו מה להפסיד בגביע כי הלחם שלנו עכשיו זו הליגה, עשינו כל שביכולתנו כדי להגיע לחצי הגמר אבל נכנענו בפנדלים שזה עניין של מזל ואין הרבה מה לעשות. אני מקווה שכבר בשבת נחזור לנצח. כיף לי לחזור לעבוד עם יוסי מזרחי, אני אוהב אותו ואני חושב שכבר כעת ניתן לראות שינוי בקבוצה בדרך שבה עמדנו על המגרש, למרות שהוא נמצא איתנו רק יומיים״.

שחקני אשדוד יורדים מאוכזבים (יניב גונן) (צילום: מערכת ONE)
שחקני אשדוד יורדים מאוכזבים (יניב גונן) | צילום: מערכת ONE

כעת יצטרכו בעיר הנמל לאסוף את עצמם מההדחה המאכזבת לקראת המשחק הביתי החשוב מאוד שיפתח את משחקי הפלייאוף התחתון ביום שבת (19:00) באיצטדיון ה-י״א מול הפועל אשקלון, המפגרת בארבע נקודות בלבד אחרי אשדוד בעקבות שיטת הקיזוז. בקבוצה מקווים לקהל רב ככל האפשר שיגיע למשחק על מנת לדחוף את השחקנים לניצחון, שירגיע מעט את המערכת.