שחקני אשדוד חוגגים עליה (משה חרמון) (צילום: מערכת ONE)
שחקני אשדוד חוגגים עליה (משה חרמון) | צילום: מערכת ONE

ב-מ.ס אשדוד יכולים להירגע למשך 24 שעות ולשמוח על הניצחון אמש (שלישי) על מכבי הרצליה מליגת המשנה בתוצאה 0:2 במשחק חוץ בגביע המדינה, אולם כבר הערב כולם בעיר הנמל יהיו מרוכזים בדבר החשוב באמת - ניצחון ביתי בשבת (19:00) מול בני יהודה, שיסייע לחלץ את הקבוצה מתחתית הטבלה.

האדומים-צהובים ניסו לשדר משך כל השבוע כי מפעל הגביע פחות מטריד אותם כעת עם ההידרדרות האחרונה למעמקי הטבלה, אולם כשהגיע המשחק מול היריבה מליגת המשנה עלו כל השחקנים במטרה אחת ויחידה, העפלה לרבע הגמר, וכעת הם רחוקים משחק אחד בלבד מחצי הגמר באיצטדיון ר"ג, שלב בו עפו בעונה החולפת.

בקבוצה הביעו שביעות רצון מהיכולת שהפגינו השחקנים, בעיקר במחצית השניה כשהגיעו למספר מצבים אל מול אבי אבגי, שוערה של הרצליה, ושניים מהם נוצלו בצורה יוצאת מהכלל על ידי עמנואל סארקי, בעוד בצד ההגנתי כמעט ולא נשקפה סכנה ליוסי שקל בזכות משחק אחראי של כל שחקני החוליה האחורית, שהיה זה המשחק השלישי ברציפות בו שמרה הקבוצה על רשת נקיה.

קשר אשדוד והנבחרת הצעירה, ניר ביטון, אמר ל-ONE לאחר הניצחון בהרצליה: "אנחנו ידענו שזה יהיה משחק מאוד חשוב בשבילנו, שהפסד בו יכול היה להשפיע עלינו מאוד לרעה. המפעל הזה, מעבר ליוקרה שבו, הוא דבר ששומר על המתח בתוך הקבוצה ויש בו את הכיף הגדול ואת הרצון להגיע ולשחק באיצטדיון רמת גן בשלב חצי הגמר, שבו היינו בשנה שעברה ועדיין יש לנו את הזכרונות מהחוויה שם".

"אנו רוצים להגיע לשם שוב. אנחנו עכשיו צריכים  קודם כל להתרכז בליגה ולצאת מהמצב שאליו נקלענו, כי באמת שאנחנו לא הצגנו כדורגל טוב במשחקים האחרונים. נצא מהמצב הזה ואז נתמקד בראש שקט בגביע ובמה שתזמן לנו ההגרלה ברבע הגמר".

קפטן הקבוצה, משה אוחיון, ומגן הנבחרת הצעירה, עופר ורטה, לא פתחו במשחק מהסיבה הפשוטה שבצוות המקצועי רצו לאפשר להם לנוח. אגב, גם כובש הצמד, עמנואל סארקי, אמור היה לא לפתוח, אולם עידן שדה לא חש בטוב והניגרי פתח במקומו. בשבת מול בני יהודה יעלו איציק עובדיה וג'ון גרגורי עם ההרכב החזק ביותר שלהם, למשחק המפתח שלהם במסע ההיחלצות מהתחתית.

היום קיבלו השחקנים יום חופשי לאחר המשחק וביום חמישי ישובו לפעילות לקראת המפגש מול הכתומים משכונת התקווה. עם החזרה לאימונים ינסה גם הבלם, ניסו קפילוטו, לשוב להתאמן עם חבריו, לאחר שקרע את שריר הירך האחורי בעקבות עמס יתר שנוצר אחרי תקופה ארוכה שלא שיחק.