אלי חכמון בבלומפילד. זמנים לא קלים (יוסי ציפקיס) (צילום: מערכת ONE)
אלי חכמון בבלומפילד. זמנים לא קלים (יוסי ציפקיס) | צילום: מערכת ONE

יום לא קל עובר היום (רביעי) על איגוד השופטים. אנשי האיגוד, שערכו העונה מפגשים רבים לשופטי ליגת העל והלאומית כדי למנוע עד כמה שאפשר טעויות שיפוט קריטיות, נאלצו לראות את אלי חכמון שורק לפנדל מפוקפק ומכריע את משחק רבע גמר הגביע בין הפועל תל-אביב לבית"ר ירושלים.

באיגוד מודעים לכך שחכמון טעה ויש הטוענים כי השופט יספוג השעיה, שייתכן ותהיה בתוקף עד לתום העונה. גם בהתאחדות היו טענות נגד השריקה וגורם בהתאחדות אמר על חכמון: ”הוא איבד שליטה במשחק, וחבל".

חכמון עצמו מסתגר ומסרב לדבר עם התקשורת, אך למקורביו הוא אמר: "זה לא קל, כל התקשורת מדברת על זה. אני מקווה שזה יעבור יותר בשקט. בסך-הכל היתה לי עונה טובה. עוברים עליי רגעים לא קלים".

בשל אילוצי החג, הוועדה המקצועית של איגוד השופטים תתכנס לדון בממצאי משחק רבע הגמר בתחילת שבוע הבא, מיד בתום החג. פרט לשריקה לפנדל יידונו גם הרחקותיהם של משה בן לולו ואלי דסה והעימותים בין השחקנים במהלך המשחק.

תגובת איגוד השופטים: "לאחר שתתכנס הוועדה המקצועית ותנתח את אירועי המשחק ולאחר שהשופט אלי חכמון יציג את גרסתו לאירועים, תוציא הוועדה את החלטתה ביחס לאירועי האתמול. יחד עם זאת יש לזכור כי טעויות שיפוט הן חלק מהמשחק וכי השופטים הם בני אדם וכן דברים שנראים ברורים במצלמת הטלוויזיה לא תמיד נראים באותה בהירות על המגרש".

בית"ר, קורנפיין ודסה לדין
הפנדל שהעניק חכמון להפועל תל-אביב הביא להתפרעות אנשי בית"ר ירושלים, ואחרי שהשופט ציין את הדברים בדו"ח, חלקם יעמדו לדין. המועדון מהבירה יועמד לדין בגין התפרעות אוהדים, לאחר שחכמון ציין כי נזרק "מספר רב של חפצים" מיציע בית"ר.

אוהדי בית&"ר מתפרעים. זרקו &"מספר רב של חפצים&" (יוסי ציפקיס) (צילום: מערכת ONE)
אוהדי בית&"ר מתפרעים. זרקו &"מספר רב של חפצים&" (יוסי ציפקיס) | צילום: מערכת ONE

איציק קרונפיין יועמד לדין בגין העלבת שופט המשחק, לאחר שבדו"ח השופט ציין חכמון כי הוא: "נכנס לתוך תחומי המגרש, למרות שאינו רשום בטופס המשחק, והחל לצעוק לעברי מספר פעמים: 'אפס מאופס, אין לך מושג, אתה אפס, אתה יכול לרשום את זה בדוח'".

שחקני בית"ר וקורנפיין עטים על חכמון (יוסי ציפקיס) (צילום: מערכת ONE)
קורנפיין צועק על חכמון (יוסי ציפקיס) | צילום: מערכת ONE

גם אלי דסה יועמד לדין בגין התנהגות בלתי הולמת בנסיבות מחמירות, כאשר בעניינו ציין חכמון בדו"ח: "נכנס לתחומי המגרש עם שריקת הסיום והתפרץ לעברי בריצת אמוק אולם נעצר על-ידי אנשי בית"ר".

דסה מנסה לזנק על חכמון (שי לוי) (צילום: מערכת ONE)
דסה מנסה לזנק על חכמון (שי לוי) | צילום: מערכת ONE

גם ידין לדין, בהפועל זועמים
גם אביחי ידין יועמד לדין בגין הפרת סדר, לאחר שחכמון כתב בדו"ח: "מנהל כוח השיטור במגרש, יורם אוחיון, ציין בפנינו כי מיד עם שריקת הסיום הגיע ידין לאיזור יציע אוהדי בית"ר, פשט את חולצתו והחל לנופף בה, כמו כן סימן ידין בשתי ידיו כאות התגרות באוהדים, יש לציין כי אירוע זה הוא שגרם לדחיפות ולהתקהלות בסיום המשחק". כל הדיונים יתקיימו בעוד שבוע בדיוק במשרדי האיגוד.

שחקני הפועל חוגגים (שי לוי) (צילום: מערכת ONE)
ידין וקנדה חוגגים בסיום. (שי לוי) | צילום: מערכת ONE

בהפועל תל-אביב הגיבו לטענות נגד ידין ולהעמדתו לדין ובכיר במועדון אמר: "החגיגה של ידין היתה ספונטנית ואילו שחקני בית"ר התנהגו כאחרוני האוהדים. ידין זומן לוועדת משמעת בשל דו"ח המשקיף שחשב שהוא נכנס ליציע. הוא חגג מחוץ לרחבת ה-16. זה היה ספונטני, לא כמו שקובי מויאל עשה בטדי.

"כל האירוע התחיל בדקה ה-88 כשאוהדי בית"ר ניסו לפרוץ לדשא. היו קריאות גזעניות ובמשטרה לא עשו כלום. אנשים בבית"ר רק חיממו. לא שמענו את קורנפיין מבקש להעניש את מויאל אחרי שהוא התגרה באוהדי הפועל ב-0:1. שבית"ר יתרכזו בהתנהגות של השחקנים שלהם ואנחנו נתרכז בהתנהגות של השחקנים שלנו".