הפועל באר שבע הגיעה אמש (שלישי) לשפל חדש העונה כשהובסה 4:0 מול עירוני קרית שמונה במסגרת שמינית גמר גביע המדינה. זה היה משחק רביעי ברציפות של הקבוצה ללא ניצחון בהם ספגה לא פחות מאשר 10 שערים.

הקבוצה סגרה את האימון בפניי התקשורת והקהל בעקבות הצפי של התארגנות אוהדים במחאה על מצב הקבוצה. במועדון הציבו מאבטח בסמוך לכניסה למועדון על מנת שימנע מצב של התגודדות. מספר אוהדים הגיעו בכל זאת לאימון הקבוצה ותלו שלטים "אין לכם כבוד" ו"אין כבוד לסמל". האוהדים חיכו מחוץ ליציאת השחקנים והצוות המקצועי. כשהמאמן ניר קלינגר יצא, עשרים אוהדים התגודדו מסביב לרכבו ודרשו פתרונות, המאמן שוחח עימם.

"הפנים של אלונה ברקת ביציע אמרו הכול", אמר גורם במועדון והוסיף: "עכשיו זה כבר בלתי נמנע וחייבים זעזוע. את השחקנים אי אפשר להחליף עד סיום העונה ולכן צריך לחשוב טוב טוב מה עושים".

בסיום המשחק נפגשה הבעלים אלונה ברקת עם המאמן ניר קלינגר במטרה למצוא פיתרון כדי להוציא את הקבוצה מהבוץ. מעמדו של קלינגר יציב והוא קיבל גיבוי מלא מברקת, למרות שבפעם הראשונה העונה נשמעו קולות מסביב הקוראים למאמן להסיק מסקנות.

קלינגר ברכבו. הגיע לפגישה עם אלונה (מור שאולי) (צילום: מערכת ONE)
אוהד זועם ליד רכבו של קלינגר (מור שאולי) | צילום: מערכת ONE

עדיין לא ברור אילו צעדים (אם בכלל) ינקטו ברקת וקלינגר, אך כפי הנראה מספר שחקנים שלא מספקים את הסחורה צפויים לרדת לספסל ואפילו ליציע. "יש שחקנים שקיבלו צ'אנסים ולא לקחו אותם", אמרו במועדון.

סוכנו של ניר קלינגר עובד קראוס התייחס לתקופה שעוברת על המאמן ואמר ל-ONE: "לא חודש אחד או תקופה פחות טובה תצליח לערער את היסודות שעליהם עומד ניר קלינגר. אני אומר גם בגאווה שקלינגר הוא המאמן הכי טוב בליגה וכדי לשפוט את העבודה שלו אני מזמין את כל הקשקשנים למיניהם לראות את התמורות שחלו בהתנהלות המקצועית של הפועל ב"ש וכמו גם את רמת האימונים ועל כך יוכל להעיד כל שחקן שניר אימן".

האוהדים עם שלטים (מור שאולי) (צילום: מערכת ONE)
האוהדים עם שלטים (מור שאולי) | צילום: מערכת ONE

קראוס הוסיף: "אין לי ספק שמשהו גדול נבנה בב"ש ויהיה אפשר לשפוט אותו לאורך זמן ולא באמצעו של תהליך. אסור לשכוח שהוא קיבל קבוצה ללא תשתית אותה הוא יוצר זמן רב ואין לי ספק שהקבוצה תדע זמנים יפים ותגיע לתוצאות טובות בהנחה ויתנו לו לעבוד בשקט".

אוהדי הקבוצה שעשו את כל הדרך לצפון, צעקו לשחקנים במהלך המשחק "אין לכם כבוד" והתגודדו בסיום סמוך ליציאת השחקנים כדי לצעוק בגנותם ולדרוש את התפטרותו של המאמן.

אבי יחיאל מאוכזב לאחר המשחק (עמית מצפה) (צילום: מערכת ONE)
אבי יחיאל מאוכזב לאחר המשחק (עמית מצפה) | צילום: מערכת ONE

שחקנים בקבוצה הסתגרו בתוך עצמם כשהמילים "בושה" ו"ביזיון" נשמעות לא אחת. אחד השחקנים אמר: "זה פשוט בושה. אי אפשר להסביר תבוסה שכזאת ואני פשוט לא מאמין שככה אנחנו נראים, אבל אין ברירה חייבים להסתכל קדימה".

הקשר דוד רביבו והחלוץ ליאור אסולין שלא שיחקו בגלל מתיחות בשריר צפויים לחזור לסגל כבר בשבת מול הפועל חיפה. עודד גביש צפוי לחזור להרכב לאחר שנעדר בגלל צהובים. הקבוצה שהידרדרה למקום ה-10 בטבלה תהיה חייבת לנצח בשבת כדי לשמור על סיכוי להתברג בפלייאוף העליון.